اثر ويرانگر حشره كش هاي نيكوتيني

در این انجمن به مبارزه با ناقلین در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

elham9192
مدیر بخش
مدیر بخش
پست: 184
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 تیر 1389, 12:00 am
تشکر کرده: 212 دفعه
تشکر شده: 152 دفعه

اثر ويرانگر حشره كش هاي نيكوتيني

پست توسط elham9192 »

center]حشره کش های مدرن تاثیرات ویرانگری دارند
پرندگان و زنبورهای عسل، قربانیان حشره کش های نیکوتینی /center]
center]/center]
سبزپرس- گروه بین الملل: همان گونه که پیش از این در مورد تاثیرات مخرب آفت کش د.د.ت هشدار داده شده بود، به تازگی ثابت شده است حشره کش های مدرن که به آن ها نئونیکوتینوید گفته می شود دارای اثرات ویرانگری بر جمعیت برخی گونه های پرندگان هستند.

به گزارش سبزپرس و به نقل از شبکه جهانی خبری محیط زیست، تاثیر این حشره کش ها بسیار بیشتر از نابود کردن حشرات است، آن ها همچنین غذای برخی گونه های پرندگان را از بین می برند.
برخی محققان تا آن جا در مورد اثرات این آفت کش ها مطمئن هستند که می گویند کاهش جمعیت کلونی های زنبور عسل در اروپا و آمریکا در اثر استفاده از این آفت کش ها است.
نئونیکوتینوید ها که از خانواده نیکوتین هستند، با چسبیدن به دانه گیاهان در خاک نفوذ می کنند. هر حشره ای که از این دانه ها تغذیه کند؛ آلوده می شود. در همین حال سم موجود در این ماده به سرعت روی سیستم عصبی جانور تاثیر گذاشته و موجب مرگ ناگهانی می شود.
این سم به دلیل ویژگی های خاص بیش از حیوانات بر حشرات تاثیر می گذارد و آن ها را نابود می کند.
یکی از محققانی که به طور خاص در مورد این آفت کش کار می کند، می گوید: شواهدی وجود دارد که نشان می دهد که از اوایل دهه 90 و همزمان با افزایش نئونیکوتینوید ها، جمعیت تعدادی از گونه های پرندگان کاهش یافته است و این به دلیل وجود این آفت کش ها در جیره غذایی آن ها بوده است. همچنین کاهش جمعیت کلونی های زنبور عسل در نتیجه این بوده است که این سم موجب کاهش توانایی زنبورهای عسل در مراقبت از تخم ها و لاروها بوده است


بازگشت به “مبارزه با ناقلین”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان