​استفاده از عایق الاستومری برای محیط های صنعتی

در این انجمن به سیستم مدیریت انرژی در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

نمایه کاربر
fagoli754
جدید
جدید
پست: 1
تاریخ عضویت: دو شنبه 17 خرداد 1400, 1:35 pm
تماس:

​استفاده از عایق الاستومری برای محیط های صنعتی

پست توسط fagoli754 »

در فرآیندهای صنعتی مثل تاسیسات شیمیایی، پتروشیمی و نیروگاه ها لوله کشی نقش بسیار مهم و تاثیرگذاری دارد چون اجزای اصلی مثل ستون ها، دیگ های بخار، مخازن و … را به هم متصل می کند و باعث سهولت جریان مواد و انرژی می شود.
هدف از نصب عایق
درست نصب کردن عایق الاستومری برای لوله کشی ها مزیت هایی دارد که عبارت اند از:

– کاهش اتلاف گرما

– صرفه جویی در هزینه ها

– کاهش انتشار co2

– محافظت در برابر یخ زدگی

– کنترل فرآیند

– کاهش نویز

– جلوگیری از بروز چگالش

– محافظت از سلامتی افراد در برابر حرارت بالای سیستم

انتخاب عایق الاستومری
خرید عایق الاستومری یکی از بهترین انتخاب ها برای محیط های صنعتی است.
عایق الاستومری به راحتی و سریع نصب می شود و به دلیل اینکه مقاوم و فیت است برای نصب نیاز یبه اسپیسر ندارد. عایق الاستومری نسبت به عایق های دیگر ضخامت و وزن کمتری دارد به همین دلیل فضای کمتری اشغال می کند و وزن سیستم کم می شود.

استفاده از عایق الاستومری برای مخازن

استفاده از مخازن معمولا برای ذخیره کردن مواد اولیه خام است و برای همه ی صنعت ها بسیار ضروری است.

برای حفظ موادی که در مخازن هستند و حصول اطمینان از دوام و ایمنی فرآیندهای تولید دمای داخل مخازن باید به خوبی حفظ شود و بین یک محدوده دمای مشخص و مجاز متغیر باشد. با پیشرفت روز به روز عایق الاستومری استفاده از این عایق برای به کار بردن در صنایع مختلف رشد خوبی داشته است.

شما می توانید برای تهیه و خرید عایق الاستومری پافلکس با این مجموعه در ارتباط باشید.

هدف از عایق مخازن
همانطور که گفتیم عایق کردن مخازن صنعتی تاثیر بسیار زیادی روی کارایی مفید و بهره دهی آن ها دارد. عایق کردن مخازن مزایایی زیادی از جمله صرفه جویی در هزینه ها چون باعث کاهش اتلاف گرما می شود، آسیب نرساندن به محیط زیست به دلیل کمتر شدن انتشار گاز co2، کنترل فرآیند و جلوگیری از یخ زدن یا گرم شدن بیش از حد مخازن، بالا رفتن ایمنی و مقاوم شدن در برابر آتش سوزی دارد.

مخزن های ذخیره سازی مواد معمولا در محیط های بیرونی قرار می گیرند به همین علت باید ماده ای به عوان عایق انتخاب شود که رسانایی حرارتی آن پایین باید و بتواند از نفوذ آب جلوگیری کند. در چنین مواردی استفاده از عایق الاستومری که مقاومت بسیار زیادی در برابر نفوذ رطوبت دارد مناسب است. پیشنهاد می کنیم برای این مخازن از عایق هایی که در برابر رطوبت و نفوذ آب مقاوم نیستند و نمی توانند در مقابل فشار دوام بیاورند استفاده نکنید. ۱۵ دلیل برای استفاده از عایق الاستومری را حتما مطالعه نمایید.

یکی از دلایلی که خیلی ها اقدام به عایق کردن مخازن نمی کنند این است که فکر می کنند هوای ساکن موجود در بالای مایع داغی که در مخزن وجود دارد به عنوان عایقی برای سقف مخزن عمل می کند و دیگر نیازی به استفاده از عایق الاستومری نیست. دلیل دیگرش این است که عایق کردن مخازن اصلا کار آسانی نیست و اگر به درستی انجام نشود باعث ایجاد خوردگی در سقف مخزن می گردد.

اگر سقف مخزن عایق نشود به دلیل وجود اختلاف دما بین مایع داغ داخل مخزن و سقف عایق نشده مقدار بسیار زیادی حرارت تلف می شود اما اگر از یک عایق مناسب مثل عایق الاستومری استفاده شود میزان قابل توجهی صرفه جویی در انرژی می شود.
بهتر است مطلب ​عایق الاستومری چه تفاوتی با عایق فایبرگلاس دارد؟ را هم بخوانید.

عایق الاستومری در برابر آتش سوزی مقاوم است اما آتش سوزی هایی که در اثر سوختن مواد نفتی، مواد شیمیایی و پلاستیک ها اتفاق می افتند بسیار شدیدتر و مهیب تر هستند اما آتش سوزی های سلولزی شدت کمتری دارند.

سیستم های عایق استاندارد در براب رآتش سوز یهای مهیب و شدید نمی توانند مقاومت زیادی داشته باشند اما برخی عایق ها هستند که بدین منظور ساخته می شوند.

منبع : عایق الاستومری پافلکس
 


بازگشت به “سیستم مدیریت انرژی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: Google [Bot] و 0 مهمان