توليد الكتريسته از طريق فاضلاب

در این انجمن به شیمی آب و فاضلاب در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

narsis_health
جدید
جدید
حالت من: Badhal
تشکر کرده: 31 دفعه
تماس:

توليد الكتريسته از طريق فاضلاب

پست توسط narsis_health »

موفقيت دانشجوي قمي در توليد الكتريسته از طريق فاضلاب
دانشجوي قمي كارشناسي ارشد مهندسي بهداشت محيط موفق به توليد انرژي الكتريسته از طريق فاضلاب شد.

به گزارش روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي قم، خانم زينب ياوري با بيان اينكه موضوع پايان نامه كارشناسي ارشد وي در خصوص استفاده از پيل سوختي ميكروبي است گفت: اين پيل سوختي يك سيستم الكتروشيميايي زيستي است كه با كمك شبيه‌سازي برهم‌كنش‌هاي باكتريايي موجود در طبيعت، جريان الكتريسيته توليد مي‌ كند.
وي با اشاره به محدوديت استفاده از سوخت هاي فسيلي در دنيا افزود: در حال حاضر دنيا به سمت استفاده از انرژي هاي پاك و ارزان حركت مي كند .
اين دانشجوي قمي با بيان اينكه در اين دستگاه با استفاده از ميكرو ارگانيسم ها انرژي الكتريسته توليد مي شود گفت: در اين سيستم به طور همزمان فاضلاب نيز تصفيه مي شود.
خانم ياوري توليد محصولي مفيد به شکل انرژي الکتريسيته ، توليد گاز هيدروژن و بي‌ نيازي از هوادهي را از جمله مزاياي اين سيستم برشمرد و افزود: کاهش جامدات توليد شده از ديگر مزاياي اين سيستم است و جرم ميکروبي توليد شده در اين فرايند در مقايسه با دو سيستم هوازي لجن فعال و صافي چکنده كمتر است.

منبع:سايت دانشگاه علوم پزشكي قم

Msh258
جدید
جدید
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 16 دفعه
تماس:

پست توسط Msh258 »

مطلب جالبی بود. ممنون
narsis_health
جدید
جدید
تشکر کرده: 31 دفعه
تماس:

پست توسط narsis_health »

براي خودمم جالب بود
آخرین ويرايش توسط 1 on narsis_health, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تماس:

پست توسط naderloo »

سلام

بارها تذکر داده شده است که طبق قوانین سایت برای تشکر تنها از دکمه تشکر استفاده نمایید تا سبب افزایش اعتبار نویسنده گردد و لطفا از ارسال پاسخ با موضوع تشکر بپرهیزید.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “شیمی آب و فاضلاب”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان