• به انجمن خوش آمدید!
آیا می دانید ؟

خوش آمدید، دوست گرامی اگر اولین بار است وارد انجمن شده اید لطفا ابتدا با استفاده از گزینه ثبت نام در سایت عضو شوید در غیر اینصورت وارد شوید.

قوانين انجمن

لطفا براي مشاهده قوانين انجمن اينجارا کليک کنيد

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 98 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  بعدي

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 13 اسفند ماه 1396 10:54 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید
تا رتبه بعدی: 24%
امتياز: 370
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
آخرین بازدید: 28 اسفند ماه 1396 15:54

سندرم روده‌ي تحريك‌پذير معمولاً با حذف ساير اختلالات گوارشي كه مي‌تواند باعث علايم مشابه شود، تشخيص داده مي‌شود. براي تعيين مدت زمان و شدت علايم، يك تاريخچه كامل و فيزيكي از بيمار گرفته مي‌شود. براي تشخيص بيماري، مدت علايم بايد حداقل شش ماه بوده و حداقل سه بار در ماه اتفاق افتاده باشد. يك پزشك ممكن است آزمايش‌هايي از جمله آزمايش خون، آزمايش مدفوع، اشعه ايكس يا سي تي اسكن را درخواست و انجام دهد. يافته‌هاي خاصي در مورد اين آزمايش‌ها وجود ندارد كه بتواند تشخيص IBS را تأييد كند. با اين وجود، با انجام اين موارد مي‌توان ساير مشكلات را رد كرد. يك پزشك همچنين ممكن است بيمار را نزد يك متخصص گوارش بفرستد. بسته به علايم، آندوسكوپي بالايي و يا كولونوسكوپي ممكن است درخواست و انجام شود. پزشك براساس بررسي سابقه و علايم پزشكي و معاينه‌ي فيزيكي بيمار سندرم روده‌ي تحريك پذير (IBS) را تشخيص مي‌دهد.

بهتر است پيش از مراجعه به پزشك علايم بيماري و مدت زمان بروز آن، اطلاعات شخصي كليدي از جمله تغييرات اخير و يا عوامل استرس در زندگي را به دقت يادداشت نموده تا راحت‌تر به سؤالات پزشك پاسخ دهيد. اين عوامل مي‌توانند نقش مهمي در فراواني و شدت علايم IBS داشته باشند. همچنين ليستي از اطلاعات پزشكي كليدي از جمله ابتلا به ساير بيماري‌ها و نام داروهاي مصرفي، ويتامين يا مكمل‌ها و در صورت ارزيابي قبلي مدارك پزشكي مربوط به اين آزمايشات را تهيه نموده تا در اختيار پزشك معالج قرار دهيد. داشتن همراهي كه در جريان مشكلات شما باشد، براي مراجعه به پزشك مي‌تواند مفيد باشد تا هر آن‌چه فراموش نموديد، يادآوري نمايد. تهيه‌ي ليستي از سؤالات لازم از پزشك مي‌تواند به آرامش شما و آشنايي با بيماري احتمالي كمك كند. برخي از اين سؤالات اساسي عبارت‌اند از:

آيا من به سندرم روده‌ي تحريك‌پذير مبتلا هستم؟
سندرم روده‌ي تحريك‌پذير چه شرايط و علايم ديگري ممكن است داشته باشد؟
آيا علت ديگري براي اختلال من وجود دارد؟
چه آزمايش‌هاي تشخيصي‌اي نياز دارم؟
شما چه توصيه‌اي براي من داريد؟
آيا عوارض جانبي مرتبط با اين درمان وجود دارد؟
آيا شما فكر مي‌كنيد كه عامل رژيم غذايي در علايم من نقش دارد؟
چه تغييراتي در رژيم غذايي به احتمال زياد علايم من را كاهش مي‌دهد؟
آيا بايد رژيم خاصي را دنبال كنم؟
آيا تغييراتي در سبك زندگي وجود دارد كه بتواند به كاهش يا مديريت علايم من كمك كند؟
آيا شما توصيه مي‌كنيد كه من با يك مشاور صحبت كنم؟
آيا وضعيت من مزمن است؟
چقدر انتظار داريد وضعيت من با درمان و مراقبت از خود بهبود يابد؟

تشخيص سندرم روده‌ي تحريك‌پذير
براي تشخيص IBS، پزشك ابتدا يك شرح حال كامل از سابقه‌ي پزشكي بيمار تهيه كرده و سپس معاينه‌ي فيزيكي لازم را انجام مي‌دهد. سابقه‌ي پزشكي شامل سؤالاتي در زمينه‌ي علايم بيمار، سابقه‌ي خانوادگي اختلالات گوارشي (GI)، عفونت‌هاي اخير، داروهاي مصرفي و رويدادهاي رواني مرتبط با شروع نشانه‌هاي بيماري مي‌شود. در واقع پزشك يك الگوي مشخص در علايم بيمار را دنبال خواهد كرد. پزشك ممكن است به سرعت و به درستي IBS را تشخيص دهد. در سندرم روده‌ي تحريك‌پذير درد يا ناراحتي شكم فرد بايد داراي دو يا سه ويژگي زير باشد:

درد يا ناراحتي بعد از يك حركت روده‌اي و اجابت مزاج بهبود يابد؛
فرد متوجه تغييراتي در نحوه‌ي حركت روده‌اي خود شود؛
تغييراتي در قوام مدفوع مشاهده شود؛
بنابراين ممكن است پزشك چندين سؤال بپرسد. آمادگي براي پاسخ دادن دقيق به آن‌ها به جلوگيري از اتلاف وقت و تشخيص بهتر پزشك كمك مي‌كند. اين سؤالات عبارت‌اند از:

نشانه‌هاي شما چيست؟
چه مدت از بروز اولين علايم مي‌گذارد؟
آيا علايم شما مي‌آيند يا مي‌روند يا دائمي هستند؟
آيا متوجه تأثير مصرف مواد غذايي خاص، استرس يا ـ در زنان ـ دوره‌ي قاعدگي بر روي علايم شده‌ايد؟
آيا وزن خود را بدون تلاش و ناگهاني كم كرده‌ايد؟
آيا در مدفوع خود خون مشاهده كرده‌ايد؟
علايم و نشانه‌هايي چون استفراغ داشته‌ايد؟
علايم و نشانه‌هايي چون تب داشته‌ايد؟
آيا به تازگي استرس قابل توجهي را تجربه كرده‌ايد، مشكلات عاطفي يا غم از دست دادن فردي؟
رژيم معمولي روزانه‌ي شما چيست؟
آيا تا به حال سابقه‌ي آلرژي غذايي يا عدم تحمل لاكتوز داشته‌ايد؟
آيا سابقه‌ي ابتلا به بيماري ديگري داريد؟
چه داروهايي مصرف مي‌كنيد، از جمله داروهاي تجويزي و بدون نسخه، ويتامين‌ها، گياهي و مكمل‌ها؟
آيا سابقه‌ي خانوادگي اختلالات روده يا سرطان كولون داريد؟
چقدر مي توان گفت كه علايم شما بر كيفيت زندگي شما تأثير مي‌گذارد، از جمله روابط شخصي و توانايي شما در عملكرد مدرسه يا كار؟
بنابراين در زمان انتظار براي فرارسيدن ويزيت پزشك، با اعضاي خانواده خود و بستگان ابتلا به بيماري التهابي روده يا سرطان كولون را كنترل كنيد.
سپس در طول معاينه فيزيكي، پزشك معمولاً چكاپي براي بررسي نفخ شكم با استفاده از stethoscope انجام داده و به صداهاي داخل شكم گوش مي‌دهد و با فشار دست بر روي شكم حساسيت يا احساس درد بيمار را كنترل مي‌كند. در اغلب موارد، پزشكان نيازي به انجام آزمايش براي تشخيص IBS ندارند. اما ممكن است يك آزمايش خون براي بررسي شرايط يا مشكلات ديگر انجام شود. در اين موارد معمولاً يك دوره‌ي درماني بدون انجام آزمايش بيشتر ارائه خواهد شد. در مواردي نيز ممكن است پزشك آزمايش‌هاي بيشتري را بر اساس نتايج آزمايش خون و صلاح‌ ديد خود انجام دهد. شروع علايم جديد بعد از ۵۰ سالگي، تهوع يا استفراغ مكرر، درد شكمي شبانه و مخل خواب، اسهال دائمي يا مخل خواب، سابقه‌ي خانوادگي بيماري سلياك، سرطان روده بزرگ يا بيماري‌هاي التهابي روده، تب، كم خوني، خونريزي از ركتوم و كاهش وزن پزشك را به انجام ساير آزمايش‌ها سوق مي‌دهد. در ادامه به ساير آزمايش‌هاي مورد نياز در تشخيص سندرم روده‌ي تحريك‌پذير مي‌پردازيم.

آزمايش مدفوع: آزمايش مدفوع، تجزيه و تحليل نمونه‌ي مدفوع است. آزمايشگاه يك ظرف براي گرفتن و نگهداري نمونه مدفوع به بيمار مي‌دهد. سپس نمونه‌ي مدفوع تهيه شده و براي تجزيه و تحليل، بررسي خون يا انگل تحويل آزمايشگاه داده مي‌شود.
سيگموئيدوسكوپي انعطاف‌پذير: سيگموئيدوسكوپي انعطاف‌پذير، روشي است كه در آن با استفاده از يك لوله انعطاف‌پذير و باريك مجهز به دوربين و چراغ در يك طرف، داخل ركتوم و پايين روده‌ي بزرگ را از طريق مانيتور متصل به دوربين مشاهده مي‌كنند. اين روش مي‌تواند نشانه‌هايي از مشكلات موجود در دستگاه گوارش پاييني را نشان دهد. در طي اين روش پزشك حتي مي‌تواند بيوپسي انجام دهد و از قسمت‌هاي مشكوك نمونه تهيه كند كه البته دردناك نبوده و بيمار متوجه آن نخواهد شد.
كولونوسكوپي: كولونوسكوپي، روشي است كه در آن با استفاده از يك لوله‌ي طولاني، انعطاف‌پذير و باريك مجهز به دوربين و نور از يك طرف، داخل ركتوم و روده‌ي بزرگ و دستگاه گوارش تحتاني را از طريق مانيتور متصل به دوربين مشاهده و بررسي مي‌كنند. در اين روش نيز امكان تهيه بيوپسي با كمك ابزار چنگكي وجود دارد. كولونوسكوپي مي‌تواند بافت، زخم، پوليپ و سرطان تحريك شده يا متورم را تشخيص دهد. يك متخصص آموزش ديده بايد اين كار را انجام دهد. كولونوسكوپي در برخي موارد، به خصوص سن بالاتر از ۵۰ سال يا وجود علايم ديگري از يك وضعيت بالقوه جدي‌تر توصيه مي‌شود.
توموگرافي كامپيوتري (CT) اسكن: سي تي اسكن تصاويري با اشعه ايكس‌هاي مقطعي از اندام‌هاي داخلي توليد مي‌كند. سي تي اسكن شكم و لگن مي‌تواند به پزشك براي رد ساير علل و بيماري‌هاي ممكن به خصوص حين وجود علايم درد شكمي كمك كند.
باريم انما: در روشي به نام Barium Enema از اشعه ايكس براي مشاهده‌ي روده‌ي بزرگ استفاده مي‌شود. در اين روش از بيمار خواسته مي‌شود تا بر روي يك ميز دراز بكشد. سپس پزشك يك لوله‌ي انعطاف پذير را درون مقعد او قرار مي‌دهد. پزشك از طريق اين لوله روده‌ي بزرگ بيمار را با باريم پر مي‌كند. سپس از روده‌ي پر شده از باريم تصاويري با اشعه ايكس گرفته مي‌شود. باريم در تصاوير اشعه ايكس به وضوح ديده شده و شكل روده را مشخص مي‌كند.
تست تحمل لاكتوز: لاكتاز آنزيمي است كه براي هضم قند موجود در محصولات لبني لازم است. اگر اين آنزيم در بدن توليد نشود، ممكن است مشكلات مشابهي با سندرم روده‌ي تحريك پذير از جمله درد شكم، گاز و اسهال در فرد ايجاد شود. براي پيدا كردن علت بروز علايم پزشك ممكن است از تست نفس استفاده كند يا از فرد بخواهد تا چندين هفته رژيم حذف شير و محصولات لبني داشته باشد. در آزمايش تنفس شرايطي چون رشد بيش از حد باكتري كه منجر به التهاب، ناراحتي شكمي و اسهال مي‌شود را بررسي مي‌كنند. اين مورد بيشتر در ميان افرادي كه سابقه‌ي عمل جراحي روده داشته‌اند يا مبتلا به ديابت يا بيماري‌هاي ديگري هستند كه هضم را تسريع مي‌كنند، شايع‌تر است.
آزمايش خون بيماري سلياك: حساسيت به پروتئين گندم و جو ممكن است نشانه‌ها و علايمي مانند سندرم روده‌ي تحريك‌پذير ايجاد كنند. آزمايش‌هاي خون مخصوص بيماري سلياك مي‌تواند اين اختلال را كنار بگذارد. اگر پزشك به بيماري سلياك مشكوك باشد، ممكن است آندوسكوپي بالايي يا بيوپسي روده‌ي كوچك درخواست كند.

بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

برای نویسنده این مطلب shimanami تشکر کننده ها: 0

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 22 اسفند ماه 1396 10:52 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید
تا رتبه بعدی: 10%
امتياز: 10
آخرین بازدید: 21 اسفند ماه 1396 18:33

اقرأ حول جراحة الأنف العظمي                                                                                                                                                                                                                                                                                             

يُطلق الأنف العظمي على الأنف الذي لديه انتفاخ و جسر ويؤدي إلى رؤية الأنف منحني. الكثير من الأشخاص يراجعون الطبيب بسبب انتفاخ أو جسر الأنف. انتفاخ الأنف يختلف من شخص لآخر وليس بحجم واحد لذلك فإن طريقة العملية الجراحية تختلف من شخص لآخر حيث يتم تعيين طريقة الجراحة استناداً إلى انتفاخ الأنف كما أن خصائص الأنف مختلفة بين السيدات و الرجال ويجب أخذ هذه النقطة بعين الإعتبار في الجراحة .
جراحة الأنف تنطوي على التخطيط والتحضير و التحسّن.
من أجل تعيين الوقت المناسب للقيام بالجراحة يجب الإنتباه إلى النقاط التالية:

• الوصول إلى البلوغ الجسمي:
    يجب القيام بالجراحة بعد وصول الأنف إلى الحجم الكامل وقبل ذلك لا يجب القيام بالعملية الجراحية. انتبه أنه قد يصل الأنف إلى حد كامل لكن أجزاء الوجه الأخرى مازالت في حال الإكتمال.
  • الوصول إلى البلوغ النفسي:
    بعض الأشخاص يتخذون قرارهم بشكل متسرع لكنهم يندمون سريعاً على هذا القرا. مثل هؤلاء الأشخاص يمكنهم القيام بالعملية الجراحية بعد وصولهم إلى الإستقلالية في الرأي و الثقة بالنفس.  
سبب تشكل الأنف العظمي:

الأشخاص الذين لديهم انتفاخ في الأنف يعانون تماماً من مشاكل جمالية كالأشخاص الذين لديهم أنف لحمي. إن مشكلة انتفاخ الأنف سببها وراثي و النمو المفرط للغضروف و عظم الأنف يؤدي إلى حدوث انتفاخ و نتوء في الأنف، وكذلك بسبب حدوث إصابة على الأنف في فترة الطفولة و الشباب يمكن للغضروف أن يفرط في النمو وهذا الأمر يسبب انتفاخ الأنف. مشكلة انتفاخ الأنف في الأنوف العظمية تؤدي إلى اختلال في تناسب الوجه وخاصة من الجهة الجانبية. كما يمكن لانتفاخ الأنف أن يحدث بسبب انخفاض الهرمون في أجزاء الوجه والقيام بالعمل الغضروفي يمكن أن يكون لهذا السبب.
يُطلق مصطلح الأنف اللحمي على الأنف الذي تكون مشاكله جلدية ويطلق مصطلح الأنف العظمي على الأنف الذي تكون مشكلة الأنف عظمية وغضروفية و مشاكل الجلد تكون أقل.
عملية الأنف العظمي ليست إزالة الإنتفاخ فقط بل و تشمل أيضاً إصلاح مشاكل الأنف الأخرى مثل حجم وانحراف الأنف وما يسمى أنف النسر.

طريقة العلاج:

يوجد العديد من الطرق لإصلاح مثل هذه المشاكل ومؤخراً تم إبداع طريقة جديدة لإصلاح هذه المشاكل حيث يصبح مستوى انتفاخ الأنف سلس بحقن بعض المواد. هذه الطريقة مناسبة للأشخاص الذين يخافون من العمليات الجراحية ليصلوا إلى شكل الأنف الذي يرغبون به.
يمكن الإستفادة من الطريقة التقليدية لإصلاح انتفاخ الأنف و إضافة لانتفاخ الأنف يتم إصلاح بقية مشاكل الأنف. إن العملية الجراحية لتقليل الإنتفاخ يمكن القيام بها بتخدير عام وبعد عدة أيام يستطيع المريض العودة إلى المنزل ويمكنه استخدام المسكنات و المهدئات لمدة أسبوع.

إمكانية عودة الأنف العظمي بعد العملية:

إن عودة انتفاخ الأنف أمر نادر الحدوث وقليلاً ما يُشاهد ومع الرعاية اللازمة يمكن التقليل من هذا الخطأ. يمكن للطبيب الجرّاح التنبؤ بالنتيجة المحتملة من خلال محاكاة الأنف بتطبيقات خاصة وبهذه الطريقة يمكن للمراجعين مشاهدة تناسب أنفهم الجديد على وجههم.
لا تنسوا أن كل عملية يمكن أن يكون لها أعراض جانبية. يمكن تقسيم الأعراض في جراحة الأنف إلى مجموعتين:
1- مشاكل تنفسية
2- مشاكل ظاهرية للأنف

إنّ ضيق فتحة الأنف يمكن أن يؤدي إلى خلق مشاكل تنفسية فيضطر الشخص إلى التنفس عن طريق الفم، وكذلك يمكن لانخفاض حاسة الشم، جفاف الحلق أثناء النوم و التنفس المصحوب بصوت أن تكون من الأعراض الجانبية.
انسداد تنفس الأنف يمكن أن يكون لأحد الأسباب التالية:
1- لم يتم إصلاح الإنسداد أثناء العملية الجراحية:
إذا كان للأنف انحراف

عضويت  / ورود
وتيرة قبل العملية يجب إزالته لأن الأنف يصبح أصغر بعد الجراحة وحتى لو كان هذا الإنحراف قليل فإنه سيؤدي إلى مشكلة لذلك يجب إزالته أثناء الجراحة.
2- تورم الغشاء المخاطي في الأنف:
تورم الغشاء المخاطي في الأنف الذي يمكن أن ينتج عن الجيوب أو الحساسية قد يؤدي إلى انسداد التنفس.
3- الإلتصاق:
قد يؤدي التلاعب المفرط بالأنف أثناء العملية الجراحية إلى جرح الغشاء المخاطي للأنف وإذا كانت هذه الجروح بجانب بعضها فإنها تلتصق ببعضها عند الترميم و تؤدي إلى الإنسداد.
4- ضيق فتحات الأنف.
5- إزالة الغضروف الزائد من الأنف.

بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

برای نویسنده این مطلب ashrafr تشکر کننده ها: 0

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 22 اسفند ماه 1396 10:55 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید

كيف تتم عملية جراحة الأنف؟                                                                                                                                                                                                                            

بشكل عام تجري عملية جراحة الأنف بالطريقة المفتوحة التي هي الطريقة الأساسية لعملية تجميل الأنف.

كل جراحة للأنف عادة ما تتضمن الخطوات التالية:

• يتم فتح الجلد و البنية العظمية للأنف و فصل الحاجز الوسط عن الغضاريف الجانبية تحت الغشاء المخاطي.
  • إزالة نتوءات العظام و الغضاريف.
  • إصلاح الشفرة الوسطى أو الحاجز.
  • تصحيح أرنبة الأنف بما فيها تعزيز طرف الأنف، الإزالة و القطب وغيرها من الأساليب.
  • إذا لزم الأمر يتم التطعيم في المواضع الضرورية ومن بينها طرف الأنف.
  • الترميم الدقيق لجميع المواضع ومن بينها سقف الأنف بخيط نايلون.
  • كسر العظام و وضعها بجانب بعضها لإعادة تشكيل السقف.
  • تصحيح شفرات الأنف إذا لزم الأمر.
  • وضع شبكة أو حشوة سيليكون داخل الأنف، وكذلك الغراء و الجبيرة وخياطة الجلد بدقة وجميع المواضع الخارجية اللازمة.
في البداية أو في المرحلة الأولى لدينا فصل الحاجز عن الغضاريف الجانبية والتي يجب أن تتم تحت الغشاء المخاطي كيلا تؤدي فيما بعد إلى ضيق التنفس و الإلتصاق. في جميع هذه المراحل من جراحة الأنف أقل تغييرات لديها أفضل النتائج.
وفيما يلي بعض الأسئلة الأكثر شيوعا بين مستخدمي موقع الدكتور كاظمي مع إجاباتها:

ما هو السن المناسب لعملية تجميل الأنف؟

ليس هناك سن معين للقيام بعملية تجميل الأنف ولكن بالتأكيد يجب أن يكون الأنف قد بلغ نموه بشكل كامل. لذلك عادة لا ينصح بها للذكور دون سن السابعة عشر والفتيات في سن السادسة عشر. من جهة أخرى ولدى كبار السن لا يوصي بعملية تجميل الأنف لمن تجاوز الستين عام بسبب تهدل الجلد و فقدان خاصية مرونة البشرة.

هل يتم إجراء عملية تجميل الأنف بحسب تشخيص الطبيب؟

في بعض الحالات عندما يتعرض الأنف للكسر و الإنحراف الشديد فإن القيام بعملية إنحراف إلى جانب عملية تجميل الأنف هو أمر ضروري، لكن في معظم الحالات يطلب المريض القيام بعملية تجميل والطبيب يتخذ قراراً إن كان القيام بالعملية ممكن أم أن هناك ما يعيق حدوثها وذلك بعد قيامه بالدراسات اللازمة، لذلك فإن رغبة المريض مهمة جداً في هذه العملية وفي بقية العمليات الأخرى.
ما هو دور الليزر في جراحة الأنف؟

لليزر دور هام في الكثير من العمليات الجراحية لكن لا دور خاص له في جراحة الأنف والقضية بمجملها ترويجية. الليزر مؤثر في علاج الأورام الحميدة أو جراحة الأورام، لكن في جراحة تجميل الأنف لم يظهر حتى الآن أي دور خاص لهذه الوسيلة، وجراحة الأنف بالليزر ليست صحيحة على الإطلاق. (جراحة الأنف باللیزر)
ما هي الأعمال الضرورية قبل عملية تجميل الأنف؟

يجب أن يقوم المريض بفحص كامل لعدد كريات الدم و الإختبار الكامل للتخثر و سكر الدم و اختبار البول. من الضروري التوقف عن التدخين قبل أسبوع من العملية ولا ينبغي التدخين أوالنرجيلة حتى شهر بعد العملية. ينبغي على المريض التوقف عن تناول الإسبيرين قبل أسبوعين من العملية. طبيب الأذن و الحلق و الحنجرة يسأل المريض ليخبره إن كان لديه نزلة برد أو حمى. في حال كان لدى المريض حساسية تجاه فول الصويا أو البيض أو الأدوية فعليه إخبار الطبيب.
هل يمكن القيام بعملية تجميل الأنف أثناء الدورة الشهرية؟

العادة الشهرية لا تمنع القيام بعملية التجميل مطلقاً لكن بشكل نسبي و بسبب احتمال زيادة النزيف أثناء العملية فإنه من الأفضل عدم القيام بالعملية أثناء العادة الشهرية، على أي حال فالقرار بيد طبيبك.
هل جراحة الأنف مؤلمة؟

لا فجراحة الأنف ليست مؤلمة على الإطلاق، مجرد وجود ورم بعد العملية لذلك لا ينبغي على المريض أن يقلق أبداً بشأن الألم. فجرّاحوا الأنف والأذن و الحنجرة بالتقنيات الخاصة التي يمتلكونها و طريقة قيامهم بعملية تجميل الأنف يحولون دون حدوث الألم.
ماذا نفعل للتخفيف من ورم عملية تجميل الأنف؟

وضع كيس من الجليد بشكل دوري خلال الأيام الخمسة الأولى أمر ضروري للغاية يعتبر الجرّاح المشهور الدكتور كاظمي أن حقن إبرة بيتاميثازون آل في العضل في اليوم الثاني بعد العملية هو أمر مساعد للغاية.
نوصي بإزالة جبيرة الأنف بعد عشرة أيام على العملية ليصل ورم ما بعد العملية إلى حده الأدنى. يجب أن يكون ارتفاع تخت المريض بعد عملية الأنف بزاوية ثلاثين إلى خمس و أربعين درجة. حقن الكورتيزون الموضعي مفيد جداً حسب تقدير الطبيب على فترات معينة.
عليكم مراجعة طبيبكم مرة كل أسبوع لوضع اللاصق ليتم وضع اللاصق بشكل دقيق ولا تحدث أية مشاكل. اللاصق الصحيح بعد العملية يساوي تقليل الورم.

هل النزيف داخل بياض العين الذي يحدث بعد العملية خطير أم لا؟

بعد عملية تجميل الأنف يحدث نزيف بسيط داخل بياض العين وهو ليس خطير ولا داعي للقلق فهو يزول بعد شهر.
ما هي الأمور التي يجب مراعاتها بعد عملية تجميل الأنف؟

أهم أمر تجب مراعاته وضع كيس جليد على الأنف لمدة أربعة أو خمسة أيام بعد العملية. رفع الرأس باستخدام وسادتين أثناء الاستراحة من الأمور الهامة الأخرى التي يجب مراعاتها. من الأمور الهامة الأخرى تناول المضادات الحيوية و حبوب الزكام كل ست ساعات وعدم القيام بنشاط بدني و عدم استعمال النظارات لمدة أربع أسابيع. جميع هذه الأمور التي تجب مراعاتها موجودة في موضوع أمور تجب مراعاتها بعد جراحة الأنف
كيف تكون المراجعة بعد عملية تجميل الأنف؟

يقوم المريض بمراجعة الطبيب في الشهر الأول مرة كل أسبوع بعد العملية و بعد ذلك يقوم بمراجعته في الشهر السادس و التاسع والثاني عشر بعد العملية وفق البرنامج، كما أن متابعة عملية تجميل الأنف تستمر لمدة عامين بعد العملية.
هل الأنف الذي أجريت له عملية أضعف من الأنف الطبيعي؟

لا فإن هذا الأمر ليس صحيح على الإطلاق والأنف الذي أجريت له عملية جراحية يعود بعد عام كالأنف الطبيعي تماماً ولا يصبح ضعيفاً.
ما هي نسبة نجاح عملية تجميل الأنف والرضا عن النتيجة؟

أكثر من خمس وتسعين بالمائة من عمليات تجميل الأنف حققت النتيجة المطلوبة ولم تظهر أية مشكلة.
ماهو دور اللاصق وكم يجب أن يبقى على الأنف بعد العملية؟

استخدام اللاصق بعد عملية تجميل الأنف يؤدي إلى التصاق الجلد بالعظم و الغضروف السفلي و يثبت الجلد في المكان المناسب و يكفي وضع اللاصق لمدة شهر حتى شهرين بعد العملية. ينصح بعض الزملاء بوضع اللاصق لمدة شهر بعد تلك الفترة.
بعد كم من الوقت على عملية تجميل الأنف يمكن القيام بعملية الليزيك؟

يسمح بالقيام بعملية

عضويت  / ورود
بعد حوالي شهر من جراحة العيون بالليزر لأن القرنية تكون قد أخذت حالة مستقرة ولا تأثير لها على العين. كذلك بعد مرور شهر على عملية جراحة العيون بالليزر يسمح بعملية تجميل الأنف.

إذا كان هناك حاجة للرتوش أو الترميم فأي وقت مناسب للقيام بها بعد عملية تجميل الأنف؟

بعد حوالي عام على عملية الأنف يكون الورم قد تناقص بالكامل عندها يسمح بالترميم أو الرتوش. القيام بعملية جراحة الأنف الترميمية قبل عام سيرافقها أعراض جانبية.

والسؤال الأكثر أهمية من هو الجرّاح الذي عليّ مراجعته من أجل عملية تجميل الأنف؟

إنّ الأطباء المتخصصون بالأذن و الأنف والحنجرة هم الوحيدون المخوّلون بالقيام بعملية جراحة الأنف لأن لديهم معرفة كاملة بتشريح الأنف والجيوب، أما الجراحين الآخرين مثل جراحي التجميل و الجرّاحين العامين و جرّاحي الفك و الوجه ليس لديهم معرفة كامله بتشريح الأنف و جراحة الأنف و تجميل الأنف وقد تحدث مشاكل في الجهاز التنفسي بعد العملية الجراحية.                              

بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 22 اسفند ماه 1396 10:56 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید

ما هو الفرق بين جراحة الأنف المفتوحة والمغلقة؟                                                                                                                                                                                                                                                                                             

من الأسئلة التي كانت توجّه دائماً لجرّاحي الأنف في السنوات الخمس عشرة الماضية ما هي الطريقة التي يفضلها جرّاح الأنف؛ الطريقة المفتوحة أم المغلقة و أيّهما تعطي نتيجة أفضل؟ هاتان الطريقتان هما في الحقيقة أسلوبان مختلفان للوصول إلى منطقة العمل وإلّا فليستا تقنية خاصة.
في عملية جراحة الأنف بالطريقة المفتوحة يشاهد شق صغير بين فتحتي الأنف و يتم رفع جلد الأنف عن النسيج بواسطة شق على الحافة الداخلية للشفرات ليتم الوصول إلى سطح و طرف الأنف. ثم كما مبيّن في الأسفل نقوم بفصل الغشاء المخاطي للغضروف عن حاجز الوسط و نقوم بعملية جراحة الأنف.

برای مشاهده تصاویر ابتدا باید عضو شوید
عضويت  / ورود

مكان الشق في عملية جراحة الأنف بالطريقة المفتوحة
في عملية جراحة الأنف بالطريقة المغلقة يتم إيجاد شقوق في الأقسام الداخلية للأنف وباستخدام هذه الشقوق يتم الوصول إلى زهر و طرف الأنف دون إحداث شق خارجي. في هذه الطريقة تكون رؤية الجرّاح لطرف الأنف أقل من الطريق المفتوحة، لذلك في الحالات التي يحتاج فيها الجراح إجراء تغييرات أكثر في أرنبة الأنف فإنه يختار الطريقة المفتوحة.
عضويت  / ورود

مكان الشق في عملية جراحة الأنف بالطريقة المغلقة
بشكل عام فإن عملية تجميل الأنف (رينوبلاستي) بالطريقة المفتوحة هي أرجح من الطريقة المغلقة لحل مشاكل أرنبة الأنف . على أي حال لا يمكن ترجيح الطريقة المغلقة على المفتوحة ولا الطريقة المفتوحة على المغلقة ولكن في حالات جراحة الأنف الترميمية و أورام الأنف التي تحتاج إلى عمل جراحي و الأنوف السميكة جداً و أرنبة الأنف الكبيرة جداً و الأنوف التي تحتاج لعملية بسبب شق في الحنك و الشفة يتم استخدام الطريقة المفتوحة.

وعادة ما يستخدم الجراحون عملية

عضويت  / ورود
المفتوحة أو المغلقة اعتمادا على تجربتهم. إن استخدام أي من هذه الأساليب يعتمد فقط على رأي الجراح. في عيادة الدكتور كاظمي يتم القيام بعمليات جراحة الأنف بالطريقة المفتوحة. بعض المرضى يسألون هل يبقى أثر الجرح في الطريقة المفتوحة؟ عادة مع الترميم الدقيق للجرح لا يبقى أثر للشق أبداً ولا داعي للقلق.

عضويت  / ورود
الفرق بين وصول الجراح في عملية تجميل الأنف المفتوحة والمغلقة
كذلك ترجّح الطريقة المفتوحة في الأنوف المائلة بشدة و الملتوية لأن الوصول يكون أسهل والرؤية أفضل كما توفر هذه الطريقة للجرّاح العمل بكلتا اليدين. للطريقة المغلقة استخدام أكبر في الأنوف العزمية والتي تحتاج إلى تغييرات أقل. الدكتور كاظمي الأخصائي في الأذن والأنف والحنجرة متمكّن من كلا الطريقتين و قد أجرى للكثير من المرضى عمليات تجميل بكلا الطريقتين. لكنه يفضل الطريقة المفتوحة لأنه ومن خلال تجاربه رأى أن نتيجة العملية تكون أفضل بالطريقة المفتوحة. في كلا الحالتين كلا الكريقتين المغلقة والمفتوحة آمنة و لها نتائج مذهلة في جراحة الأنف.

بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 22 اسفند ماه 1396 10:56 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید

بهترین جراح بینی ایران                                                                                                                                                                                                                                                                                             

دکتر سید مجید کاظمی متولد تهران می باشد. ایشان پس از تحصیلات مقدماتی تحصیلات متوسطه را در دبیرستان امام علی ابن موسی الرضا (قلهک) به اتمام رساند.دکتر کاظمی با رتبه 100 وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شد و با کسب رتبه سوم پره انترنی دوره انترنی را در همان دانشگاه شروع کرد و با معدل الف دوره پزشکی عمومی را تمام کرد. سپس با کسب رتبه 50 وارد رشته تخصصی گوش و حلق و بینی و جراحی زیبایی صورت در دانشگاه تهران، بیمارستان امیراعلم شد. ایشان در طول دوره رزیدنتی علاوه بر انجام عملهای جراحی زیاد، تحقیقات زیادی در مورد و به خصوص زیبایی انجام داد و چندین مقاله در زمینه زیبایی و بویایی در مجلات معتبر داخلی و خارجی نوشت (لینک مقالات در پایین موجود است).دکتر کاظمی با رتبه سوم بورد فارغ التحصیل شد و از آن سال تاکنون مشغول انجام فعالیت های علمی و درمانی می باشند. ایشان سابقه عضویت هیات علمی دانشگاه و مدیر گروهی را نیز دارند و بهترین جراح بینیدر کشور هستند که تا کنون بیش از 3000 عمل جراحی زیبایی انجام داده اند.
دكتر كاظمي سالها تحقيقات گسترده اي در مورد عمل و جراحي بيني انجام داده است كه منجر به ابداع روشهاي نو در اين زمينه در جراحيهاي انجام شده توسط ايشان شده است. همچنين ايشان در زمينه جراحي هاي ليفت صورت و پيشاني و كشيدن پوست و اتوپلاستي يا اصلاح گوش هاي بر آمده، تزريق چربي، تزريق بوتاكس و جراح بینی پلك يا بلفاروپلاستي تجربيات گرانقدري دارند. جراحي بيني و عمل های بيني به خاطر اينكه بيش از همه موارد حالت سه بعدی و مجسمه گونه در صورت دارند، سختترين عمل گوش و حلق و بيني است. اين عمل دقيقترين و زيباترين عمل زيبايي در تمام اعمال زيبايي صورت است. اشتباهات كوچك حتي يك ميلي متر بيمار را ناراضي مي كند،

عضويت  / ورود
لذا توجه ويژه به اين عمل و اصولاً تمام اعمال انجامي روي بيني ضروري است. دقت لازم در عمل بيني آنقدر شديد است كه برخي جراحان آن را هم سطح عملهای جراحی مغز و اعصاب مي دانند و دقت وحشتناكي طلب مي كند. دكتر مجيد كاظمي تجربه زيادي در اين عملهاي ظريف بيني دارند.در نظرسنجی های اینترنتی انجام شده در سالهای اخیر، وب سایت دکتر مجید کاظمی توسط مردم تهران، بعنوان کاملترین و بهترین وب سایت در زمینه جراحی بینی شناخته شده و شخص دکتر مجید کاظمی، عنوان بهترین جراح پلاستيک ايران تهران را توسط مردم تهران کسب کرده اند.
- عضو آکادمی جراحان گوش و گلو و بینی ایران
- عضو انجمن راینولوژی ایران
- عضو انجمن تحقیقات راینولوژی ایران
- عضو جامعه جراحان ایران.

بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 22 اسفند ماه 1396 10:57 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید

هزینه جراحی بینی                                                                                                                                                                                                                                                                                             

جراحی زیبایی بینی (رینوپلاستی) در سالهای اخیر محبوبیت زیادی پیدا کرده است و متقاضیان این جراحی در بین مردان و زنان ایرانی به صورت تصاعدی افزایش می یابد. افراد از طبقات مختلف خواستار این عمل هستند که این عمل با

عضويت  / ورود
مختلف در تهران، پایتخت زیبایی خاورمیانه انجام می شود.

اصطلاح nose job در زبان انگلیسی اشاره به نوعی تجارت در جهت جراحی بینی می باشد که متاسفانه در سالهای اخیر رواج پیدا کرده است. یک جراحی بینی استاندارد و با کیفیت حدود 1.5 تا دو ساعت طول می کشد. قیمت بسته قیمت روز و نوع بینی و عملیات لازم برای آن متغیر است..

البته قطعاً عمل جراحی ترمیمی بینی (رویژن یا عمل مجدد) که در جای دیگر عمل اول انجام شده و عمل مجدد توسط دکتر کاظمی انجام می شود، سخت تر است و مدت بیشتری می طلبد. (هزینه جراحی بینی ترمیمی اندکی متفاوت است و بیشتر از قیمت عمل بینی اولیه است.)
در کلینیک دکتر کاظمی با توجه به کیفیت و تجربه طولانی ایشان بسیار مناسب است و هزینه و قیمتی کاملاً مناسب و ارزان است. درضمن کلیه هزینه ها در کلینیک دکتر کاظمی، با هزینه اتاق عمل است و هزینه بصورت کلی دریافت می شود و بعد از عمل، به هیچ وجه ویزیتی دریافت نمی شود.

هزینه جراحی بینی
هزینه جراحی بینی به عوامل زیادی بستگی دارد و اغلب افراد برای کاهش هزینه جراحی بینی به دنبال یافتن عوامل موثر در هزینه جراحی بینی هستند.اغلب افراد به دنبال جراحی بینی با هزینه کمتر هستند.هزینه جراحی بینی به عوامل زیادی مانند مدت زمان جراحی ،نوع جراحی بینی،مدت زمان بی هوشی و خدماتی که در بیمارستان ارائه می شود بستگی دارد.هزینه جراحی بینی همچنین به تخص جراح،میزان پیچیدگی عمل جراحی و حتی موقعیت جغرافیایی محل انجام جراحی بینی بستگی دارد .جراحی بینی برای بهبود ظاهر بینی و یا عملکرد بینی و یا هر دوانجام می شود و بسیار مهم است که توسط کدام جراح و چگونه انجام شود.در برخی مواقع برای جراحی ساختاری بینی که برای بهبود تنفس بینی انجام می شود ممکن است هزینه جراحی بینی توسط بیمه پوشش داده شود اما برای جراحی زیبایی بینی بیمه هزینه جراحی بینی را پوشش نمی دهد.

عوامل موثر در هزینه جراحی:

تخصص جراح:
میزان شهرت و تخصص جراح بینی تاثیر زیادی در کاهش ترس و استرس جراحی بینی و تاثیر زیادی در هزینه جراحی بینی دارد.در صورتی که جراحی بینی توسط جراح بینی با تجربه انجام شود شما ب نتیجه دلخواه خود دست خواهید یابید بنابراین صرفا برای پرداخت هزینه کمتر نمی توان جراح بینی خود را انتخاب کرد و همچنین نمی توان گفت یک جراح بینی که هزینه زیادی دریافت می کند تخصص وتجربه کافی را دارد و برای اطمینان از کار و تخصص جراح بینی صرف نظر از هزینه جراحی بینی باید درباره تخصص و تجربه پزشک جراح به اندازه کافی تحقیق کنید و سوالات خود را از او بپرسید و عکس های قبل و بعد ازعمل بیماران او را ببینید و سپس می توانید از جزئیات جراحی و هزینه های جراحی بینی را از او بپرسید و سپس تصمیم بگیرید.
محل جراحی بینی:
جراحی بینی را می توان در بیمارستان یا مراکز جراحی سرپایی و یا در مطب خصوصی جراحی انجام داد و قبل از عمل باید از انجام جراحی بینی در مکان معتبر اطمینان حاصل کنید.جراحی بینی در مطب خصوصی جراح در سوئیت مخصوص انجام می شود و به دلیل استفاده از تجهیزات اتاق خود جراح و دستیاران خود جراح هزینه کمتری دارد و هزینه جراحی بینی در مراکز جراحی سر پایی نسبتا گران تر از سوئیت خصوصی جراح است و تمامی تجهیزات و امکانات جراحی توسط شخص دیگری در اختیار جراح بینی قرار دلده می شود،بیمارستان ها به دلیل اینکه بیشترین تجهیزات و امکانات را دارند نسب به دو گزینه دیگر هزینه بیشتری دارند.
روش جراحی بینی:
روش انجام جراحی بینی با توجه به شرایط بیمار متفاوت است ونوع روش انجام جراحی بینی در هزینه جراحی بینی تاثیر زیادی خواهد داشت.با توجه به دشواری و پیچیدگی جراحی بینی هزینه جراحی بینی تحت تاثیر قرار می گیرد.با توجه به شرایط بیمار ممکن است برای تحت نظر قرار گرفتن شرایط بیمار نیاز به بستری شدن باشد که این امر نیز در تعیین هزینه جراحی موثر است.
استفاده از بیهوشی:
در عمل جراحی بینی در صورتی که نیاز به بیهوشی باشد فرآیند بیهوشی توسط متخصص بیهوشی مدیریت می شود و علائم حیاتی بیمار در طول عمل جراحی توسط متخصص بیهوشی و پرستار هوش بری کنترل می شود.استفاده از خدمات متخصص بیهوشی نیز در

عضويت  / ورود
موثر استت و اگر با توجه به تشخیص جراح بینی نیاز به بی هوشی نباشد ممکن است مقداری از هزینه جراحی بینی کاهش یابداما استفاده تاز خدمات متخصص بی هوشی باعث می شود که بیمار در طول عمل جراحی بینی ریلکس باشد و جراحی بینی با خیال راحت انجام شود.
مدت زمان جراحی بینی:
با توجه به پیچیدگی عمل جراحی ممکن است یک عمل جراحی بینی در زمان بیشتر یا کمتری انجام شود.برای مثال انجام چند عمل به طور همزمان مانند گرفتگی و کجی بینی و ... مدت زمان جراحی بینی را افزایش می دهد و عمل جراحی ساده تر در زمان کمتری انجام می شود واین امر در تعیین هزینه جراحی بینی می تواند موثر باشد.

بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

نويسنده پيغام
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید

جراحی بینی گوشتی و نتیجه عمل                                                                                                                                                                                                                                                                                             

جراحی زیبایی بینی های گوشتی چیست و چگونه انجام می شود؟ آیا بینی گوشتی به حالت قبل عمل بر می گر دد؟
در ابتدا باید تعریفی از بینی های گوشتی داشته باشم: بینی هایی با پوست ضخیم و غدد سباسه فراوان و باز بودن سوراخ های پوست در اصطلاح بینی گوشتی نامیده می شوند. در این بینی ها معمولا غضروف ضعیف می باشد و عمده بینی، پوست و چربی زیر آن و غدد سباسه است. در این بینی ها معمولا کمی نوک بینی افتاده است و پره ها باز و ضخیم می باشد. به علت وجود هورمون جنسی مردانه و چرب بودن پوست مردان، بینی گوشتی در مردان به وفور دیده می شود.

در گذشته برای اصلاح این بینی ها و جراحی زیبایی بینی از برداشت زیاد از غضروف ها کمک می گرفتند. نتیجه این کار، فرورفتگی و ایجاد اسکار در پوست به علت خالی شدن فضای زیر آن می باشد. معمولاً بیماران فکر میکنند برداشت پوست کمک کننده است اما بنظر می رسد برداشت پوست باعث ایجاد اثرات زخم شدید می شود، لذا به هیچ وجه توصیه نمی شود.

در تجربیات دکتر کاظمی، تقویت بافت غضروفی و استفاده از غضروف تیغه وسط یا همان سپتوم برای تقویت نوک بینی و به طور کلی بافت غضروفی بهترین تاثیر را دارد.

استرات کولوملا (cullomella strut) یک تکه از غضروف سپتوم می باشد که به شکل میخ مانند توسط جراح در می آید و در زیر نوک بینی قرار می گیرد و بدینوسیله سعی در بالا بردن نوک بینی و تقویت آن می شود.

یکی از کار های معمولاً مفید در جراحی بینی افراد با

عضويت  / ورود
، \"الار بیس\" یا برداشت دقیق از پره ها به منظور کوچک کردن پره ها می باشد.

بهترین روش برای جراحی بینی بیماران با پوست ضخیم، روش باز است. در روش بسته چون نوک بینی به خوبی دیده نمی شود و دسترسی به نوک بینی محدود است، نتایج برای جراحی بینی های گوشتی چندان خوب نیست.

بیماران با پوست ضخیم باید انتظارات منطقی نسبت به عمل بینی داشته باشند و بدانند هیچگاه بینی آنها مانند بیماران با پوست مناسب نمی شود.
عضويت  / ورود

بینی گوشتی قبل و بعد از عمل
آیا بینی گوشتی به حالت قبل

عضويت  / ورود
بر می گردد؟یکی از سوالاتی که مکرراً از دکتر کاظمی پرسیده می شود این است که آیا در جراحی زیبایی بینی افراد با بینی گوشتی بینی به حالت قبل عمل بر می گردد یا خیر؟ در جواب باید بگویم در صورت اخذ نتیجه مناسب تا شش ماه پس از

عضويت  / ورود
، دیگر تغییر عمده ای در بینی رخ نخواهد داد و به همان شکل باقی می ماند.
مثالی که در این مورد می توانیم بگویم مانند توپ فوتبال است که وقتی توپ فوتبال را خالی از باد می کنیم به علت ضخامت چرم اطراف ان مدتها طول می کشد کاملا خالی و چروکیده شود. در بینی گوشتی نیز همین اتفاق می افتد، چون پوست ضخیم است مدتها طول می کشد حجم بینی کم شود بنابراین بیمار حداقل برای حصول نتیجه نهایی یک سال باید صبر کند ولی معمولا بعد از شش ماه نتیجه پایدار است و بر نمی گردد.

بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

نويسنده پيغام
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید

کسانی که که جراحی بینی انجام داده یا قصد انجام جراحی دارند این نکات مهم را بخوانند:
1-در چند ماه ابتدای بعد از جراحی بینی،نوک بینی بیشترین ورم را دارد بنابراین اندکی شکیبا باشد.
2-نوک بینی تا مدتی پس از جراحی بالاتر از حد معمول خواهد بود وبه مرور نوک بینی به اندازه 1 تا 2 میلیمتر پایین تر خواهد آمد که البته ممکن است تا 6 ماه طول بکشد که بینی به حد مطلوب برسد. پس برای بالا بودن بینی نگران نباشید.
3-مقداری عدم تقارن در ابتدای پس از عمل طبیعی است.و پس از گذشت 3 ماه با از بین رفتن ورم بینی عدم تقارن بینی نیز به مرور رفع می شود و پس از 1 سال این عدم تقارن در بینی به ندرت دیده می شود.
4-فرم نهایی بینی پس از گذشت 6 ماه تا 1 سال پس از جراحی مشخص می شود بنابراین برای دیدن نتیجه نهایی بینی صبور باشید.
5-کسانی که پوست کلفتی دارند باید توجه کنند که زمان بیشتری باید صبر کنند تا ورم بینی شان برطرف شود زیرا پوست کلف تر بینی باعث می شود ورم بینی بیشتر باشد.
6-بینی های با انحراف و کجی شدید با ید پس از عمل دوباره یک عمل ترمیمی کوچک انجام دهند زیرا انحراف  آن تا حدودی پس از جراحی باقی می ماند.
7-برخی بیماران از کجی بینی پس از جراحی شکایت دارند.که باید توجه داشته باشند که غیر متقارن بودن دو نیمه صورت می تواند علت این امر باشد که البته قبل از جراحی باید به این موضوع توجه کرد.
8-اگر قصد انجام عمل ترمیم بینی را دارید بهتر است پس از 1 سال مراجعه کنید زیرا فرم نهایی بینی و مشکلات بینی پس از 1 سال مشخص می شود.
9-پس از 1 سال مشکلات بینی اصلاح شده و با جراحی  برطرف می شود.
10- کاهش حس بویایی پس از جراحی به دلیل ورم پوشش درون بینی است که از رسیدن ملکول ها به پایانه عصبی بویایی جلوگیری می کند که همین عمر باعث کاهش حس بویایی میشود که این مشکل موقتی و قابل بازگشت است.

11-خونریزی پس از جراحی به طور معمول اتفاق نمی افتد اما این احتمال وجود دارد که بیمار پس از جراحی و یا در حین جراحی خونریزی شدید داشته باشد که این خونریزی به چند دلیل می تواند باشد:بیمارانی که اختلالات انعقادی دارند-فشار خون بالا-استفاده از آسپرین-مصرف ویتامین ای و سیر.  
12-کوچک شدن بیش از حد سوراخ بینی می تواند مشکلاتی مثل نزدیک شدن پره ها به تیغه بینی در هنگاه تنفس را در پی داشته باشد که این اتفاق یا به این دلیل است که پره های بینی بیمار از ابتدا ضعیف بوده و با جراحی ضعیف تر شده و یا به دلیل تقویت نشدن ساختار نگهدارنده بینی توسط

عضويت  / ورود
است که در چنین مواقعی لازم است جراحی مجدد انجام شود و سوراخ های بینی بزرگ تر شود که برای این کار باید غضروفی از تیغه بینی برداشته و به سوراخ های بینی پیوند زده شود.
13-در صورت ایجاد عفونت باید آنتی بیوتیک مصرف شود که البته به طور معمول عفونت شایع نیست.اگر حفره بینی شسته نشود و ترشحات درون بینی باقی بماند باعث تجمع میکروب ها و در نتیجه ایجاد عفونت می شود و عدم درمان آن باعث چسبندگی  می شود.
14 در پوست بینی احتمال بروز بی حسی و کاهش حس  دائمی پس از جراحی  وجود دارد که البته قابل پیش بینی نیست.
15-بیمارانی که قبل از جراحی بینی آلرژی داشته اند ممکن است به مدت چند هفته  یا چند ماه آلرژی شان شدیدتر شود.برخی از بیماران ممکن است لازم باشد تا مدتی پس از جراحی با دهان نفس بکشند.
16- بهتر است بیمار پس از جراحی  از فردای  روز جراحی و یا حتی روز جراحی پیاده روی را آغاز کند.
17.تا حداقل 8 هفته پس از جراحی و تا زمان ترمیم استخوان بینی از انجام ورزشهای رزمی و و دیگر ورزش ها مثل فوتبال و والیبال و ... که ممکن است با بینی تماس داشته باشند اجتناب کنید.

بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 22 اسفند ماه 1396 10:58 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید

رعایت نکات ضروری پس از عمل بینی
بعد از خروج از اتاق عمل به مدت 2 تا 3 ساعت ناشتا باشید.یک هفته اول بعد از عمل سرتان باید بالاتر از حد معمول باشد به همین دلیل در این مدت از 2 بالش استفاده کنید.از اسپری ها و قطره های باز کننده بینی بدون تجویز پزشک استفاده نکنید.
و اما مراقبت های لازم بعد از عمل بینی:
1-بعد از عمل بینی نیاز به استفاده از مسکن های قوی نیست به این علت که بعد از عمل بیمار درد ندارد و یا درد مختصری دارد که با مسکن ضعیف قابل کنترل است.
2-روز اول بعد از عمل را در تختخواب بمانید و استراحت کنید به صورتی که سر بالاتر از حد معمول قرار گیرد(به جای یک بالش از دو یا سه بالش استفاده کنید.
3-به دلیل ترشحات بینی پانسمان پایین بینی ممکن است کثیف شود در صورت کثیف شدن پانسمان می توانید پانسمان را عوض کنید تا زمانی که ترشحات بینی قطع شود.
4-برای خارج کردن پانسمان داخل بینی در زمانی که پزشک تعیین کرده به

عضويت  / ورود
مراجعه کنید.
5-قالب یا گچ روی بینی را خشک  نگهدارید و تا زمانی که پزشک صلاح بداند به قالب دست نزنید زیرا قالب باید تا زمان دستور پزشک در محل خود قرار بگیرد.
6-برای کاهش تورم به مدت 2 روز زیر سرتان بالاتر از حد معمول قرار گیرد.
7-برای کاهش تورم و جلوگیری از تغییرات رنگ پوست از یخ بر روی گونه و چشم هایتان در دو روز اول بعد از عمل استفاده کنید.
8-با دهان بسته عطسه نکنید و برای عطسه کردن  دهان خود را باز کنید.
9-تا چند روز بعد از عمل بینی سرتان را به جلو خم نکنید.
10-پس از یک روز بعد از عمل می توانید استحمام کنید ولی توجه داشته باشید که سرو صورتتان نباید خیس شود و اگر از مسکن استفاده کردید باید برای استحمام از کسی کمک بگیرید که زمین نخورید.
11-در صورت ترشح بینی در چند روز اول برای پاک کردن آن به بینی خود دست نزنید واز دستمال برای این کار استفاده کنید.
12-برای تمیز کردن بینی هیچ وسیله ای را داخل بینی نکنید.
13-به مدت یک یا دو روز بعد از عمل تا حد ممکن غذاهای سریع الهضم میل کنید و از خوردن غذاهایی که نیاز به جوییدن طولانی مدت دارند خودداری کنید.محدودیت غذایی دیگری ندارید.
14-در یک هفته اول بعد از عمل از حرکت دادن شدید عضلات صورت خودداری کنید و از خندیدن و صحبت کردن و گریه کردن زیاد بپرهیزید.

بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 22 اسفند ماه 1396 10:58 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید

اطلاعاتی درباره اکسیژن ساز خانگی                                                                                                                                                                                                                                                                                             

عضويت  / ورود

طریقه استفاده از دستگاه اکسیژن ساز:
 کابل برق دستگاه را به پریز برق بزنید، کلید I/O که روی دستگاه زیر نمایشگر تعبیه شده است را در حالت I قرار دهید تا دستگاه و چراغ سبز رنگ O.P روشن گردد.
 جریان هوای خروجی دستگاه از 0.5 تا 5 لیتر بر دقیقه قابل تنظیم است . طبق تجویز پزشک ، برای تنظیم جریان اکسیژن ، ولوم جریان سنج را به سمت چپ و راست بچرخانید تا توپ داخل آن به مقدار مورد نظر برسد.
 دو دکمه جهت معین کردن زمان کار دستگاه وجود دارد. با هربار فشار روی دکمه (+) زمان 10 دقیقه افزایش می یابد و حداکثر تا مقدار 40 ساعت میتوان زمان گذاری کرد و هر بار فشار روی دکمه (- ) زمان را 10 دقیقه کاهش میدهد و زمانی که به صفر برسد بطور اتوماتیک خاموش میگردد. در صورت عدم زمان گذاری

عضويت  / ورود
بطور نامحدود کار میکند تا زمانی که خودتان خاموشش کنید.
 مرطوب ساز وسیله ای است که جهت مرطوب سازی اکسیژن می باشد و از آسیب به گلو و بینی توسط اکسیژن خشک جلوگیری می کند.
 اگر مرطوب ساز استفاده می کنید، درب آن را در جهت ساعت گرد باز کنید و در آن آب جوشیده یا مقطر تا مقداری بین MAX وmin بریزید، سپس درب آن را ببندید. خروجی اکسیژن را به بالای مرطوب ساز و لوله بینی اکسیژن را به خروجی مرطوب ساز وصل کنید.
نکات ایمنی و نگه داری از دستگاه:
 هرگز اکسیژن ساز را روی سطوح نرم قرار ندهید.
 هنگام بروز هشدار یا خطا، حتما با بخش خدمات پس از فروش شرکت، تماس حاصل فرمایید.
 فقط تکنسین متخصص اجازه و توانایی باز کردن روکش بدنه را دارد، زیرا خطر شوک الکتریکی و برق گرفتگی وجود دارد.
 اکسیژن با خلوص بالا شدیدا قابل اشتعال است. مواد مشتعل را از دستگاه دور نگه دارید.
 زمانی که دستگاه روشن است،کانال لوله بینی اکسیژن را روی مبل یا فرش رها نکنید. چون باعث اشتعال مواد آتش زا می شود.
 اکسیژن ساز را در مکان های بسته که جریان هوا وجود ندارد، قرار ندهید و آن را حداقل 30 سانت از هرطرف از دیوار فاصله دهید.
 این دستگاه باید در شرایط آب هوایی عاری از شن و آلودگی ها و گاز های سمی استفاده گردد.
 مراقب باشید روی دستگاه آب ریخته نشود.
 حتما در صورت عدم نیاز به دستگاه آن را خاموش واز پریز برق خارج نمایید.
 هرگز اکسیژن را بدون فیلتر یا زمانی که فیلتر ها خیس می باشد، راه اندازی نکنید. این گونه اعمال میتواند دستگاه اکسیژن ساز را خراب کند.
 از تمیز کردن دستگاه هنگامی که به برق متصل است خودداری کنید.
 کشیدن سیگار در کنار اکسیژن ساز مطلقاً ممنوع می باشد.
 بعد از 6 ساعت کارکرد ترجیحا برای افزایش طول عمر دستگاه نیم ساعت به بیمار و دستگاه استراحت داده شود.
 از قرار دادن دستگاه در محیط مرطوب مخصوصا جریان مستقیم باد کولر جدا خودداری کنید.
 صدمات ناشی از نوسانات برق برعهده کاربر می باشد.
شرایط محیطی:
 محدوده دمایی ........ 10- 40 درجه سانتیگراد
 رطوبت ........%30 - %85
 فشار هوا ........700 kpa-1060 kpa
 ارتفاع از سطح دریا ........ 2286 متر

لامپ های نشانگر وضعیت:
 O.P : نمایشگر صحت برق و روشن بودن دستگاه (لامپ سبز)
 P.F : مشکل برق ورودی ( لامپ قرمز):
در این مواقع کابل برق بطور صحیح به دستگاه بزنید و از جریان برق ورودی به سیستم مطمئن شوید.
 H.P : فشار هوایی بالا ( لامپ قرمز ):
با تکنسین تماس حاصل نمایید.
 L.P : فشار هوایی پایین ( لامپ زرد ):
با تکنسین تماس حاصل نمایید.
ملاحظات:
 وقتی اکسیژن ساز شروع به کار می کند. بعد از 15 دقیقه نمایشگر LCD به حالت screen saver می رود و اگر کلید پایینی سمت راست کنار LCD را بزنید دوباره صفحه روشن خواهد شد.
 برای رسیدن به عملکرد کامل و گرم شدن 5 دقیقه زمان لازم است.
 اگر به نظر میرسد جریان اکسیژن قطع شده ابتدا از باز بودن ولوم جریان سنج مطمئن شوید، سپس لوله اکسیژن را داخل لیوان آب قرار دهید. اگر حبابی خارج شود، اکسیژن در جریان است در غیر اینصورت اکسیژن ساز را خاموش و جهت عیب یابی ارسال نمایید.
 برای انتخاب درجه جریان اکسیژن و مدت زمان مناسب، حتما به توصیه های پزشک معالج توجه فرمایید.

تمیز سازی دستگاه:
• در زمانی که دستگاه خاموش است، بدنه بیرونی آن را به وسیله حوله خشک و شوینده خانگی تمیز کنید و سپس آن را خشک نمایید. این کار را 1 الی 2 بار در ماه انجام دهید.
• فیلتر های هوا قسمت بحرانی ای است و آنها را می بایست حداقل 2 بار در ماه تمیز نمایید.
• جهت تمیز کردن فیلترهای جانبی که در دوطرف دستگاه می باشد و به رنگ مشکی هستند، می بایست آنها را ابتدا خارج نمایید، به وسیله شوینده ملایم خانگی آنها را با آب بشویید.آب آنهارا کاملا بگیرید و بگذارید بطور طبیعی خشک شود.
• برای تمیز کردن فیلتر ثانویه میبایست قوطی مرطوب ساز را بردارید، سپس قاب فیلتر را در جهت ساعت گرد بچرخانید و لباس سبز رنگ فیلتر را در بیاورید و سپس با شوینده آن را بشویید. آن را بچلانید سپس بگذارید بطور طبیعی خشک شود.
• جهت تمیز کردن مرطوب ساز ابتدا آب درون آن را خالی نموده، سپس فلاسک آن را با آب بشویید. قسمت های دیگر مرطوب ساز را با فرو بردن در مواد ضدعفونی کننده، ضد عفونی کنید.

لوازم موجود در بسته بندی:
1. یک عدد فیلتر جانبی مشکی رنگ اضافی
2. یک عدد فیلتر سبز رنگ
3. یک ست نبولایزر
4. یک ست نبولایز

دستگاه برای چه کسانی توصیه میشود
دستگاه

عضويت  / ورود
برای کنترل ودرمان نارسایی های تنفسی موسوم به COPDبه کار می رود د . دراین بیماران دستگاه تنفسی توانایی لازم برای جذب اکسیژن هوا را ندارد بنابراین اکسیژن خالص (خلوص 90 درصد) می تواند جذب اکسیژن را بالا برده ومیزان اکسیژن محلول در خون را افزایش دهد تا بیمار به زندگی عادی خود ادامه دهد.
دستگاه برای چه کسانی توصیه نمی شود:
دستگاه اکسیژن ساز باید طبق تجویز پزشک استفاده شود. بدیهی است که استفاده خود سرانه و نا بجا موجب ایجاد تهدیداتی برای فردخواهد شد که یکی از آنها مسمومیت اکسیژنی میباشد.و برای زنان باردار و کودکان باید حتما تحت نظر پزشک متخصص استفاده کنند

مکانیزم دستگاه:
دستگاه اکسیژن ساز، از تکنیک بسیار ساده جهت فراهم آوردن اکسیژن مورد نیاز بیمار، استفاده می*نماید. دستگاه اکسیژن ساز، توسط پمپ مخصوص، هوای درون اتاق را مکیده و سپس از محفظه*های پودر زئولیت عبور می*دهد و پودر زئولیت، اکسیژن 21 درصد موجود در هوای ورودی را از گازهای دیگر هوا جدا کرده و به سمت محفظه*های دیگر هدایت می*نماید. کمپرسور موجود در دستگاه اکسیژن ساز، فشار و درصد اکسیژن را در محفظه*ها بالا برده و خلوص اکسیژن داخل آنها را به 94 درصد و فشار آن*را به حدود 230 میلیمتر جیوه می*رساند. اکسیژن از درون محفظه نگهداری به پشت فلومتر جلوی دستگاه هدایت شده و از نازل مخصوص به سمت بینی و دهان بیمار هدایت می*گردد.

بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 22 اسفند ماه 1396 10:59 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید

اکسیژن ساز پرتابل j-1                                                                                                                                                                                                                                                                                             

عضويت  / ورود

عضويت  / ورود
مدل JAY – 1

میزان جریان خروجی اکسیژن1 تا 5 لیتر در دقیق
خلوص اکسیژن خروجی38% تا 90%
فشار اکسیژن خروجی0.07 – 0.03 مگا پاسکال
صدای موتورکمتر از 45 دسی بل
ابعاد32×19×35 سانتی متر
وزن6 کیلوگرم
ولتاژ ورودی220 V AC / 12 V DC

اکسیژن ساز پرتابل برای بیمارانی کاربرد دارد که به زمانی بیشتر از آنچه در خانه سپری میکنند به استفاده از دستگاه احتیاج دارند .
بیمار میتواند اکسیژن ساز پرتابل را همراه کیف چرخدار آن در محیط بیرون از خانه حمل کند .
اکسیژن ساز پرتابل همراه کیف ، باتری و شارژر مخصوص فندکی ماشین ارائه میشود که میتوان به هنگام پیاده روی ، مسافرت و ... مورد استفاده قرار گیرد و میزان اکسیژن خون بیمار را بالا نگه دارد.
بالا نگه داشتن اکسیژن خون در بیمارانی که غلظت اکسیژن بسیار پایینی دارند بسیار حیاتی است.در گذشته این نوع بیماران مجبور بودند از کپسول های قابل حمل یا اسپری هایی که حجم بسیار کمی از اکسیژن را در خود نگه میدارند در خارج از خانه استفاده کنند که محدودیت های بسیاری برای بیمار ایجاد میکنند و در طولانی مدت از نظر اقتصادی نیز به صرفه نیستند.
امروزه با پیشرفت تکنولوژی شرکت های سازنده اکسیژن ساز خانگی توانسته اند این دستگاه را در حجم ، وزن و ابعاد بسیار کمتری تحت عنوان "اکسیژن ساز پرتابل" تهیه کنند و بیماران را از استفاده از کپسول در خارج از خانه بی نیاز کنند.

عضويت  / ورود
لانگ فیان میتواند با خروجی اکسیژن 2 تا 3 لیتر و یک ساعت باتری پشتیبان و اتصال به برق و فندکی خودرو تمامی کمبود های اکسیژن خون بیمار در خارج از خانه را تأمین کند.
شرکت "سهند بهامین طب" با سالها تجربه و کادر شناخته شده و مجرب خود در زمینه تجهیزات پزشکی"نمایندگی رسمی برند لانگ فیان در ایران" است و این محصول را با قیمتی بسیار مناسب در اختیار بیماران محترم قرار میدهد و تمامی دستگاه ها با یک سال گارانتی و 10 سال خدمات پس از فروش عرضه میگردند.                              

بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 6 فروردين ماه 1397 10:26 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید
تا رتبه بعدی: 22%
امتياز: 300
آخرین بازدید: 15 فروردين ماه 1397 14:06

احتمالاً كلمه‌ي بواسير، بسيار به گوش‌تان خورده است. اين كلمه بسياري از افراد را به ياد مشكلات جسمي پدربزرگ‌ها و مادربزرگ‌‌هايشان در سنين پيري مي‌اندازد، اما بر خلاف تصور عموم اين بيماري از سنين جواني شروع مي‌شود. اين اختلال خاموش ممكن است بدون بروز نشانه‌هاي واضحي در بدن فرد به وجود آيد و حتي در صورت ظهور علايم نيز به دليل جواني و بي‌توجهي فرد به آن‌ها، سال‌ها از نظر فرد مخفي بماند.

در واقع ديواره‌ها‌ي دروني چهار سانتي‌متر انتهايي روده‌ي بزرگ به دليل داشتن خاصيت ارتجاعي و عملكرد دريچه‌اي آن از عروقي بالشتكي با ديواره‌هاي حساس تشكيل شده است كه بواسير نام دارند. در صورتي‌كه توانايي اين عروق براي گردش خون و بازگشت آن به قلب كم شود يا از طرفي به علت فشار مضاعف وارده بر ناحيه‌ي مقعد از توان عضلاني اين ناحيه براي كمك‌رساني به سيستم گردش خون ناحيه‌ي مقعدي كاسته گردد، شاهد به وجود آمدن بيماري بواسير خواهيم بود.

بيماري بواسير با نام علمي هموروئيد به صورت تورم و التهاب مويرگ‌هاي موجود در خروجي دستگاه گوارش يعني مقعد بروز مي‌كند. مويرگ‌هاي بخش ‌انتهايي دستگاه گوارش كه موظف به مراقبت از كانال مقعد هستند، در هنگام دفع مدفوع خشك دچار كشش و ملتهب خواهند شد. كشيدگي ديواره‌ي سياهرگ‌ها با كاهش توان انقباضي مانع پمپاژ خون به سمت نواحي بالاتر و بازگشت آن به قلب مي‌شوند. تجمع خون درون رگ‌ها منجر به ظاهر واريسي و تحريك‌پذير آن‌ها مي‌گردد به صورتي‌كه با كوچك‌ترين خراشي خونريزي مي‌كنند.

يبوست‌هاي مزمن به صورت دفع ناكامل مدفوع و چند روز در ميان با ايجاد فشار در عضلات دريچه‌اي ناحيه‌ي مقعد باعث اختلال در حركت ياري‌دهنده ماهيچه‌هاي صاف راست روده‌ي اين ناحيه به عروق آن شده و بدين گونه زمينه را براي ابتلا به هموروئيد فرآهم مي‌كنند. بسته به ميزان فشار وارد شده حين عمل دفع و تعداد دفعات تجربه‌ي يبوست‌هاي سنگين و آزاردهنده، آسيب وارده به عروق ناحيه‌ي مقعد شدت مي‌يابد. با هر بار تكرار شدن اجابت مزاج‌هاي طولاني و سخت، اختلال در عملكرد دريچه انتهايي روده‌ و آسيب عروقي بيشتر و بيماري در فرد پيشرفته‌تر خواهد شد. در نهايت فرد زماني متوجه جراحت كانال مقعد خود خواهد شد كه نشانه‌هايي چون درد و خونريزي ظاهر شود.

بيماري هموروئيد مي‌تواند با علايم و نشانه‌هاي متفاوتي در هر فرد بروز كند. توجه به موقع به نشانه‌ها و پيگيري فوري آن‌ها بهترين راه‌كار درماني اين بيماري است. به دليل آسيب ديدن ناحيه‌ي مقعدي در اين بيماري دور از ذهن نيست كه در ۹۹ درصد موارد كسي جز خود فرد متوجه آن نخواهد شد. اگرچه نمي‌توان اين توقع را از كودكان يا افراد عقب‌مانده داشت ولي در آنان نيز والدين يا اطرافياني هشيار مي‌توانند در آگاهي به موقع از آن مفيد باشند.

علائم بواسير چيست؟

خونريزي، معمولا بدون درد. بيمار معمولا لكه هاي قرمزي بر روي دستمال توالت در هنگام تميز كردن مقعد مشاهده مي كند.

خارش در منطقه مقعد

درد در منطقه مقعد

توده هاي بيرون زده از منطقه مقعد

تورم در منطقه مقعد

توده نزديك مقعد؛ مي تواند باعث آزار و ناراحتي شود.

چكه كردن مدفوع (بدون اين كه شما بخواهيد)

- بواسير داخلي، در داخل روده، معمولا هيچ علامتي ندارد. بيمار از اين بواسير اطلاعي ندارد زيرا مشكلي ايجاد نمي كند. اما اگر علائم آن مشاهده شوند، خونريزي مقعدي اتفاق مي افتد.

- گاهي اوقات تا زماني كه خونريزي در مدفوع مشاهده نشود، فرد از بواسير داخلي خبر ندارد.

- زور زدن در هنگام مدفوع كردن باعث خونريزي مي شود. زور زدن باعث خروج بواسير داخلي از مقعد مي شود كه همراه با درد است.

- هنگامي كه بيمار بواسير خارجي دارد، بواسير در زير پوست مقعد ديده مي شود. اين بواسير باعث خارش و خونريزي مي شود. گاهي اوقات خون تجمع مي كند و لخته خون ايجاد مي شود كه باعث ايجاد درد مي شود. همچنين اطراف مقعد متورم و ملتهب مي شود. بواسير خارجي معمولا همراه با درد است.چه زماني براي بواسير نياز به ملاقات با پزشك است؟

- هنگامي كه علائم گفته شده را مشاهده كرديد با پزشك تماس بگيريد. به ياد داشته باشيد شايد خونريزي مقعد به دليل ديگري باشد مانند سرطان مقعد. به همين دليل گاهي خونريزي مقعد جدي گرفته نمي شود و به پزشك مراجعه نمي شود.

- پزشك آزمايشات مختلفي بر روي شما انجام مي دهد. اين آزمايشات شامل آزمايش مقعدي ديجيتال مي باشد كه پزشك از طريق انگشت روغن زده با دستكش انجام مي دهد.

- گاهي اوقات آزمايش توسط آنوسكوپ انجام مي شود. اگر بواسير پس از روش هاي خانگي بهبود نيابد، بايد به پزشك مراجعه كنيد.

- اگر علائم همراه باحركات شكم باشد، مدفوع تيره رنگ است، لخته خون در مدفوع وجود دارد حتما به پزشك مراجعه كنيد.

- پزشك آزمايشات مختلفي براي بررسي مشكل شما انجام مي دهد.
- اگر علائم همراه با خونريزي شديد، سرگيجه ( سرگيجه نشانه چيست؟ ) و درد باشد حتما به پزشك مراجعه كنيد.

درمان بواسير چگونه است؟

گاهي اوقات بواسير خود به خود بهبود مي يابد اما در بيشتر موارد به مصرف قرص يا عمل جراحي نياز است.

1- مصرف قرص
بيشتر داروهاي بواسير شامل شياف و پماد مي باشد. اين داروها از خارش و درد جلوگيري مي كنند. اين داروها نبايد بيش از هفت روز مصرف شوند (مگر به تجويز پزشك).

2- برش هاي ساده
پزشك در صورتي كه لخته اي در اطراف بواسير ايجاد شود، برشي ساده ايجاد مي كند. اين برش بسيار موثر است. در بيشتر موارد در هنگام خونريزي پيوسته نياز به انعقاد، اسكلروتراپي و بستن باند لاستيكي مي باشد.

عمل جراحي براي درمان بواسير

اگر بواسير با استفاده از روش هاي قبل درمان نشد يا خيلي بزرگ باشد بايد از عمل جراحي استفاده شود.

در بيشتر موارد بيمار پس از عمل جراحي بلافاصله به منزل مي رود اما گاهي در بيمارستان مي ماند.

در عمل جراحي قسمتي از روده برداشته مي شود تا احتمال پايين افتادگي بواسير كاهش يابد. براي اطلاعات بيشتر رجوع كنيد: درمان بواسير با ليزر

پيشگيري از بواسير در زنان

اگر مدفوع هميشه نرم باشد احتمال بواسير كاهش مي يابد. احتمال بواسير به روش هاي زير كاهش مي يابد:

تغذيه- مصرف ميوه، سبزيجات، غلات و مايعات باعث نرم شدن مدفوع مي شود. (مايعات نبايد شامل الكل باشد). سعي كنيد غذاهاي غني از فيبر بخوريد.

زور زدن- در هنگام مدفوع كردن زور نزنيد. اين كار باعث افزايش فشار بر روي رگ هاي مقعد مي شود.

هنگامي كه نياز است دستشويي برويد- سعي كنيد بلافاصله در هنگام نياز دستشويي برويد. هر چقدر بيشتر صبر كنيد مدفوع خشك تر مي شود.

فعاليت فيزيكي- نشستن يا ايستادن در يك نقطه به مدت طولاني باعث افزايش فشار بر روي رگ ها مي شود.

وزن مناسب- وزن زياد (رژيم لاغري | چگونه لاغر شويم؟) باعث افزايش احتمال بواسير مي شود.

10 درمان خانگي بواسير

بواسير بر 75 درصد از مردم در ايالات متحده تاثير مي گذارد. آنها اغلب هنگامي كه افراد بين 45 تا 65 ساله هستند مورد حمله قرار مي گيرند. اين مشكل رايج زماني اتفاق مي افتد كه رگهاي داخل مقعد و ركتوم متورم و ملتهب مي شوند. تعدادي از عواملي كه موجب اين مشكل مي شوند عبارتند از مانند گرانش، سابقه خانوادگي، يبوست، رژيم كم فيبر، سنگين شدن، چاقي، آلرژي غذايي، عدم فعاليت بدني، بارداري و مدت زمان نشستن يا ايستادن طولاني. اگر بواسير مدت طولاني باقي بماند و درمان نشود ممكن است منجر به عوارضي مانند خونريزي مزمن، مرگ بافت و حتي سرطان مقعد يا كولوركتال شود. خوشبختانه، درمان با بواسير و كاهش علائم با مواد ساده و طبيعي، دشوار نيست. در اينجا 10 درمان خانگي براي بواسير وجود دارد:

1-يخ

اولين درمان خانگي كه به شدت توصيه مي شود يخ است. يخ به كاهش رگ هاي خوني كمك مي كند، تورم را كاهش مي دهد و فورا باعث آرامش و كاهش درد مي شود.

يك پك يخ يا يك قطعه ذوب شده را به مدت 10 دقيقه در يك پارچه در منطقه آسيب ديده قرار دهيد. اين كار را چند بار در روز انجام دهيد تا خونريزي كاهش يابد.شما حتي مي توانيد از يك بسته كوچك از سبزيجات يخ زده مانند نخود فرنگي يا ذرت استفاده كنيد. بسته را در يك حوله قرار دهيد و سپس آنرا روي بواسير قرار دهيد. اين كار را براي 20 دقيقه، سه بار در روز انجام دهيد.

2. آلوئه ورا

آلوئه ورا يكي از بهترين مواد طبيعي براي درمان بواسير است. خواص ضد التهابي و درماني آلوئه ورا باعث كاهش تحريك بواسير مي شود. آلوئه ورا مي تواند براي بواسير داخلي و خارجي استفاده شود.

براي درمان بواسير خارجي، كمي از ژل آلوئه ورا را بر روي مقعد قرار دهيد و به آرامي ماساژ دهيد. اين روش ساده، درد را تسكين مي دهد و احساس سوزش را كم مي كند. براي درمان بواسير داخلي، برگ آلوئه ورا را برش بزنيد. اطمينان حاصل كنيد كه بخش هايي از خار مانند گياه را قطع كنيد. نوارها را در ظرف قرار دهيد و آنها را فريز كنيد. براي از بين بردن درد، سوزش، و احساس خارش آلوئه وراي سرد را بر روي بواسير قرار دهيد.

3. آب ليمو

آب ليمو حاوي مواد مغذي مختلف است كه مي تواند با تقويت مويرگ ها و ديواره هاي رگ هاي خوني بواسير را تسكين دهد.

مقداري پنبه را به آب ليمو تازه آغشته كرده و آنرا روي بواسير قرار دهيد. در ابتدا، سوزش خفيفي خواهيد داشت، اما به زودي درد كاهش مي يابد. نصف ليمو را به يك فنجان شير گرم بيفزاييد و آن را بنوشيد. اين كار را هر سه ساعت براي نتيجه بهتر انجام دهيد.نصف قاشق چاي خوري از آب ليمو، آب زنجبيل، آب نعناع و عسل را با هم مخلوط كنيد. مخلوط را يكبار در روز مصرف كنيد.

4. روغن بادام

روغن بادام كه مخصوص خواص جذب كننده و نرم كننده است، عمدتا براي درمان بواسير خارجي استفاده مي شود. پنبه را در روغن بادام خالص قرار دهيد و آن را در منطقه آسيب ديده قرار دهيد. اين كار باعث كاهش التهاب و كاهش احساس سوزش و خارش مي شود. اين كار را چند بار در روز انجام دهيد.

5. روغن زيتون

روغن زيتون داراي خواص ضدالتهابي و آنتي اكسيداني است و براي درمان بواسيرهاي خارجي مورد استفاده قرار مي گيرد. اين روغن به افزايش الاستيسيته عروق خوني كمك كرده و باعث كاهش التهاب و كاهش اندازه عروق خوني در كانال مقعد مي شود.

روزانه يك قاشق چايخوري روغن زيتون مصرف كنيد. اين ماده به كاهش التهاب كمك كرده و عملكرد سيستم دفع ادرار را بهبود مي بخشد. آب برگ آلو را خارج كرده و آن را به روغن زيتون اضافه كنيد. اين مخلوط را روي بواسير خود اعمال كنيد. اين كار باعث كاهش درد و تورم مي شود.

6. دانه هاي كامل

اگر از بواسير رنج مي بريد، غذاهاي حاوي غلات كامل مصرف كنيد. تمام محصولات غلات كامل حاوي مقدار زيادي فيبر است، كه در كاهش علائم بواسير و خونريزي بسيار موثر است. اين مواد مغذي به پاك كردن سيستم دستگاه گوارش كمك مي كند، از از يبوست جلوگيري مي كند و به روده اجازه كارايي بيشتر مي دهد. غذاهاي غني از فيبر مي تواند مدفوع را تسكين دهد و حجم آن را افزايش دهد، كه باعث كاهش فشار خون در هنگام حركت روده مي شود. برخي از بهترين محصولات كل دانه عبارتند از جو، ذرت، برنج قهوه اي، ارزن، چاودار و گندم سياه.

7- عنبر نسا

خواص رطوبت دهنده و مرطوب كننده عنبر سائل باعث كاهش ناراحتي هاي مربوط به بواسير مي شود. امولسيون رطوبت مي تواند به كاهش رگ هاي خوني ملتهب، كاهش درد، خارش و تورم كمك كند.
يك توپ پنبه را در عنبر سائل قرار دهيد و آن را روي بواسير قرار دهيد. اين كار را حداقل سه بار در روز انجام دهيد. مي توانيد از پدهاي پزشكي كه حاوي عنبر سائل هستند استفاده كنيد. اين پدهاي پاك كننده مرطوب مي تواند به جاي يا همراه با كاغذ توالت استفاده شود. اين يك راه خوب براي محافظت مقعد از تحريك و ميكروارگانيسم ها است.

8. سركه سيب

با توجه به خواص ضد قارچ سركه سيب (سركه سيب | خواص سركه سيب و طريقه مصرف آن)، آن را مي توان براي انقباض عروق خوني و كاهش تورم و تحريك بواسير داخلي و خارجي استفاده كرد.

در مورد بواسير خارجي، به آرامي يك توپ پنبه خيس خورده در سركه سيب را در برابر ناحيه التهابي فشار دهيد. در ابتدا احساس سوزش خواهيد كرد، اما به زودي از خارش و سوزش كم خواهد شد. اين كار را چند بار در روز انجام دهيد تا تورم كاهش يابد. در مورد بواسير داخلي، يك قاشق چاي خوري سركه سيب را به يك ليوان آب اضافه كنيد و حداقل دو بار در روز آن را بنوشيد. مي توانيد عسل به آن اضافه كنيد تا طعم بهتري داشته باشد.

9. چاي كيسه اي سياه

اسيد تانن موجود در چاي نوعي رطوبت طبيعي است كه به كاهش تورم و درد ناشي از بواسير كمك مي كند.

يك كيسه چاي سياه را در آب گرم مرطوب كنيد. آن را از آب خارج كنيد و آن را كمي سرد كنيد. كيسه چاي گرم و مرطوب را بر روي رگ هاي متورم حدود 10 دقيقه قرار دهيد. اين كار را دو يا سه بار در روز انجام دهيد. مي توانيد از كيسه هاي سرد استفاده شده براي بواسير استفاده كنيد. كيسه هاي سرد را به مدت 5 تا 10 دقيقه روي محل قرار دهيد.

10. آب

هنگامي كه از بواسير داخلي يا خارجي رنج مي بريد، مصرف آب را افزايش دهيد. سعي كنيد هشت تا 10 ليوان آب در روز بنوشيد.مصرف آب به مقدار كافي به پاكسازي سيستم داخلي كمك مي كند و كل بدن شما را از كم آبي حفظ مي كند. همچنين حركت روده را تسهيل مي كند و مدفوع نرم را حفظ مي كند و تنش را كاهش مي دهد.هنگامي كه به اندازه كافي آب و مايعات ديگر نمي نوشيد، خروج مواد زائد از بدن كاهش مي يابد و در روده مي تواند وجود داشته باشد. نتيجه نهايي سخت شدن مدفوع است كه مشكل بواسير را بدتر مي كند.اگر بواسير مداوم داريد كه منجر به خونريزي شديد مي شود به پزشك مراجعه كنيد.

خلاصه اي از درمان بواسير

راه هايي براي كاهش علائم وجود دارد اما به طور كامل بواسير را از بين نمي برد.

كرم ها و پمادها- كرم ها و پمادها حاوي هيدروكورتيزون است.

شستشوي قسمت تاثير پذير- قسمت تاثير پذير را با آب گرم بشوييد. از صابون استفاده نكنيد.پس از حمام، منطقه تاثيرپذير را با سشوار خشك كنيد.

پك يخ و كمپرس سرد- استفاده از كمپرس سرد باعث كاهش تورم مي شود.

دستمال توالت مرطوب- دستمال توالت خشك باعث بدتر شدن شرايط و بيماري مي شود.

مسكن ها- برخي مسكن ها مانند آسپرين، ايبوپروفن و استامينوفن باعث كاهش درد مي شوند.

بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

برای نویسنده این مطلب zibaara تشکر کننده ها: 0

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 15 فروردين ماه 1397 14:06 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید
تا رتبه بعدی: 22%
امتياز: 300
آخرین بازدید: 15 فروردين ماه 1397 14:06

پروتز ها پوششي سيليكوني دارند كه قبلا داخل آن را با سرم نرماسالين پر مي كردند. فايده اين نوع سيليكون آن بود كه جراح مي توانست پوشش سيليكوني را لوله كرده (بدون آن كه داخلش مايعي وجود داشته باشد) و از سوراخ كوچكي كه روي پوست سينه ايجاد كرده بود به داخل سينه منتقل كند و بعد داخل محفظه سيليكوني را از مايع پر كند، اما اشكال اين نوع سيليكون ها اين بود كه بيمار هنگام حركت حس مي كرد داخل سينه اش مشكي وجود دارد كه از آب پر شده و تكان مي خورد كه احساس ناخوشايندي است. اشكال بعدي اين بود كه به مرور زمان ناحيه اي از پوشش سيليكوني چروك خورده و از همان ناحيه پاره و سرم خالي مي شد.

نحوه قرار دادن پروتز ها
از 3 طريق مي توان پروتز سينه را جايگذاري كرد:
– از برش حدود 4 سانتي متري زير سينه كه بسياري از جراحان ازاين برش استفاده مي كنند.
– برش زير بغل
– برش دور هاله سياه  

بهترين و كم عارضه ترين روش جايگذاري پروتز سينه چيست؟
بهترين و كم عارضه ترين روش جايگذاري پروتز سينه برش زير سينه مي باشد زيرا جاي اسكار در محل زير سينه محو مي شود و جراح با ايجاد اين برش ديد بهتري پيدا مي كند و بادقت بيشتري مي تواند پروتز را جايگذاري كند. زماني كه قطر هاله دور سينه حدود 3 تا 4 سانتي متر باشد مي توان از برش دور هاله سينه استفاده كرد. برش زير بغل نسبت به برش هاي ديگر كمتر مورد استفاده قرار مي گيرد.

محل جايگذاري پروتز سينه
پروتز سينه بروي عضله سينه يا زير عضله سينه جايگذاري مي شود. در صورتي مي توان پروتز را در زير عضله سينه جايگذاري كرد كه در قسمت فوقاني سينه قطر بافت سينه بيشتر از 2.5 سانتي متر باشد.

انوع پروتز سينه
– نوع ساليني
– نوع سيليكوني

انواع پروتز سينه، از نظر جنس پروتز ها به دو نوع ساليني و سيليكوني است ، كه در حال حاضر از نوع ساليني (آب نمكي) استفاده نمي شود. بيشتر پروتز هاي سيليكوني در جراحي پروتز سينه كاربرد دارد. زيرا جنس اين پروتز ها به گونه اي است كه بدن آن را دفع نمي كند و همچنين جذب نيز نخواهد شد.

به طور كلي افرادي كه مي خواهند تا سايز سينه شان افزايش يابد، يا به دلايلي دچار تحليل رفتگي شديد سينه شده اند، از افتادگي سينه رنج مي برند و يا تحت درمان سرطان سينه بخشي از بافت سينه شان را از دست داده اند، كانديداي مناسب جراحي پروتز سينه هستند و با انجام عمل پروتز سينه مي توانند، به تناسب اندام برسند.

دقت داشته باشيد تا پس از انجام جراحي، تا مدتي از انجام حركات و فعاليت هاي سنگيني كه منجر به ايجاد درد در قفسه ي سينه مي شود، خودداري نماييد.

در چه افرادي لازم است همزمان با پروتز سينه، ليفت سينه انجام گيرد؟
برخي از افراد كانديداي مناسبي براي جراحي پروتز و ليفت سينه بطور همزمان هستند در صورتي كه ميزان افتادگي سينه شديد باشد و بيمار در كنار رفع اين افتادگي خواستار افزايش سايز سينه هاي خود باشد جراحي ليفت و پروتز سينه همزمان انجام مي گيرد.

آيا پروتز سينه عوارضي هم دارد؟
بله، اين عوارض به دو دسته كوتاه مدت و درازمدت تقسيم مي شوند. از شايع ترين عوارض كوتاه مدت مي توانيم به عفونت اشاره كنيم. به طور كلي ورود هر جسم خارجي در بدن مي تواند احتمال عفونت را بالا ببرد. در درازمدت هم شايع ترين عارضه، كپسولار كانتركچر است. وقتي بافت خارجي درون بدن قرار مي گيرد، بدن يك لايه هم بندي كيسه مانند را به دور آن تشكيل مي دهد و بافت خارجي را درون كيسه اي حبس مي كند.
اين حالت ممكن است باعث شود بافت هاي كلاژني اطراف دچار انقباض شده و پروتز سينه را تحت فشار قرار دهد. شرايط به وجود آمده شكل پروتز را تغيير مي دهد و به دنبال آن شكل سينه نيز تغيير مي كند و بدشكل مي شود. البته درد نيز ايجاد مي شود. پس علامت اصلي در درازمدت، درد و ايجاد نامنظمي در شكل سينه است.

بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

برای نویسنده این مطلب zibaara تشکر کننده ها: 0

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 29 ارديبهشت ماه 1397 11:17 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید
تا رتبه بعدی: 3%
آخرین بازدید: 6 خرداد ماه 1397 14:22

shimanami نوشته است:
واريس، خطوط بنفش رنگ يا برجستگي هاي طنابي شكل است كه در پي نارسايي وريدها يا همان سياهرگ هاي سطحي اندام تحتاني ايجاد مي شود. منظور از نارسايي وريدي آن است كه بازگشت خون اندام به سمت قلب به درستي انجام نمي شود...

در وريدهاي پا، دريچه هاي لانه كبوتري اي وجود دارد كه عملكردش به گونه اي است كه با هر انقباض، مقداري خون را به دريچه بالايي پمپاژ مي كند و در آنجا منتظر انقباض بعدي مي ماند. اگر در اثر عوامل مستعدكننده، دريچه هاي لانه كبوتري تخريب شوند و خون در وريد باقي بماند، واريس رخ مي دهد. در اين حالت قطر وريد افزايش مي يابد و باعث اختلال بيشتر كار دريچه ها مي شود. در پي اين اتفاق، طي ماه ها و حتي سال ها فرد با احساس سنگيني در پا مواجه خواهد شد. با گذشت زمان، وريدهاي سطحي به شكل طناب هاي كوتاه نازك روي ساق يا ران پا نمايان مي شوند. واريس هاي شديد ممكن است به عوارضي همچون ورم پا، تخريب پوست و حتي ايجاد زخم در اندام منجر شوند.

افزايش سن، وراثت، ايستادن يا نشستن هاي طولاني روي صندلي، استعمال دخانيات، ضربه به پا در اثر تصادف يا شكستگي ، مصرف قرص هاي ضدبارداري يا وجود لخته در وريدهاي عمقي پا به هر دليل، از عوامل موثر در بروز واريس هستند.

بروز واريس در زنان بيش از مردان است زيرا هورمون هايي كه با غلظت بالا در بدن آنها وجود دارد، تا حدي شل كننده ديواره عروق هستند. در دوران بارداري هم به دليل تغييرات هورموني و فشاري كه در لگن به وريدها وارد مي شود، احتمال بروز واريس وجود دارد.

در موارد خفيف واريس، شخص فقط در اندام تحتاني احساس سنگيني مي كند. در اين شرايط فرد مبتلا بايد از ايستادن يا نشستن طولاني مدت اجتناب كند و هنگام نشستن پاهايش را روي بلندي قرار دهد و به تناوب جاي ۲ پا را عوض كند. شب ها هم هنگام خواب بايد پاها بالاتر از سطح بدن قرار بگيرند.

در واريس پيشرفته استفاده از جوراب واريس توصيه مي شود. معمولا علايم با پوشيدن جوراب، تخفيف مي يابد و بيش از اين اقدامي لازم نيست. البته جوراب هاي واريس انواع و جنس هاي مختلفي دارند. برخي از جوراب هاي نامرغوب ممكن است باعث خارش و آسيب به پوست شوند.

اگر جوراب صحيح طراحي نشده باشد، فشاري كه بر اندام وارد مي كند، ممكن است باعث بهبود واريس نشود يا حتي آن را تشديد كند. جوراب هاي واريس با فشاري كه وارد مي كنند به عضلات پا كمك مي كنند خون را تخليه كنند. استفاده از درماني?هاي دارويي كه با بازسازي جدار عروق آسيب?ديده، منجر به بهبودي واريس مي?شود در گروهي از بيماران توصيه مي گردد. در موارد نادر براي درمان واريس، به جراحي يا ليزر نياز است. اين روش ها معمولا فقط در واريس هاي شديد و عارضه دار توصيه مي شوند.

رگ‌های عنکبوتی چیست؟

عضويت  / ورود
کوچک نیز می‌تواند بروی سطح پوست ایجاد شود. این رگ‌ها ممکن است کوتاه، نازک، دسته‌های خوشه مانند یا پیچ و خم‌های شبکه‌ای به نظر برسند. رگ‌های واریسی در ران‌ها، ساق پاها، قوزک و پا شایع‌تر هستند. ممکن است

عضويت  / ورود
نیز ایجاد شود. نقل قول از:

عضويت  / ورود

بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

برای نویسنده این مطلب zahra1370 تشکر کننده ها: 0

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 29 ارديبهشت ماه 1397 11:25 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید
تا رتبه بعدی: 3%
آخرین بازدید: 6 خرداد ماه 1397 14:22

talbari2191 نوشته است:
بینی استخوانی به بینی گفته میشود که با پل بر آمدگی داشته باشد و باعث خمیده دیده شدن بینی می شود.و بسیاری از افراد به دلیل قوز یا پل بینی به پزشک مراجعه میکنند.قوز بینی در افراد مختلف متفاوت است و به یک اندازه نیست به همین دلیل روش جراحی آن ها نیز متفاوت است که بر اساس اندازه قوز بینی روش جراحی تعیین می شود و همچنین در خانم ها و آقایان نیز ویژگی بینی متفاوت است و برای جراحی باید به این نکته نیز توجه شود.
جراحی بینی شامل مراحل برنامه ریزی،آماده سازی و بهبود است.
برای تعیین زمان مناسب برای انجام جراحی باید به این نکات توجه کرد:
رسیدن به بلوغ جسمی:جراحی باید پس از رسیدن بینی به اندازه کامل انجام شود و قبل از آن نباید اقدام به جراحی کرد.توجه داشته باشید که ممکن است رشد بینی کامل شده باشد اما رشد اجزای دیگر صورت هنوز ادامه داشته باشد.
رسیدن به بلوغ روانی:برخی از افراد عجولانه تصمیم گرفته و بلافاصله از تصمیم خود پشیمان می شوند.چنین افرادی باید پس از رسیدن به استقلال نظر و اعتماد به نفس می توانند اقدام به جراحی کنند.
علت ایجاد بینی استخوانی:
افرادی که قوز بینی دارند نیز به اندازه افرادی که بینی گوشتی دارند از مشکلات زیبایی رنج می برند.مشکل قوز بینی بیشتر به دلیل ارث و ژنتیک است و رشد بیش از حد غضروف و استخوان بینی باعث ایجاد قوز و برآمدگی در بینی میشود.و همچنین بر اثر ضربه روی بینی در کودکی و نوجوانی نیز ممکن است غضروف بینی بیش از اندازه رشد کند و این امر موجب قوز بینی می شود.مشکل قوز بینی در بینی های استخوانی باعث بر هم خوردن تناسب صورت میشود و به خصوص از کنار بیشتر مشخص می شود.قوز بینی همچنین ممکن است موجب کاهش هارمونی اجزای صورت شود. و انجام عمل غضروفی به همین دلیل می تواند باشد.بینی گوشتی به بینی گفته می شود که مشکل بینی بیشتر پوستی باشد و بینی استخوانی به بینی گفته می شود که بیشتر مشکل بینی غضروفی و استخوانی باشد و کمتر مشکل پوست بینی داشته باشد.
عمل بینی استخوانی فقط رفع مشکل قوز بینی نیست بلکه رفع مشکلات دیگر بینی مثل بزرگی و انحراف وعقابی بودن بینی را نیز شامل می شود.
روش درمان:روش های مختلفی برای رفع اشکال چنین بینی هایی وجود دارد.و به تازگی روش جدیدی برای رفع اشکال آن ابداع شده که با تزریق موادی سطح پل بینی هموار می شود.این روش به خصوص برای کسانی که از جراحی می ترسند روش مناسبی است که بینی دلخواه خود برسند.
از روش سنتی نیز می توان برای رفع بر آمدگی بینی استفاده کرد و علاوه بر برآمدگی بینی سایر مشکلات بینی نیز رفع شود.عمل جراحی کاهش برآمدگی را می توان با بیهوشی عمومی انجام داد و پس از چند روز بیمار می تواند به منزل برود و تا یک هفته می تواند از مسکن و آرام بخش استفاده کند.
امکان برگشت بینی استخوانی پس از عمل:بازگشت برآمدگی بینی بسیار نادر است و کمتر دیده می شود و با مراقبت های لازم میتوان این ریسک را به حداقل رساند. بهترین جراح بینی استخوانی می تواند با شبیه سازی بینی با نرم افزارهای خاص نتیجه احتمالی را پیش بینی کند و به این ترتیب مراجعه کنندگان میتوانند تناسب بینی جدید روی صورتشان را مشاهده کنند.
فراموش نکنید هر عملی ممکن است عوارضی داشته باشد:
در جراحی بینی عوارض به دو دسته تقسیم می شوند:
1-مشکل تنفسی
2-مشکل ظاهری بینی
تنگ شدن سوراخ بینی ممکن است باعث ایجاد مشکل تنفسی شود و فرد مجبور به تنفس دهانی شود و همچنین کاهش حس بویایی،خشکی گلو هنگام خواب و تنفس صدادار نیز می تواند از جمله این عوارض باشد.
انسداد تنفس بینی ممکن است به یکی از دلایل زیر باشد:
1-انسدادها هنگام جراحی اصلاح نشود:اگر بینی قبل از عمل انحراف تیغه داشته باشد باید برطرف شود زیرا پس از جراحی بینی کوچک تر می شود و حتی اگر این انحراف کم باشد باعث ایجاد مشکل می شود بنابراین در حین جراحی باید رفع شود.
2-متورم بودن مخاط درون بینی:تورم درون بینی که ممکن است به دلیل سینوزیت یا آلرژی باشد نیز می تواند باعث انسداد تنفسی شود.
3-چسبندگی:دستکاری زیاد بینی هنگام جراحی ممکن است موجب زخمی شدن مخاط بینی شود.و این زخم ها اگر در کنار هم باشند هنگام ترمیم به هم میچسبند و موجب انسداد می شود.
4-تنگی سوراخ های بینی.
5-برداشتن زیاد غضروف بینی.منبع:بهترین جراح بینی استخوانی دکتر کاظمی

آیا عمل بازگشت بعد از عمل بینی استخوانی وجود دارد؟
بعد از عمل بینی استخوانی بازگشت مجدد برآمدگی روی بینی به شدت نادر و غیر معمول است. مدیریت مناسب و مراقبت از بینی پس از عمل جراحی و در طول دوره درمان پس از عمل بینی استخوانی می تواند ریسک بازگشت برآمدگی بینی یا ایجاد ناهنجاری های دیگر در این ناحیه را حداقل کرده و بطور چشمگیر کاهش دهد. نقل قول از دکتر اکبری متخصص جراح زیبایی بینی

بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  

برای نویسنده این مطلب zahra1370 تشکر کننده ها: 0

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث
 [ 98 پست ]  برو به صفحه قبلي  1 ... 3, 4, 5, 6, 7  بعدي

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است

چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمان

قوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد