• به انجمن خوش آمدید!
آیا می دانید ؟

خوش آمدید، دوست گرامی اگر اولین بار است وارد انجمن شده اید لطفا ابتدا با استفاده از گزینه ثبت نام در سایت عضو شوید در غیر اینصورت وارد شوید.
قوانين انجمن


لطفا براي مشاهده قوانين انجمن اينجارا کليک کنيدارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1 پست ] 

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 4 اسفند ماه 1389 20:34 
آفلاين
جدید
جدید
تا رتبه بعدی: 22%
پست ها : 22
امتياز: 903
عضویت: 25 آبان ماه 1389 01:00
تشکر کرده: 31 بار
تشکر شده: 31 بار
آخرین بازدید: 15 دي ماه 1394 21:55

به گزارش سرويس پژوهشي ايسناکيومرث سليمي نژاد، عضو هيات علمي پژوهشگاه فناوري هاي نوين علوم زيستي جهاد دانشگاهي طي مطالعه اي به بررسي ملاحظات ژنتيکي در حفظ باروري مردان پرداخته است.

بر اساس نتايج اين پژوهش، در حال حاضر روش هاي معدودي جهت حفظ مردان موجود است که در مردان شامل انجماد اسپرم، استخراج اسپرم از بيضه ، انجماد قسمتي از بافت بيضه يا کل بيضه و سرکوب هورمونياست.

بر اساس اين پژوهش، منظور از حفظ باروري،افزايش احتمال داشتن فرزندان سالم و بارور در مردان و زناني است که به هرعلتي ممکن است نابارور شده باشند و از اين رو، خواستار حفظ باروري خودهستند. يافته هاي تحقيق فوق حاكيست : عوامل متعددي از جمله ناهنجاري هاي توليد مثلي، شيمي درماني، پرتو درماني، جراحي و در معرض سموم محيطي قرارگرفتن مي تواند سبب ناباروري در مردان شود.

يافته هاي بررسي فوق حاكيست: اگر چه در مردان بالغ گزينه هايي همچون انجماد اسپرم و استفاده از آنها در آينده مطرح است،در مورد کودکان حق انتخاب زيادي وجود ندارند و اين گزينه ها هنوز در مرحله آزمايش هستند. در مورد مردان مبتلا به سرطان هايي که درمان آنها مي تواندسبب ناباروري شود، مي توان بافت بيضه را قبل از درمان سرطان برداشت وذخيره کرد.

همچنين در افراد مذکر مبتلا به سندرم کلاينفلتر که اسپرماتوزوا در آنها کم است، انجماد اسپرم بايد به کانديدهاي مناسب پيشنهاد داده شود ولي به علت تخريب گسترده در توبول ها و ساختارهايبين سلولي در اين افراد، آنان کانديدهاي مناسبي براي پيوند سلول هاي بنيادي يا بافت نيستند.

بر اساس يافته هاي پژوهش، با توجه به هزينه بربودن، صرف زمان زياد توسط نيروي انساني متخصص و آثار رواني و اجتماعي عدم توفيق روش هاي ياد شده بر فرد و خانواده، بايد قبل از استفاده از هر گونه تکنيک حفظ باروري در مردان از بارور بودن آنها اطمينان حاصل کرد.isna.ir


بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  
 
برای نویسنده این مطلب narsis_health تشکر کننده ها:
 

ospid (10 آبان ماه 1390 14:19)

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث
 [ 1 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمانقوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به: