توليد 7برابر آلاينده بيشتر در راننگي بد

در این انجمن به آلودگی هوا و کنترل آن در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.
elham9192
مدیر بخش
مدیر بخش
پست: 184
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 تیر 1389, 12:00 am
تشکر کرده: 212 دفعه
تشکر شده: 152 دفعه

توليد 7برابر آلاينده بيشتر در راننگي بد

پست توسط elham9192 »

سبزپرس- گروه محیط زیست شهری: نتایج تحقیقی که با همکاری شرکت کنترل کیفیت هوای تهران و پلیس راهور پایتخت انجام شده است، نشان می دهد که در شرایط یکسان یک خودرو در یک سیکل زمانی و در یک محدوده، رانندگی با الگوی بد می تواند تا 7 برابر بیش از رانندگی مطلوب آلاینده تولید کند. این است که به اعتقاد متخصصان، شیوه رانندگی شهروندان هم می تواند بر میزان آلودگی هوا تاثیر گذار باشد.یوسف رشیدی، مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در گفت و گو با سبزپرس با اعلام این خبر گفت: آلایندگی خودروها در بخش معاینه فنی هم بررسی می شود؛ اما از آن جا که انتشار آلاینده ها در زمانی که خودرو درجا کار می کند با زمانی که حرکت دارد، متفاوت است، این آزمایش برای بررسی میزان انتشار آلاینده ها از خودروهای در حال حرکت انجام شده است.
به گفته رشیدی، خودروها در این آزمایش به شکل تصادفی انتخاب شدند و این نتیجه به دست آمد که در حالتی که یک خودرو با الگوی رانندگی خوب حرکت می کند، در حدود 1 گرم بر کیلومتر آلاینده تولید می کند در حالی که همان خودرو با الگوی رانندگی نامطلوب می تواند در حدود 7 گرم بر کیلومتر آلاینده تولید کند.
او در توضیح الگوی رانندگی بد گفت: الگوی بد شکلی از رانندگی است که در آن مواردی مانند کلاج و ترمز بی مورد و سبقت های بی جا دیده می شود.
به گفته رشیدی، اهمیت چنین آزمایشی در این است که نشان می دهد شهروندان با بهبود روش ها و الگوهای رانندگی می توانند مستقیما بر میزان انتشار آلاینده ها تاثیر بگذارند.
مدیرعامل شرکت کنترل کیفیت هوای تهران در مورد تاثیر دیگری که رانندگی بد بر میزان آلاینده ها می گذارد، گفت: در رانندگی بد میزان آشفتگی و ترافیک بیشتر می شود و این خود بر میزان آلاینده ها اضافه می کند.
این آزمایش در حدود 2 ماه پیش انجام شده و برای اجرای آن دستگاهی که توسط شرکت کنترل کیفیت هوا خریداری شده، بر روی خودرو نصب می شده و در شرایط گوناگون میزان آلاینده های خروجی را اندازه گیری می کرده است.


بازگشت به “آلودگی هوا و کنترل آن”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان