دو برابر شدن آلایندهای پایتخت در عرض یک روز

در این انجمن به آلودگی هوا و کنترل آن در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.
elham9192
مدیر بخش
مدیر بخش
پست: 184
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 تیر 1389, 12:00 am
تشکر کرده: 212 دفعه
تشکر شده: 152 دفعه

دو برابر شدن آلایندهای پایتخت در عرض یک روز

پست توسط elham9192 »

تهران با اختلافی فاحش نسبت به دیروز ناگهان در شرایط ناسالم قرار گرفت
سبزپرس- گروه محیط زیست شهری: در حالی که دیروز و دو روز گذشته شاخص های آلودگی هوای تهران، 77 بود و به طور کلی تهران هوایی سالم را تجربه می کرد، به فاصله یک روز ناگهان شاخص کل هوا به 134 رسید. این میزان در حدود دو برابر شاخص کل دو روز گذشته است و در حال حاضر پایتخت نشینان هوای ناسالم تنفس می کنند.

به گزارش سبزپرس و بر اساس اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی هوای تهران، در حالی که شاخص آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون به عنوان بالاترین شاخص دیروز به 77 رسیده بود و البته کماکان در شرایط سالم بود، این رقم امروز با جهشی ناگهانی به 134 رسید تا شاخص کل آلاینده های پایتخت را تکان دهد. حالا تهران به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون در شرایط ناسالم قرار دارد.
به علاوه، ذرات معلق کمتر از 10 میکرون نیز در تهران حدودا دو برابر شده است. در حالی که شاخص این آلاینده در هوای دیروز تهران، 42 بود، امروز این شاخص به 72 رسید.
آلاینده مونوکسید کربن نیز نسبت به دیروز اندکی بالاتر رفت اما افزایش آن به نسبت آلاینده های ذرات معلق چندان معنادار نبود. شاخص این آلاینده در هوای امروز تهران 40 است در حالی که دیروز 33 بوده است.
شاخص آلودگی هوای دیروز تهران، 77 بوده است.
اگر شاخص آلودگی هوا بین 0 و 50 باشد، وضعیت پاک است. شاخص آلودگی هوا بین 50 و 100 از هوایی در شرایط سالم حکایت می کند. شاخص هوای بین 100 تا 200، ناسالم، بین 200 تا 300 بسیار ناسالم و بالاتر از 300، آلودگی هوای شدید است.


بازگشت به “آلودگی هوا و کنترل آن”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان