منو اکسید کربن وذرات معلق در وضیعت پاک

در این انجمن به آلودگی هوا و کنترل آن در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.
elham9192
مدیر بخش
مدیر بخش
پست: 184
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 تیر 1389, 12:00 am
تشکر کرده: 212 دفعه
تشکر شده: 152 دفعه

منو اکسید کربن وذرات معلق در وضیعت پاک

پست توسط elham9192 »

مونوکسید کربن و ذرات معلق کمتر از 10 میکرون در وضعیت پاک
تهران در شرایط سالم است
سبزپرس- گروه محیط زیست شهری: به لطف باران چند روزه تهران، هوای تهران امروز و دیروز در شرایط سالم قرار داشت و پایتخت نشینان توانستند در هوایی به نسبت سالم تر تنفس کنند.


به گزارش سبزپرس، بررسی اطلاعات ایستگاه های سنجش آلودگی هوای تهران نشان می دهد که شاخص کل هوای امروز 77 است، این در حالی است که شاخص کل هوای دیروز تهران نیز 77 بوده است. شاخص هوای تهران در حالی 77 است که شاخص استاندارد هوا، 100 است.
در میان آلاینده های هوای تهران، بهترین شاخص متعلق به مونوکسید کربن بوده است. شاخص این آلاینده در هوای امروز تهران، 33 است. تهران به لحاظ این آلاینده در شرایط پاک قرار دارد. در این میان کماکان ذرات معلق کمتر از دو و نیم میکرون 77 است و به لحاظ این آلاینده تهران در شرایط سالم قرار دارد.
به گزارش مهار، ذرات معلق کمتر از ده میکرون نیز شرایط خوبی دارد. شاخص هوای امروز تهران به لحاظ این آلاینده، 42 بوده است. به لحاظ آلاینده ذرات معلق کمتر از 10 میکرون نیز تهران در وضعیت پاک قرار دارد.
اگر شاخص آلودگی هوا بین 0 و 50 باشد، وضعیت پاک است. شاخص آلودگی هوا بین 50 و 100 از هوایی در شرایط سالم حکایت می کند. شاخص هوای بین 100 تا 200، ناسالم، بین 200 تا 300 بسیار ناسالم و بالاتر از 300، آلودگی هوای شدید است.
به طور تقریبی و جدا از چند روز پراکنده ناسالم، ماه های بهمن و اسفند در تهران، ماه هایی سالم بود، هر چند در روزهای پایانی پاییز و ابتدایی زمستان، کیفیت هوا بارها در شرایط هشدار قرار گرفت و حتی به تعطیلی شهر تهران و تعدادی دیگر از کلان شهرهای ایران منجر شد.


بازگشت به “آلودگی هوا و کنترل آن”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان