عایق الاستومری چه تفاوتی با عایق فایبرگلاس دارد؟

در این انجمن به سیستم مدیریت انرژی در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

نمایه کاربر
anilnili49
جدید
جدید
پست: 1
تاریخ عضویت: سه شنبه 11 آبان 1400, 1:54 pm
تماس:

عایق الاستومری چه تفاوتی با عایق فایبرگلاس دارد؟

پست توسط anilnili49 »

معمولا کسانی که در کار ساخت و ساز هستند از اهمیت عایق ها در خانه و ساختمان باخبرند. زمانی که تصمیم می گیرید محل کار، خانه یا ساختمان خود را عایق کاری کنید با عایق های مختلفی در بازار مواجه می شوید که تصمیم گیری را سخت میکند. در این مرحله حتما این سوال که عایق الاستومری بهتر است یا عایق فایبرگلاس برایتان پیش می آید.

برای پاسخ دهی به این سوال اول باید کاربرد عایق را بدانیم. عایق ها باعث می شوند مقاومت ساختمان در برابر انتقال حرارت یا جریان بالا برود و در نتیجه باعث افزایش گرمایش ساختمان و تهویه آن شود. عایق کاری ساختمان موجب رفاه حال ساکنین می گردد و هزینه های اضافی ساختمان برای انرژی را کاهش می دهد.

چنین موضوعاتی می تواند برای کسانی که از صنعت سر رشته ندارند و فرق بین عایق الاستومری حرارتی و سایر عایق ها را نمی دانند بسیار خسته کننده باشد اما این افراد باید توجه داشته باشند که نصف هزینه هایی که برای انرژی می شود صرف سیستم های گرمایش و سرمایش می گردد و در ساختمان های تجاری نیز 40 درصد هزینه ها را برای این بخش خرج می کنند به همین دلیل انتخاب یک عایق مناسب مثل عایق الاستومری از اهمیت بالایی برخوردار است.

بیشترین نوع عایقی که در بازار وجود دارد عایق الاستومری و عایق فایبرگلاس است چون هر دوی آن ها عملکرد مناسبی دارند و طرفداران زیادی نیز بین سازندگان پیدا کرده اند.


یکی از دلایلی که خیلی از مهندسان ساختمان استفاده از عایق الاستومری را به سایر عایق ها از جمله فایبرگلاس ترجیح می دهند مقاومت بی نظیر آن در برابر رطوبت است. عایق های فایبر گلاس از الیاف های شیشه ای بسیار نازک ساخته می شوند و مانند عایق الاستومری در برابر رشد کپک و قارچ مقاوم هستند اما محبوبیت عایق الاستومری به دلیل مقاومت در برابر رطوبت بیشتر است.
پیشنهاد می کینم مطلب چرا عایق الاستومری محبوب ترین عایق حرارتی در ساختمان است؟ را هم مطالعه نمایید.

دلیل اینکه عایق الاستومری مقاومت بالایی در برابر رطوبت دارد ساختار سلولی آن است که باعث شده میلیون ها مانع ریز وجود داشته باشد که از ورود آب جلوگیری می کنند. یکی از مزایای عایق الاستومری بالا بردن کیفیت هوای داخل ساختمان است چون از فرمالدئید وفیبر ساخته نشده و ترکیبات آلی فرار آن ناچیز است.عایق های فایبرگلاس بیشتر برای مکان هایی که نیازمند عایق صدا هستند کاربرد دارد. هم عایق الاستومری و هم عایق فایبر گلاس از مقاومت بالایی در برابر آتش سوزی برخوردارند که کارایی آن ها را چند برابر می کند. عایق الاستومری به دو نوع سلول باز و سلول بسته تقسیم می شود که هر کدام آن ها ویژگی های خاصی دارند.

عایق الاستومری سلول باز نرم و اسفنجی است و حتی هوا هم نمی تواند از آن عبور کند اما عایق الاستومری سلول بسته سفت و سخت است و ارزش آن بین 6 الی 7 می باشد.

اینکه چه عایقی برای ساختمان شما مورد استفاده قرار گیرد به نظر کارشناسان و مهندسان ساختمان بستگی دارد. آن ها همه ی شرایط ساختمان را می سنجند و با توجه به آن شرایط عایق الاستومری یا عایق فایبر گلاس را پیشنهاد می دهند. از عایق الاستومری نه تنها برای عایق کاری ساختمان بلکه برای عایق کاری لوله ها و آکوستیک کردن بعضی مکان ها نیز استفاده می شود.

بهتر است مطلب ​استفاده از عایق الاستومری برای محیط های صنعتی را هم بخوانید.

هم عایق الاستومری و هم عایق فایبر گلاس با محیط زیست کاملا سازگار هستند و هیچ گونه آسیبی به آن نمی رسانند و هر دو عایق های مناسبی برای صدا می باشند.

قیمت عایق فایبر گلاس نسبت به عایق الاستومری بیشتر است اما هر دو برای نصب به تجهیزات خاصی نیاز ندارند و به راحتی می توان آن ها را نصب کرد. عایق های فایبرگلاس در سایزهای مختلفی تولید می شود که انتخاب آن بستگی به نیاز ساختمان دارد.

منبع : عایق الاستومری پافلکس
 


بازگشت به “سیستم مدیریت انرژی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان