مصاحبه با اساتید، دانشجویان و دریافت 200 امتیاز کاربری

در این انجمن اخبار بهداشت محیط در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

dadashali
جدید
جدید
حالت من: Badhal
محل اقامت: شيراز
تماس:

پست توسط dadashali »

با سلام
خوب راستش این رشته اولویت 84ام من بود. و بر حسب اتفاق تو این رشته قبول شدم ولی تقریبا انتخاب رشته انتخاب سرنوشت بود و مسیر زندگی منو عوض کرد.
من اولین انتخانم دندانپزشکی بود و هنوز هم اگه قرار باشه یه رشته دیگه بخونم دندانپزشکیه و بعد از اون بازم بهداشت محیط هست.
شاید واسه این کسی بهداشت محیط رو نمیشناسه چون خیلیا با شنیدن اسمش یاده بازرسهای مغازه و معلم های بهداشت می افتند و کسی از توانایی اون خبر نداره و اسم بهداشت باعث شده که وجحه مهندسی رو از دست بده. شاید تغییر اسم بتونهوضعیت رو بهتر کنه
مغاله و پروژه: چند بار واسه حمایش بهداشت محیط مغاله فرستادم اما پذیرفته نشده.
تمایل بچه های بهداشت محیط به آب و فاضلاب و محیط زیست بیشتر بخاطر همون بحث کارای محندسی هست چون با توجه به توانایی های بچه های بهداشت محیط من فکر می کمنم کار کردن توی مراکز بهداشت یه جورایی سرخوردشون می کنه و احساسه سرخوردگی بهشون میده
واسه کارای مهنسی بهتره مقطع کارشناسی باشه اما فکر میکنم واسه مراکز بهداشت کاردانی اکتفا میکنه. و واسه کارشناسی به نظر من بهتره از بچه های ریاضی استفاده کرد.
من کاردانی رو بندرعباس بودم و با خوندن جزوه های دکتر علیپور و کتابهای خانیران به مدت 1ماه روزی 6-7 ساعت با رتبه 15 کارشناسی رو شهید بهشتی قبول شدم و افتخار اینو داشتم در خدمت اساتید بزرگی چون دکتر یزدانبخش، دکتر متصدی، دکتر مجلسی، دکتر منشوری و دکتر مسعودی نژاد باشم
امتحان ارشد رو هم دادم اما زیاد بهش امیدوار نیستم چون اصلا خوب نخوندم. کتابهای خانیران و جزوه های دکتر یزدانبخش، دکتر کرمانی،دکتر محوی و دکتر ززولی رو کم و بیش خوندم که به نظرم کامل و خوب بودند.
کاربرد بهداشت محیط به نظر من در تمام قسمت ها میتونه باشه و همه جا به یه متخصص بهداشت محیط نیاز داره
حرف آخر: چشم ها را باید شست، جور دیگر باید دید. من یه کیلیپ واسه روز جهانی بهداشت 2009 ساختم که توی دانشکده بهداشت شهید بهشتی پخش شد فکر کنم میشه به نظام بهداشت فکر کرد مثل نظام مهندسی.
ARA
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط naderloo »

سلام کاربر محترم dadashali صد و پنجاه امتیاز به امتیازات شما اضافه شد
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
abdolmajid-gh
جدید
جدید
تماس:

Re: مصاحبه با اساتید، دانشجویان و دریافت 200 امتیاز کاربر

پست توسط abdolmajid-gh »

[سلام خدمت دوستان عزیز من کارشناسی ارشد مهندسی بهداشت محیگ هستم هین رشته یکی از بهترین رشته های اینده دار هستش که در بسیاری از جاها میتونیم مشغول به کار شیم
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
تماس:

پست توسط naderloo »

سلام

کاربر گرامی ضمن خوش آمد گویی به اطلاع میرساند که جهت اخذ باید به کلیه سوالات پاسخ دهید.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
bnkh
جدید
جدید
تماس:

پست توسط bnkh »

سلام من با این که شاغل در مرکز بهداشتی ودرمانی شهری خلخال هستم با وضع موجود برای یک کاردان بهداشت محیط تنها راه موفقیت در این رشته را ادامه تحصیل ورسیدن به حداقل مدرک کارشناسی ارشد میدانم
نظری خانقاه
ahmadiyaser
جدید
جدید
تماس:

پست توسط ahmadiyaser »

من دانشجوی سال آخر کارشناسی عمران آب و فاضلاب دانشگاه آزاد شیروان هستم.قصد ادامه تحصیل در این رشته را دارم ،که امیدوارم با همکاری شما موفق شوم.
sajadali
جدید
جدید
تماس:

پست توسط sajadali »

سلام
من داراي مدرك كارشناسي بهداشت محيط و ارشد محيط زيست هستم .اين رشته در شهرهاي بزركتر ماربرد هاي فراواني دارد و از لحاظ درامدي نيز خوب مي باشد ولي در شهرهاي كوچك كمتر از قابليتهاي اين رشته استفاده مي شود
با تشكر از كليه دوستان
shabahangeman
جدید
جدید
محل اقامت: اصفهان
تماس:

پست توسط shabahangeman »

با سلام اینجانب کارشناس محیط زیست هستم ودانشجوی کارشناسی ارشد محیط زیست ولی بابت اشتغال به کار خیلی نگرانم
نمایه کاربر
tarus
جدید
جدید
تماس:

پست توسط tarus »

سلام
طاعات و عبادات همه قبول باشه
من دانشجوی ارشد محیط زیست گرایش آب و فاضلاب هستم
دو مشکل دارم یکی در مورد پروژه درسی هستش اطلات راجب به طراحی و کمبت و کیفیت فرایند های مختلف کارخانه قند میخاستم
دومی که از آن مهمتره مربوط به پایان نامه ام می باشد.
موضوع پیان نامه: کاهش مقدار لجن فاضلاب در روش MBR بااسنفاده از کلرزنی هست.
راه حلی در مورد میزان و زمان کلر ورودی به سیستم می خوام
اطلاعاتی در مورد قیمت و مقدار کپسول گاز کلر می خوام
هر شخصی و هرچه اطلاعتی داری واسم بفرستین هر چند کم باشه
مرسی
نمایه کاربر
rouhallah
جدید
جدید
تماس:

پست توسط rouhallah »

*- انتخاب این رشته برای من می شه گفت به دست سرنوشت بود .

*- وقتی فکرش را میکنم میفهمم که با وجود اینکه ورود در این رشته دست سرنوشت بود ولی دلم نمی خواد به رشته ای غیر از این فکر کنم. و به خاطر ابعاد و گستردگی این رشته بخصوص در بحث آب و فاضلاب بیشتر تحت عنوان مهندسی از این رشته یاد می شود.

*-بایستی این رشته رو تخصصی تر کرد بویژه در مقاطع بالا . تصویر

*- آینده رشته به نظر من خوب است

*-هناطور که عرض کردم بخاطر اینکه بیشتر مباحث تحصیلی در زمینه آب و فاضلاب می باشد بیشتر فارغ التحصیلان تمایل دارند در قسمتهای آب و فاضلاب کار کنند

*-به نظر من هر دو مقطع لازم می باشد بویژه در وزارت بهداشت . من خودم کارشناس بهداشت محیط شاغل در مرکز بهداشت درمان شهرستان کهنوج از شهرستانهای استان کرمان بوده که فارغ التحصیل سال 82 دانشگاه علوم پزشکی کرمان می باشم .و برای قبولی در مقطع کارشناسی از کتابهای خانیرا و چند جلد کتاب تخصصی مثل پمپ و پمپاژ، جمع آوری فاضلاب ، توزیع آب و فاضلاب و چند کتاب دیگر استفاده نمودم و قصد ادامه تحصیل در مقاطع بالاتر را نیز دارم

*-با توجه به نقش بهداشت بویژه بهداشت محیط بعنوان سدی در مقابله با بیماریها پس یکی از رشته های پایه به حساب می آید بویژه در بحث بهسازی محیط.

حرف آخر : بهداشت محیط فرهنگ زندگی کردن است . و به خود می بالیم که در این رشته تحصیل و کار میکنیم . انشاءالله که روزی برسد جایگاه واقعی خود را پیدا کند.
samanesan
جدید
جدید
تماس:

پست توسط samanesan »

سلام
من دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی عمران - محیط زیست دانشگاه شیراز هستم. من لیسانسم را از دانشکده کشاورزی دانشگاه شیراز و در رشته مهندسی آب گرفتم.
حقیقت اش این بود که می خواستم ارشدم رو توی یک رشته ای غیر از کشاورزی بخونم و بهترین گزینه ادامه تحصیل در رشته عمران بود.
در هنگام انتخاب رشته من هم میتوانستم سازه های هیدرولیکی بزنم و هم محیط زیست.
از اسم و رسم محیط زیست خوشم نمی اومد ولی از از هر کدوم از اساتیدم می پرسیدم محیط زیست رو پیشنهاد می داد و می گفت از لحاظ کاری خیلی بهتر است
بلاخره من وارد این رشته شدم و در ترم دوم توی یک پروژه که با استادم همکاری کردم (پروژه مدیریت پسماند که در مجلس تصویب شد و ما به عنوان پیمانکار توانستیم این پروژه را بگیریم.) توانستم کلی تجربه کسب کنم و چند تا پیشنهاد کاری داشته باشم.
الان به همه توصیه میکنم وارد این رشته بشن
اگه کار کردن واسه شون مهمه که موقعیت های کاری زیادی داره چون متخصص در این زمینه واقعا کم است (هنوز یک دونه تصفیه خونه توسط مهندسین ایرانی ساخته نشده)
اگه به دنبال بورس و خارج رفتن هستید که حسابی زدید به هدف چون اونجا این رشته یکی از بهترین رشته هاست و به راحتی بورس می کنند به خصوص کانادا.
نمایه کاربر
navidsafavy
آماتور
آماتور
تماس:

پست توسط navidsafavy »

سلام خدمت دوستان
بنده نه ارشدي هستم نه دكتر ولي لازم دونستم در اين باره صحبتي كرده باشم
بايد گفت كه براي قبول شدن از ارشد يك چيز بسيار مهمي كه وجود داره اينه كه دانشجو هاي عزيز بايد فقط همت كنن و بخوان قبول بشن منابع و كتب رفرنس در درجه دوم اهميت قرار داره پس قبل از اينكه بخواين كتب و منابع رو پيدا كنيد اول بريد سراغ تصميم و اراده كه اگه تونستيد همت كنيد واسه قبولي بقيه كارا خيلي آسونه.
از مديريت سايت تقاضا دارم امتياز منو به 300 برسونه چون نميتونم كتابي دانلود كنم
چرخ بر هم زنم ار غیر مرادم گردد
من نه آنم که زبونی کشم از چرخ فلک
سید نوید صفوی
naaser
جدید
جدید

پست توسط naaser »

سلام. متاسفانه ما را در غیر از رشته خودمان به کار میگیرند.
sajadali
جدید
جدید
تماس:

سلام

پست توسط sajadali »

با سلام خدمت تمامي دوستان و همكاران گرامي
من ارشد محيط زيست دارم و در يكي از بيمارستانهاي رفسنجان و همچنين اداره نظارت بر درمان مشغول به كار مي باشم
من رشته بهداشت محيط را و محيط زيست را دوست دارم
براي كنكور كتابهاي خانيران را مطالعه نمودم
مشكل اين رشته اين است كه خوب در جامعه شناخته شده نيست و توجه زيادي به اين رشته نمي شود.
با داشتن حداقل مدرك كارشناسي مي توان در بسياري از شركتهاي خصوصي كه در زمينه آب و فاضلاب فعاليت دارند مشغول به كار شد.
sajadali
جدید
جدید
تماس:

سلام

پست توسط sajadali »

من داراي مدرك كارشناسي بهداشت محيط و ارشد محيط زيست هستم .اين رشته در شهرهاي بزركتر كاربرد هاي فراواني دارد و از لحاظ درامدي نيز خوب مي باشد ولي در شهرهاي كوچك كمتر از قابليتهاي اين رشته استفاده مي شود

من براي كنكور كتابهاي خانيران را خوندم
با داشتن حداقل مدرك كارشناسي مي توان در شركتهايي كه در زمينه آب و فاضلاب كار مي كنند فعاليت نمود
رشته خوبي است و لي بايد در جامعه شناخته بشه و انو معرفي كرد
با تشكر از كليه دوستان
ارسال پست

بازگشت به “اخبار بهداشت محیط”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان