چگونه باکتری جهت حذف آلودگی فاضلاب استفاده می شود

در این انجمن به میکروبیولوژی آب و فاضلاب در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

نمایه کاربر
hses
حرفه ای
حرفه ای
پست: 602
تاریخ عضویت: پنج شنبه 16 مرداد 1393, 12:15 pm
تشکر کرده: 8 دفعه
تشکر شده: 41 دفعه
تماس:

چگونه باکتری جهت حذف آلودگی فاضلاب استفاده می شود

پست توسط hses »

چگونه باکتری که خود آلودگی محسوب می شود جهت حذف آلودگی استفاده می شود

توضیح ساده است.
باکتریها گونه های و سوش های متفاوتی دارند . بسته به شرایط محیطی قابلیت های متفاوتی پیدا کرده اند. برخی در دماهای بالا رشد می کنند مثل باسیلوس استئاروترموفیلوس که از آن بعنوان شاخص مقاومت باکتریها به دما استفاده می کنند.(اتوکلاوها) . برخی دیگر در محیط هایی رشد می کنند که بعلت وجود عنصر خاص تنها گونه های خاصی رشد می کنند مثل باکتریهای تجزیه کننده سولفور.
برخی خیلی استثنایی هستند و کاربرد ویژه دارند مثل باکتریهای نفت خوار و ... ..
این موجودات زیبا و ظریف و دوست داشتنی همیشه که مضر نیستند. ماستهای پروبیوتیک را که حتما شنیده اید همین باکتریهای پرو بیوتیک هستند. مخمر نان و ... همه از گونه های مفید هستند.
اما در صنعت فاضلاب از انواع گونه های مختلف باکتری مثل انتروباکتریاسه بویژه اشرشیا کولی و ... کولی فرم ها و غیره بهره جویی می شود.
این باکتری که در لاما یافت شده از خانواده ویبریو هاست. البته در همین خانواده ویبریو ها عامل وبا هم وجود دارد (ویبریوکلرا) ولی اختصاصا در مدفوع لاما از دسولفوویبریو جداسازی شده است. بنظر من کار این ویبریو این است که سولفات فاضلاب معادن را تجزیه می کند و از بین می برد. البته باید بررسی کنم در روزهای آتی.
بخش دوم جمله تان درست است در نهایت پس از استفاده از آنها در تصفیه فاضلاب دوباره در پروسه گندزدایی از بین می روند.

می دانید به این علم می گویند میکروبیولوژی کاربردی. APPLIED MICROBIOLOGY


بازگشت به “میکروبیولوژی آب و فاضلاب”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان