سموم محيطي و ناباروري مردان

در این انجمن به سم شناسی در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

narsis_health
جدید
جدید
پست: 22
تاریخ عضویت: چهار شنبه 26 آبان 1389, 12:00 am
حالت من: Badhal
تشکر کرده: 31 دفعه
تشکر شده: 31 دفعه
تماس:

سموم محيطي و ناباروري مردان

پست توسط narsis_health »

به گزارش سرويس پژوهشي ايسناکيومرث سليمي نژاد، عضو هيات علمي پژوهشگاه فناوري هاي نوين علوم زيستي جهاد دانشگاهي طي مطالعه اي به بررسي ملاحظات ژنتيکي در حفظ باروري مردان پرداخته است.
بر اساس نتايج اين پژوهش، در حال حاضر روش هاي معدودي جهت حفظ مردان موجود است که در مردان شامل انجماد اسپرم، استخراج اسپرم از بيضه ، انجماد قسمتي از بافت بيضه يا کل بيضه و سرکوب هورمونياست.
بر اساس اين پژوهش، منظور از حفظ باروري،افزايش احتمال داشتن فرزندان سالم و بارور در مردان و زناني است که به هرعلتي ممکن است نابارور شده باشند و از اين رو، خواستار حفظ باروري خودهستند. يافته هاي تحقيق فوق حاكيست : عوامل متعددي از جمله ناهنجاري هاي توليد مثلي، شيمي درماني، پرتو درماني، جراحي و در معرض سموم محيطي قرارگرفتن مي تواند سبب ناباروري در مردان شود.
يافته هاي بررسي فوق حاكيست: اگر چه در مردان بالغ گزينه هايي همچون انجماد اسپرم و استفاده از آنها در آينده مطرح است،در مورد کودکان حق انتخاب زيادي وجود ندارند و اين گزينه ها هنوز در مرحله آزمايش هستند. در مورد مردان مبتلا به سرطان هايي که درمان آنها مي تواندسبب ناباروري شود، مي توان بافت بيضه را قبل از درمان سرطان برداشت وذخيره کرد.
همچنين در افراد مذکر مبتلا به سندرم کلاينفلتر که اسپرماتوزوا در آنها کم است، انجماد اسپرم بايد به کانديدهاي مناسب پيشنهاد داده شود ولي به علت تخريب گسترده در توبول ها و ساختارهايبين سلولي در اين افراد، آنان کانديدهاي مناسبي براي پيوند سلول هاي بنيادي يا بافت نيستند.
بر اساس يافته هاي پژوهش، با توجه به هزينه بربودن، صرف زمان زياد توسط نيروي انساني متخصص و آثار رواني و اجتماعي عدم توفيق روش هاي ياد شده بر فرد و خانواده، بايد قبل از استفاده از هر گونه تکنيک حفظ باروري در مردان از بارور بودن آنها اطمينان حاصل کرد.


isna.ir


بازگشت به “سم شناسی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان