• به انجمن خوش آمدید!
آیا می دانید ؟

خوش آمدید، دوست گرامی اگر اولین بار است وارد انجمن شده اید لطفا ابتدا با استفاده از گزینه ثبت نام در سایت عضو شوید در غیر اینصورت وارد شوید.
قوانين انجمن


لطفا براي مشاهده قوانين انجمن اينجارا کليک کنيدارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 22 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 13 دي ماه 1396 16:26 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید
تا رتبه بعدی: 6%
پست ها : 6
امتياز: 40
عضویت: 21 آذر ماه 1396 11:42
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
آخرین بازدید: 2 اسفند ماه 1396 14:54

ویلاگ چیست؟ | طراحی سایت | طراحی سایت حرفه ای
اينترنت امکانات و ابزارهای متعددی ومتنوعی را به منظور ارائه خدمات وسرويس ها در طراحی سایت و طراحی وب سایت در اختيارمخاطبان قرار می دهد . يکی از ويژگی های بسيار جذاب اينترنت در طراحی سایت طراحی وب سایت ارائه سرويس ها و خدماتی است که شما را قادر می سازد با مخاطبان خود ارتباطی پويا و متقابل برقرار نموده و از نقطه نظرات آنان در رابطه با يک مطلب ، آگاه شويد . در اين راستا هر يک از کاربران می توانند دانش و تجارب خود را در اختيار ديگران قرار داده و خود نيز به عنوان عضوی از يک جامعه شبکه ای مطرح گردند ( اشتراک دانش ) . فرض کنيد ابزاری ارزان قيمت برای انتشار مطلب در اختيار هر نويسنده و يا صاحب قلمی باشد که بتواند با استفاده از آن عقايد، اخبار ، ديدگاهها و نقطه نظرات خود را در رابطه با موضوعات مورد علاقه ، بدون محدوديت های مرسوم بيان نمايد.آيا شما علاقه مند به استفاده از چنين ابزاری می باشيد ؟ آيا تمايل به داشتن يک روزنامه شخصی داريد که در آن بتوانيد مطالب خود را در ارتباط با موضوعات مورد علاقه ، بيان نمائيد؟ بشريت درطی چند سال گذشته قدم در دنيای جديدی گذاشته است که بدون شک يکی از مهمترين دستاوردهای آن تحول و دگرگونی اساسی در ارتباط با نحوه نشر اطلاعات است. طراحی سایت نمونه ای در اين زمینه بوده که با توجه به ماهيت اينترنت ، ويژگی دو طرفه بودن وب و تنوع خواسته استفاده کنندگان، در کانون توجه علاقه مندان قرار گرفته و ما امروزه شاهد رشد و گسترش چشمگير آن می باشيم . واژه ی " طراحی سایت " ، از جمله واژه های جديدی است که قدم در عرصه ادبيات جهانی اينترنت گذاشته است .
در اين مقالات طراحی سایت قصد داريم به بررسی اين پديده جديد! اينترنت پرداخته و با ابعاد متفاوت آن بيشتر آشنا شويم .تاريخچه طراحی سایت و وبلاگ نويسی
برخی بر اين عقيده هستند که اولين طراحی وب سایت توسط تيم برنرزلی ( مخترع وب ) ايجاد که در آن وی به طراحی سایت های جديدی که در آن زمان ايجاد و بر روی اينترنت فعال می شدند ، اشاره می نمود. دومين طراحی سایت توسط مارک اندرسن ايجاد که وی نيز در آن عملياتی مشابه وبلاگ برنرزلی را انجام می داد. در فاصله بين سال های 1996 تا 1997 که در طراحی سایت و طراحی پرتال از آن به عنوان انفجار وب ، نام برده می شود ، چندين وبلاگ جديد ديگر نيز ايجاد گرديد . از طراحی سایت های اوليه می توان به وبلاگ Dave Winner ، طراحی سایت Berger و Cameron Barrett ، اشاره کرد . محتويات وبلاگ های اوليه اکثرا" شامل مجموعه ای از لينک ها و توضيحات مفصلی بود که متناسب با علاقه نويسنده ايجاد می شد. اما در ادامه وبلاگ نويسان ، علاقه به ايجاد طراحی سایت هایی پیدا کردند که در آن مطالبی را درج می کردند که خود تمايل به خواندن آن را در آينده داشتند مثل دفترچه خاطرات شخصی. بدين ترتيب ، وبلاگ ها بسیار شخصی و دارای شخصيتی خاص برای خود شدند .
گسترش وبلاگ ها : اکثر طراحی سایت های پیشین در طراحی سایت و طراحی پرتال توسط طراحی سایت و نرم افزار و به عنوان يک فعاليت جانبی که در منزل دنبال می نمودند ، ايجاد و محتوی و ماهيت اطلاعاتی آنان در رابطه با توانمندی و پتانسيل های فن آوری هایی بود که در آن زمان يکی پس از ديگری مطرح می شدند . تعداد طراحی وبلاگ ها در ابتدا بسيار اندک و محدود بود تا اين که در سال 1999 با راه اندازی چندين سرويس رايگان و يا ارزان قيمت دررابطه با وبلاگ و طراحی سایت نويسی ، تعداد آنان رو به افزايش نهاد . سرويس هائی نظير : Pitas, Livejournal ، Blogger و EditThisPage.com ، نمونه هائی در اين زمينه می باشند . استفاده از سرويس های فوق،مستلزم دانش فنی بالائی نبود و علاقه مندان به ايجاد وبلاگ می توانستند به سرعت اقدام به ايجاد طراحی سایت مورد نظر خود نمايند . ( رشد چشمگير وبلاگ و وبلاگ نويسی ) . تا اواسط سال 2000 ، بيش از يکهزار طراحی سایت ايجاد و اين رقم تا اواسط سال 2002 به بيش از نيم ميليون رسيد. بر اساس آمار موجود، تعداد وبلاگ های ايجا د شده توسط سيستم های طراحی سایت نويسی به بيش از چندصدهزار رسيده و هر چهل ثانيه يک وبلاگ جديد ، ايجاد می گردد
( بيش از شصت هزار طراحی سایت در هر ماه . منبع ) .
يکی از مهمترين تحولات مهم در ارتباط با وبلاگ ها ، تبديل آن به يک رسانه محاوره ای بود. تعداد زيادی از مولفين و نويسندگان طراحی سایت ها از وبلاگ خود برای بحث در ارتباط با موضوعات مورد علاقه و يا موضوعات گفته شده توسط ساير نويسندگان در وبلاگ های ديگر استفاده و با بکارگيری لينک های متعدد،امکان دنبال نمودن مباحث مورد نظر را در اختيار خوانند گان قرار می دهند. بدين ترتيت ، خوانند گان علاقه مند ، می توانستند در مباحثه مورد نظر شرکت و علاوه بر آگاهی از ساير ديدگاههای موجود ، نقطه نظرات خود را بيان و يا شخصا" اقدام به ايجاد طراحی وب سایت و دنبال نمودن مباحث مورد نظر در وبلاگ خود نمايند .
از لحاظ ظاهری ، شايد وضعيت فوق را بتوان مشابه ارتباطات "چندين نفربا چندين نفر" در نظر گرفت که تاکنون به اشکال متفاوتی نظير newsgroups ( گروه های خبری ) و يا mailing lists ( ليست های نامه ) ، پياده سازی شده است . در اين رابطه يک تفاوت اساسی وجود دارد : با توجه به اينکه نطرات ارائه شده بر روی فصای متعلق به مولف وبلاگ ارسال می گردد ، پاسخ به ساير افراد ضروری نبوده و آنان پاسخ خود را با مراجعه به وبلاگ ، مشاهده خواهند کرد. يکی ديگر از تحولاتی که همزمان با رشد و گسترش وبلاگ ها محقق گرديد ، مطالعه طراحی سایت ها توسط ساير وبلاگ نويسان بود که باعث ايجاد پديده ای با نام blogrolling ، گرديد . ( بخشی از يک طراحی سایت که ليست سايت هائی را که مولف وبلاگ - بلاگر - ، آنان را بطور منظم و هميشه مطالعه و اصطلاحا" به آنان سر می زند را مشخص می نمايد. اين بخش معمولا" در بخش سمت راست و يا چپ صفحه بلاگر ويا در يک صفحه مجزاء قرار می گيرد ) . يکی از خصايص جالب اين لينک ها ، ايجاد يک جامعه ارتباطی ( شبکه ای ) بين طراحی سایت نويسان می باشد .

وضعيت اخير وبلاگ و طراحی سایت نويسی : وبلاگ و طراحی سایت نويسی همچنان روند توسعه و گسترش خود را ادامه داده و هر روز بر تعداد وبلاگ نويسان افزوده می گردد .جامعه طراحی سایت نويسان را اقشار متفاوت جامعه تشکيل می دهند .( پياده کنندگان نرم افزار ، طراحی وب سایت ، متخصصين و کارشناسان فن آوری های اطلاعات و ارتباطات ، معماران اطلاعاتی ، روزنامه نگاران ، وکلاء ، متخصصين آموزشی ، مشاوران و محققين فن آوری اطلاعات ، سياستمداران و ... ) . با توجه به جايگاه بسيار مهم وبلاگ نويسی برای روزنامه نگاران ، دانشگاه MIT در پائيز سال 2002 ، اقدام به ارائه يک واحد خاص برای دانشجويان نموده است .وبلاگ چيست ؟
وبلاگ ، يک صفحه طراحی سایت ( مشابه يک روزنامه شخصی ) و با قابليت دستيابی عموم کاربران به آن است . وبلاگ ها ، بر اساس يک نظم خاص بهنگام و محتوی بلاگ نشاندهنده شخصيت مولف و يا مولفان آن می باشد . اولويت استقرار و يا نشر مطلب بر اساس يک ساختار زمانی شکل می گيرد. در اين حالت خوانندگان بلاگ ها همواره در ابتدا جديدترين مطلب و يا مطالب منتشر شده را مشاهده و در صورت تمايل آن را مطالعه می نمايند .
اکثر وبلاگ ها دارای يک خط فکری خاص بوده و به نوعی آن را دنبال می نمايند . مثلا" در صورتی که يک بلاگر علاقه مند به فن آوری باشد ، با جمع آوری مطلب از منابع متفاوتی نظير : نمايشگاه ها ، سمينارها و يا طراحی سایت های ديگر ، آنان را با فرمت مورد نظر در بلاگ خود ثبت و در اختيار مخاطبان خود قرار دهد . درصورتی که يک بلاگر علاقه مند به يک بيماری خاص بوده و مسائل علمی آن را به نوعی دنبال می نمايد ، می تواند مقالات طراحی سایت و موضوعات جديد منتشر شده در رابطه با بيماری مورد نظر را بر روی بلاگ خود منتشر نمايد . در صورتی که يک بلاگر , علاقه مند به مسائل اقتصادی می باشد ، می تواند با جستجو و يافتن مقالات طراحی سایت جديد در رابطه با اقتصاد، آنان را بر روی بلاگ خود منتشر نمايد .
برخی از وبلاگ نويسان از بلاگ خود به منزله يک آلبوم عکس و يا بريده روزنامه ها ( شکل خاصی از يک حافظه online ) استفاده می نمايند. زمانی که بلاگر يک لينک مناسب را در اين خصوص پيدا نمايد و يا اطلاعاتی خاصی را که قصد دارد آنان را بخاطر بسپارد ، آنان را بر روی بلاگ خود قرار می دهد .بلاگ يک محيط الکترونيکی قابل جستجو را فراهم که علاقه مندان می توانند با استفاده از يک مرورگر وب و در هر نقطه ای از جهان به محتويات آنان دستيابی داشته باشند. يکی از ويژگی هائی که در تمامی بلاگ ها به نوعی رعايت می شود ، ماهيت انتشار و استقرار اطلاعات بر روی بلاگ بر اساس يک نظم زمانی خاص است ( تقويم اطلاعاتی ) . وبلاگ مشابه يک مجله و يا روزنامه online می باشد که مولف آن می تواند در ارتباط با موضوعات متفاوت در زمان دلخواه ، در آن اطلاعاتی را درج و منتشر نمايد. تعداد زيادی از بلاگ ها دارای مجموعه ای جالب و ارزشمند از لينک ها به ساير بلاگ ها ويا سايت هائی می باشند که مولف بلاگ آنان را مثبت و مفيد ارزيابی می نمايد.
برخی از ويژگی های طراحی سایت ها عبارتند از :
• سبک و شيوه بلاگ ها عموما" شخصی ، غيررسمی و يا خودمانی است . با استفاده از ابزارهای رايگان موجود بر روی وب می توان به سادگی اقدام به ايجاد و نشر اطلاعات بر روی وبلاگ ، نمود.
• طراحی سایت ها از لحاظ کيفيت ، محتوی و اهداف دارای گونه های متعددی بوده و هر يک می توانند مخاطبان خاص خود را دارا باشند ( نظير تيراژ روزنامه ) .
• وبلاگ ها در اواسط دهه 90 مطرح و به سرعت و همزمان با ارائه ابزارهای ساده نشر و ايجاد طراحی سایت ،نظير Blogger.com رشد و مورد استقبال قرار گرفتند. در اين راستا وبلاگ ها ی متعددی ، ايجاد گرديده است (از بلاگ هائی که شامل دفترچه خاطرات online بوده که منعکس کننده فعاليت ها و تجارب روزانه نويسنده بوده تا بلاگ هائی خصوصی و يا کوچک که صرفا" شامل توضيحاتی اندک و لينک به ساير موضوعات است ) .اکثر طراحی سایت ها مبتنی بر متن می باشند .در اين رابطه وبلاگ هائی نيز وجود دارد که علاوه بر استفاده متن از ساير اقلام اطلاعاتی نظير صوت ، تصاوير و کليپ های ويدئوئی نيز استفاده می نمايند( بلاگ تصويری ( Photoblog ) ، بلاگ ويدئوئی ( Videoblogs ) ، بلاگ های صوتی (Audioblog) .
• هر موجوديت در يک وبلاگ بنوعی به ساير اطلاعات ، اشاره می نمايد. مولفين طراحی سایت ها به ساير وبلاگ ها لينک و بگونه ای آنان را بر اساس موضوعات متفاوتی تقسيم بندی نموده تا امکان استفاده مناسب و سريع از ساير طراحی سایت ها باتوجه به موضوعات مربوطه در اختيار کاربران قرار گيرد. خوانندگان يک وبلاگ می توانند از هر نقطه ای در طراحی سایت که تمايل دارند ، مطالعه خود را شروع نمايند :در ابتدا مطالب و نوشته های جديد منتشر شده بر روی بلاگ را مشاهده نمايند و يا با استفاده از امکان جستجو و يا لينک به ساير بلاگ ها ، اطلاعات قديمی منتشر شده را مطالعه نمايند . در زمان مطالعه يک بلاگ ، خوانندگان می تواند آن را با اولويت های متفاوتی مطالعه نمايند : زمانی ( مطالعه بر اساس زمان و تاريخ انتشار مطلب ) ، موضوعی و يا جستجو بر اساس کليد واژه های خاصی . وبلاگ ها ، اغلب شامل يک Blogroll بوده که شامل ليستی از لينک ها به ساير طراحی سایت هائی است که مولف وبلاگ آنان را پيشنهاد ، می نمايد . تعداد زيادی از وبلاگ ها اين امکان را برای خوانندگان خود فراهم می نمايند که نقطه نظرات خود را در رابطه با موضوع منتشر شده بر روی سايت اعلام نمايند .
• يکی از نکات جالب در رابطه با بلاگ ها ، سادگی آنان می باشد . وب سايت ها معمولا" دارای يک صفحه اصلی به همراه مجموعه ای از لينک ها به ساير صفحات برای مشاهده اطلاعات تکميلی ،می باشند. سايت Srco به اين سبک ايجاد شده است و ده ها صفحه اطلاعاتی تحت يک صفحه اصلی سازماندهی ، می شوند. اکثر وب سايت ها دارای چنين ساختاری می باشند .

يک وبلاگ دارای ساختاری به مراتب ساده تر است :
- يک طراحی سایت شامل صفحه ای مشتمل بر مجموعه ای از Entry ، است. يک وبلاگ ممکن است دارای آرشيو مطالب منتشر شده قديمی نيز باشد، ولی صفحه اصلی يک بلاگ دارای جايگاهی خاص بوده و توجه تمامی مخاطبان را به خود جلب می نمايد .
- يک وبلاگ معولا" حالت عمومی داشته و امکان مشاهده و مطالعه آن در اختيار عموم خواهد بود .
- موجوديت ها ی موجود در بلاگ معمولا" متعلق به يک و يا چندين مولف می باشد . - موجوديت های منتشر شده در يک بلاگ از تفکری هوشمندانه ، تبعيت می نمايند. مثلا" در صورتی که مولف يک بلاگ، لينک مناسبی را پيدا نمايد ، می تواند در صورت تمايل آن را در وبلاگ خود معرفی نمايد .
- ابزارهای استفاده شده توسط مولفين طراحی سایت ها ،عموما" ساده بوده و امکان افزودن موجوديت های متفاوت در زمان دلخواه ، وجود خواهد داشت .
- يک وبلاگ بر اساس اولويت و نظم زمانی خاصی سازماندهی می شود ( از جديد ترين مطالب منتشر شده به سمت قديمی ترين مطالب منتشر شده )
• در حال حاضر وبلاگ های متعدد و در زمينه هائی گوناگون نظير : سياسی ، حقوقی ، اجتماعی ، فرهنگی ، علمی و ساير موارد وجود دارد .
• ايجاد طراحی سایت متعلق به يک قشر خاص از جامعه نبوده و اقشار متفاوت جامعه با موقعيت شغلی متفاوت اقدام به ايجاد وبلاگ می نمايند ( رئيس جمهور برخی کشورها ، دانشجويان ،اساتيد دانشگاه، هنرمندان ، روزنامه نگاران )
• شايد اين سوال مطرح گردد که چرا وبلاگ ها تا اين اندازه متدوال شده اند ؟ يکی از توليد کنندگان نرم افزار بلاگر در اين رابطه می گويد که " من فکر می کنم علت اين موضوع به اين مطلب برمی گردد که آنان چيزی برای گفتن دارند. در دنيائی که شايد فرصتی برای گفتن به آنان داده نمی شود و يا امکان بيان عقايد و نقطه نظرات خود را ندارند ولی می دانند که می بايست بگويند. شايد طراحی سایت بهترين گزينه در اين رابطه باشد."
• وبلاگ ها بسرعت متدوال و برخی از وبلاگ ها دارای صدها هزار خواننده در طی يک روز می باشند. خوانند گان متعددی اخبار مورد نظر خود را قبل از مطالعه روزنامه از طريق طراحی سایت ها بدست می آورند . مثلا" می توان با مراجعه به يک وبلاگ از آخرين اخبار مربوط به چاپ کتب جديد و دنبال نمودن آخرين پيشرفت ها و اکتشافات ايجاد شده در زمينه های متفاوت علوم ، آگاه گرديد .
• برخی وبلاگ ها صرفا" دارای يک مولف می باشند و برخی ديگر به صورت گروهی اداره می شوند . عملکرد برخی از طراحی سایت ها نظير پرتال بوده و خوانندگان را به ساير وبلاگ ها هدايت می نمايند. يک بلاگر خوب می بايست هم دارای مهارت در زمينه نوشتن و هم مهارت های خاصی در زمينه ويرايش باشد .
• بلاگرها اغلب مجموعه ای از اطلاعات و مهارت ها را در زمينه های متفاوتی در اختيار علاقه مندان قرار می دهند (باستان شناسی http://www.cronaca.com/ ) ، علوم متفاوت ( http://www.futurepundit.com/ ) ، ادبيات معاصر ( http://www.2blowhards.com/ ) .
• وبلاگ ها از مجلات و روزنامه ها دارای کارآئی بمراتب بيشتری بوده و و تعداد زيادی از بلاگ ها دارای يک بخش با نام " نقطه نطرات " بوده که خوانند گان می توانند نقطه نظرات ارائه شده توسط ساير خوانند گان را مطالعه و نظر خود در اين رابطه بيان نمايند . با توجه به ويژگی فوق ، نويسنده يک طراحی سایت علاوه بر ارائه نظر و ديدگاه خود می تواند پس از گذشت چندين ساعت ، بازخورد آن را داشته باشد و در صورت لزوم نقد و بررسی مجدد در ارتباط با يک مطلب را ارائه نمايد .
• blogosphere ، محلی غيرمتمرکز ، خودجوش و قدرتمند برای ارائه يک موضوع و تمرکز بر آن را به خوبی ارائه می نمايد. وبلاگ ها يک ساختار عقلانی و منطقی برای ارائه نقطه نظرات ميليون ها خواننده را فراهم می نمايند .
• يک وبلاگ بندرت اهداف مالی را دنبال می نمايد. از جمله اهداف طراحی سایت نويسان می توان به تمايل آنان به منظور برقراری ارتباط با ديگران ، معرفی توانمندی ها و سرگرمی ، اشاره نمود (شايد هم ترکيبی از سه مورد) .
• بلاگ ها ، تبعيض ها و محدوديت های موجود در ارتباط با منابع رسانه ای ديگر را از ميان بر می دارند . تعداد زيادی از خوانند گان روزنامه ها بر اين اعتقاد هستند که روزنامه ها و ايستگاههای سخن پراکنی ، دارای شرايط بهينه و مناسبی برای آزادهای مدنی نمی باشند .اين موضوع در رابطه با وبلاگ ها صدق نمی نمايد . طراحی سایت ها در عرصه های متفاوتی و در ارتباط با مسائل متفاوت سياسی ، احتماعی و فرهنگی ،اقدام به نشر اطلاعات نموده و مخاطبان با رويکردی کاملا" آزادنه قادر به مطالعه مطالب منتشر شده و در صورت تمايل بيان ديدگاه خود در ارتباط با آن می باشند.
• متداولترين وبلاگ ها به منزله بهترين طراحی سایت نبوده و اين موضوع کاملا" نسبی است .
• از امکانات ارائه شده توسط مراکز متعددی می توان به منظور ايجاد يک وبلاگ رايگان استفاده نمود(: http://www.blogger.com )
• اولين نرم افزار جامع و سيستمايتک به منظور ايجاد و بلاگ در سال 1999 ارائه و از آن زمان تاکنون ، ميليون ها بلاگ جديد ايجاد شده است .
کاربرد وبلاگ ها
وبلاگ ها دارای مزايا و دستاوردهای متعددی می باشند که به برخی از آنان اشاره می گردد :
• انتخاب مطلب ( داده ) : ميزان توليد و نشر اطلاعات در سطح جهان به سرعت در حال پيشرفت بوده و روندی کاملا" تصاعدی را طی می نمايد . بديهی است در چنين وضعيتی ، حتی امکان مطالعه بخش اندکی از آنان نيز وجود نداشته و ما مستلزم استفاده از روش ها و مکانيزمهائی به منظور فيلترينگ اطلاعات و يافتن اطلاعات مورد نظر در يک رابطه خاص بدون از دست دادن منبع ارزشمند و محدود زمان می باشيم . طراحی سایت ها با تمرکز بر روی يک موضوع خاص می توانند بستری مناسب برای ارائه اطلاعات را فراهم نمايند . با مطالعه و خواندن مطالب منتشر شده بر روی يک وبلاگ که توسط فردی با علايق مشترک با شما تهيه و منشتر شده است ، احتمال يافتن مطالب مورد نظر در زمانی معقول فراهم می گردد. با ترکيب و جمع بندی مطالب منتشر شده در ارتباط با يک موضوع خاص از چندين وبلاگ انتخابی، می توان به مجموعه ای از اطلاعات مورد علاقه، دست يافت . با توجه به اينکه طراحی سایت ها خلاصه ای از ساير موضوعات مربوط به ديگران را نيز ارائه می نمايند ، آنان يک ديد اطلاعاتی مناسب در ارتباط با يک موضوع را به مخاطب خود منتقل می نمايند. مطالب و موضوعاتی که در چندين وبلاگ مورد توجه قرار می گيرد به خواننده امکان آگاهی از نقطه نظرات چندين وبلاگ نويس را در ارتباط با يک موضوع خاص ، خواهد داد . بدين ترتيب خواننده قبل از مطالعه تمام مطلب ، ديد مناسبی نسبت به آن را پيدا نمايد . به فرآيند فوق ، triangulation گفته می شود .
• مديريت دانش و تجارب شخصی : محتويات طراحی سایت به منزله يک بايگانی از افکار و انديشه های وبلاگ نويسان آن بوده که در مقاطع زمانی متفاوتی نوشته شده و در صورت نياز به اطلاعاتی خاص می توان با استفاده از مراکز جستجو و بر اساس يک کليد واژه خاص به آنان مراجعه نمود. وجود لينک ها ی متعدد مرتبط با يک موضوع خاص که توسط مولف يک طراحی سایت مشخص می گردد ، امکان دنبال نمودن وضعيت موجود در رابطه با يک موضوع خاص را در اختيآر علاقه مندان قرار می دهد .
• ارتباط دو سويه : همانگونه که در بخش قبل اشاره گرديد ، وبلاگ ها به محيط و يا رسانه محاوره ای برای مباحث عمومی و تخصصی تبديل و امکان تعامل اطلاعاتی بين وبلاگ نويسان و خوانندگان از يکطرف و خوانندگان با خوانندگان از طرف ديگر فراهم می گردد . ويژگی فوق از ماهيت دوطرفه بودن وب به نحو احسن استفاده و آن را در جهت اهداف خود بکار می گيرد.
• جامعه شبکه ای : پديده وبلاگ نويسی فرصت ها و پتانسيل های مناسبی را در جامعه شبکه ای ، ايجاد می نمايد. نويسندگان وبلاگ ها به مرور زمان توسط خوانندگان خود شناخته خواهند شد. بدين ترتيب آنان در معرض فرصت هائی قرار خواهند گرفت که شايد هرگز تصور آن را نمی کردند. در جامعه شبکه ای هر شخص می تواند دارای سهمی در توليد و ارائه اطلاعات داشته باشد و خود نيز می تواند از دستاوردهای اطلاعاتی ديگران استفاده نمايد. شبکه فوق نظير شبکه های نظير به نظير بوده که يک کامپيوتر می تواند در يک لحظه از منابع موجود بر روی ساير کامپيوترها استفاده نمايد و هم می تواند منابع مورد نظر بر روی سيستم خود را جهت استفاده در اختيار ساير کامپيوترها قرار دهد . جامعه شبکه ای دارای ايستگاههائی ( انسان ) است که در آن هر يک سهمی در توليد و ارائه اطلاعات و استفاده از اطلاعات ديگران را بر عهده خواهند داشت .
• روتينگ اطلاعات : طراحی سایت ها دارای تاثيری مثبت در خصوص چرخش آزادنه اطلاعات در يک جامعه اطلاعاتی می باشند . خواننده و نويسنده يک وبلاگ اغلب به يک جامعه و يا سازمان يکسان تعلق نداشته و برای ارتباط بين آنان مرز خاصی وجود نخواهد داشت . بدين ترتيب ما شاهد تقابل افکار ، انديشه ها در يک مقياس گسترده و جهانی بوده که زمنيه يک جامعه اطلاعاتی را ايجاد می نمايد . ايجاد چنين روابطی در دنيای خارج از طراحی سایت امری مشکل و گاها" غير ممکن است .
فن آوری و وبلاگ
فن آوری ها و مهارت های لازم در خصوص وبلاگ ها به سرعت در حال تغيير و تحول می باشد.علت اين همه سرعت را می توان در عوامل زير جستجو نمود :
• عدم وجود انحصار :عمليات يک وبلاگ به يک نرم افزار خاص و انحصاری و يا امکاناتی که صرفا" در اختيار يک سازمان خاص است ، وابسته نمی باشد. وبلاگ نويسان در حوزه عملکرد طراحی سایت خود دارای آزادی عمل مناسبی می باشند و در هر زمان می توانند شکل ظاهری ، لی اوت و يا محتويات آن را تغيير داده و يا ويژگی های جديدی را بدون کسب اجازه يک مقام خاص به آن اضافه نمايند. . وبلاگ ها بستر لازم برای خلاقيت انسان را در تمامی زمنيه ها ارائه نموده و هر يک از ساکنين اين کره خاکی قادر به شکوفائی خلاقيت خود و آفرينش محصولات متفاوت اطلاعاتی ، خواهند بود.
• تعداد و تنوع گسترده کاربران : تمامی افرادی که در يک جامعه مدرن اطلاعاتی زندگی می کنند ، تمايل به انتشار تجارب خود ، استفاده از تجارب ديگران ، دريافت بازخورد سريع نسبت به موارد منتشر شده ، ارزيابی نتايج و بهبود دانش و تجارب خود را دارند( فردايمان بهتر از امروز و امروزمان بهتر از ديروز ) . وبلاگ ها يک شبکه ارتباطی قدرتمند را ايجاد نموده و پس از طرح يک ايده و يا موضوع جديد در طراحی سایت ، شاهد حرکت سريع آن در شبکه ارتباطی خواهيم بود. بدين تريتب درصورت ارائه يک مطلب ارزشمند و صحيح ، امکان استفاده از آن در سريعترين زمان ممکن برای ديگران فراهم شده و در صورتی که مطلب منتشر شده نادرست باشد ، نويسنده آن با دريافت سريع بازخوردهای مورد نظر و بررسی آنان ، می تواند اشتباه خود را در اسرع وقت تصحيح نمايد.
• ارتباط شغلی وبلاگ نويسان : تعداد زيادی از وبلاگ نويسان خود پياده کنندگان نرم افزار می باشند . در چينين مواردی آنان به عنوان وبلاگ نويس قادر به تشريح ويژگی های جديد يک محصول با کيفيتی مطلوبتر و با استفاده از فن آورهای متعدد خواهند بود . طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت  طراحی سایت در سنندج  طراحی اپلیکیشن  ، طراحی وب سایت ، طراحی وب سایت   شرکت طراحی سایت ، طراحی سایت تهران ، طراحی اپلیکیشن  

طراحی وب سایت ، طراحی وب سایت ، طراحی وب سایت طراحی سایت تهران ، طراحی سایت تهران چه تعداد بلاگ وجود دارد ؟
Blogcount.com ، از جمله مراکزی است که اطلاعات مناسب و دقيقی در رابطه با وبلاگ ها در سراسر جهان را جمع آوری و گزارشات متعددی را در اين خصوص ارائه می نمايد. در ژوئن سال 2003 ، تعداد طراحی سایت ها بين 4 / 2 تا 9 / 2 ميليون ، برآورد شده است . در صورتی که ظرفيت هر وبلاگ را معادل پنجاه کيلو بايت در نظر بگيريم ، blogosphere ظرفيتی معادل 81 گيگابايت را خواهد داشت .
وبلاگ ها متعلق به چه افرادی هستند ؟
بر اساس بررسی انجام شده توسط موسسه تحقيقاتی Jupiter ، تقريبا" دو درصد کاربران اينترنت دارای بلاگ می باشند. اکثريب قريب به اتفاق افرادی که دارای وبلاگ می باشند به صورت Dial-up به اينترنت دستيابی نموده و بيش از نيمی از آنان دارای درآمدی پائين تر از شصت هزار دلار در سال! می باشند.هفتاد درصد بلاگ ها متعلق به افرادی است که بيش از پنج سال است که از اينترنت استفاده می نمايند . ( منبع Blogging by the number ) . بيش از پنجاه درصد وبلاگ هائی که توسط موسسه بين المللی تکنولوژی و علوم انسانی ، پيمايش شده است نشاندهنده اين واقعيت است که آنان به زبان انگليسی نوشته شده و ده زبان برتری که طراحی سایت ها با آنان نوشته شده اند به ترتيب : پرتقالی ، لهستانی ، فارسی ، فرانسوی ،اسپانيائی ، آلمانی ، ايتاليائی ، هلندی و ايسلندی می باشند .
چه کسانی وبلاگ ها را مطالعه می نمايند ؟
موسسه تحقيقاتی Jupiter در بررسی خود اعلام نموده است که صرفا" چهار درصد از کاربران اينترنت ، اقدام به مطالعه و خواندن وبلاگ ها می نمايند . وبلاگ ها ، عموما" توسط مردان خوانده می شوند ( شصت درصد مردان و چهل درصد زنان ) . کاربران خانگی اينترنت که مجموع درآمد آنان بيش از شصت هزار دلار در سال می باشد ، شصت و يک درصد از خوانند گان طراحی سایت ها را تشکيل می دهند . بيش از پنجاه و چهار درصد از گزينه Dial-up و چهل و شش درصد از گزينه Broadband برای دستيابی به اينترنت استفاده می نمايند . هفتاد و سه درصد از خوانند گان وبلاگ ها بيش از پنج سال است که از اينترنت استفاده می نمايند( منبع : Blogging by the Numbers )
نکاتی جالب در رابطه با وبلاگ ها
• بيش از ده هزار Domain ثبت شده در ريجستری whois دارای واژه "blog" می باشد .
• بلاگ ها بطور متوسط در هر سه روز يک مرتبه بهنگام می گردند . ( بر اساس مطالعه غيررسمی ارائه شده توسط BlogCount )
• بر اساس بررسی موسسه تحقيقاتی Nielsen/NetRatings ، در ماه می سال 2003 ، LiveJournal ، شصت و پنجاهمين رتبه را در بين سايت های متداول بر روی اينترنت به خود اختصاص داده بود . ( هر ده روز يکصد د و هشتاد و چهار هزار بازديد کننده )
خلاصه
اشتراک دانش يکی از مهمترين دستاوردهای فن آوری اطلاعات و ارتباطات می باشد. بدين منظور می توان از روش های متفاوتی نظير شرکت در همايش ها ، مباحث علمی ، کتاب ، روزنامه ها و ساير موارد ديگر ، استفاده نمود. هر يک از روش های فوق دارای مزايا و محدوديت های مختص به خود می باشند . محدوديت زمانی ، مکانی و ميزان تعامل اطلاعاتی با مخاطبان از جمله چالش های اساسی در ارتباط با هر يک از روش های فوق می باشد . نشر اطلاعات و دانش شخصی با استفاده از پتانسيل های وب ( نظير انتشار مقالات ) و طراحی سایت ها ، ضمن غلبه بر محدوديت های زمانی و مکانی ، حق انتخاب مخاطب را ارج نهاده و بستری مناسب برای تعاملات اطلاعاتی دوسويه را فراهم نمايد. انتشار دانش و تجارب شخصی در قالب طراحی سایت ها ، گزينه ای پيشرفته و مناسب در ارتباط با امر تحقيقات و اطلاع رسانی صحيح و به موقع می باشد. توسعه پايدار در هر کشوری مستلزم ارج نهادن به امر تحقيق و پژوهش و اطلاع رسانی سريع و صحيح است . در صورتی که پديده وبلاگ نويسی را از اين زاويه مورد توجه قرار دهيم به جايگاه ارزشمند آنان در ايجاد شبکه های گسترده نشر دانش و ارتباطی بيشتر پی خواهيم برد( دريافت سريع بازخوردها در ارتباط با ايده های ارائه شده ، تسهيل در ارتباط بين محققين ، طبقه بندی محتوی در زمنيه های مختلف )http://www.sitecode.ir/
http://www.npco.net/
https://www.limotorsh.com/
http://www.idea-soft.ir/بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  
 
برای نویسنده این مطلب forouzan99 تشکر کننده ها: 0
 

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 13 دي ماه 1396 16:27 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید
تا رتبه بعدی: 6%
پست ها : 6
امتياز: 40
عضویت: 21 آذر ماه 1396 11:42
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
آخرین بازدید: 2 اسفند ماه 1396 14:54

طراحی سایت دکوراسیون و لوازم منزل

: علاقه به تغییر دادن دکوراسیون منزل و تنوع در این محیط فقط محدود به نزدیک شدن به سال نو و مناسبت های خاص نیست، بلکه بعضی از افراد هستند که ماهیانه اقدام به تعویض دکوراسیون بخشی از منزل و محیط کار خود می کنند. که معمولا این افراد به دلیل نداشتن وقت کافی و زیاد علاقه ی زیادی برای دیدن مغازه ها و خرید از آنها ندارند بلکه به دنبال فروشگاه و نمایشگاه های آنلاینی در زمینه دکوراسیون و لوازم منزل هستند تا نیازهای خود را برطرف کنند.

متاسفانه تجربه چندین ساله ما در امر طراحی وب سایت نشان دهنده ی این است که در ایران تعداد وب سایت هایی که این خدمات را به صورت آنلاین ارائه می دهند زیاد نیستند و یا هر روز بروزرسانی نمی شوند. اما به یاد داشته باشید که تنها وجود یک وب سایت خوب و ایده آل کافی نیست بلکه زنده و بروز نگه داشتن وب سایت شما و تزریق مطالب و تصاویر جدید نیز میتواند مخاطبان زیادی را به سمت خود جذب کند.یکی از بزرگترین صفحاتی که در وب سایت شما میتواند پیاده سازی و طراحی شود، صفحه ای است که خود شما بتوانید از طریق آن مبل و یا وسایل دیگر خود را به سلیقه خودتان انتخاب و طراحی کنید. طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت طراحی سایت   ،   سئو سایت ، بهینه سازی سایت ، طراحی اپلیکیشن  ، طراحی سایت تهران ، طراحی سایت تهران  شرکت طراحی سایت ، طراحی سایت تهران ،
شرکت طراحی سایت ، شرکت طراحی سایت ،  طراحی سایت تهران ، طراحی سایت تهران ، شرکت طراحی سایت ،


موارد مهم در طراحی سایت دکوراسیون و لوازم منزل
یکی از موارد بسیار مهم در این نوع وب سایت ها مدیریت کامل و احاطه بسیار بالا بر روی تمامی بخشهای این وب سایت است به صورتی که بتوانید از قسمت مدیریت اعضا و مشتریان جدید تا گالری تصاویر را خودتان به عهده بگیرید. البته بعد از اینکه وب سایت شما پیاده سازی وطراحی شد، آموزش رایگان چه در محل شرکت و چه در هرجایی که شما مایل باشید برای کار کردن با پنل مدیریتی برای شما در نظر گرفته می شود.با داشتن یک وب سایت دکوراسیون و لوازم منزل دیگر لازم نیست تا هزینه های زیاد و اضافی را برای تبلیغات چاپی و چاپ بروشور و کاتالوگ برای محصولات و فروشگاه خود در نظر بگیرید. زیرا کاربران به راحتی میتوانند با وارد کردن آدرس وب سایت شما وارد آن شده و اقدام به دانلود بروشور و کاتالوگ محصولات و سرویس های شما کنند.


معمولا در یک وب سایت دکوراسیون و لوازم منزل میتوان سرویس ها و خدمات زیر را ارائه نمود که عبارتند از:
طراحی صفحه وب سایت نمونه کارها و کاتالوگ محصولات
طراحی صفحه وب سایت معرفی محصولات
طراحی صفحه وب سایت فرم سفارش آنلاین و پرداخت بانکی
طراحی صفحه وب سایت آخرین اخبار و مقالات در رابطه با دکوراسیون و لوازم منزل
طراحی صفحه وب سایت فرم نمایندگیهای فروشhttp://www.sitecode.ir/
http://www.npco.net/
https://www.limotorsh.com/
http://www.idea-soft.ir/بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  
 
برای نویسنده این مطلب forouzan99 تشکر کننده ها: 0
 

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 26 دي ماه 1396 10:37 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید
تا رتبه بعدی: 3%
پست ها : 3
امتياز: 40
عضویت: 10 آبان ماه 1396 11:24
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
آخرین بازدید: 27 دي ماه 1396 10:51

سئو داخل سایت فرآیندی است که برای جلب توجه موتورهای جستجو انجام می شود.اگر راحت تر بخواهیم بیان کنیم، این بدین معنی است که عناصر خاصی را در سایت تنظیم کنیم تا موتورهای جستجو بتوانند محتوا و ساختار وب سایت را به راحتی Crawl و درک کنند.
اگر اطلاعات و داده هایی که از سایت شما دریافت می شود، بیشتر باشد و محتوای سایت شما در شرایط خوبی نیز قرار داشته باشد، در هنگام ایندکس شدن، شانس بسیار بیشتری برای قرار گرفتن در رتبه های بالا خواهید داشت.
یافتن و رفع مشکلات بالقوه سایت اولین قدمی است که در سئو داخل صفحه و بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو و به خصوص گوگل انجام می دهید.

مهم ترین عناصر سئو داخل سایتسئو داخل صفحه برای متخصصان اینکار، به دلیل تجربه و علمی که دارند خیلی کار سختی نیست.این روش در واقع مجموعه ای از کارهایی است که باید چک و اصلاح شوند و اشتباهات ریز و درشتی که باید از آنها جلوگیری شود.مهم ترین عناصر سئو داخل صفحه عبارتست از:

عنوان صفحه و توضیحاتافرادی که به صورت حرفه ای در سئو کار می کنند، به این بخش نگاه ویژه ای دارند چرا که یکی از مهمترین فاکتورهای بهینه سازی سایت در بین سئو داخل و خارج صفحه همین بخش است.عنوان صفحه و توضیحات آن بخشی است که موتور جستجو زمانی که در حال کاوش (Crawl) صفحه است، در ابتدا آنرا می خواند.
اگر عنوان و توضیحات صفحه آنطور که باید و شاید برای موتور جستجو بهینه نشود،کار شما در ادامه بهینه سازی دشوارتر خواهد شد.
چگونه باید آنها را بهینه سازی کنیم؟
دستورالعمل های راحتی برای این کار وجود دارد، تعداد کاراکترهای عنوان را تا 60 کاراکتر نگه دارید و توضیحات هم نباید بیش از 150 کاراکتر باشد.از هجو نویسی با کلمات کلیدی پرهیز کنید.کلمات کلیدی را به توضیحات و عناوین خود اضافه کنید اما نه طوری که حساسیت ایجاد شود؛ بلکه آنها را در میان توضیحات اصلی خود قرار دهید تا هم موتور جستجو و هم کاربران به خوبی متوجه شوند که این صفحه راجع به چه موضوعی می باشد.
یکی از راه های بسیار خوبی که با آن می توان عناوین و توضیحات (Meta Description) را بهینه سازی کرد استفاده از توضیحات جذاب و تشویق کننده است که باعث می شود تا کاربران تمایل بیشتری برای ورود به سایت داشته باشند.اما این نکته را در نظر داشته باشید که هم توضیحات متا و هم عنوانی که انتخاب می کنید باید با چیزی که در صفحه و چیزی که کاربر جستجو می کند ارتباط داشته باشد.یعنی کل محتوای سایت با همدیگر و همچنین با در خواست کاربر ارتباط داشته باشد.
راه های زیادی است که برای بهینه سازی عناوین می توان از آنها کمک گرفت که شرکت دارکوب با توجه به تجربه 15 ساله خود برخی از آنها را در اختیار شما عزیزان قرار می دهد:

    فکر کنید که جستجوکنندگان در اینترنت برای پیدا کردن صفحه ای با موضوع شما، چه عبارتی را وارد می کنند؟
    این پرسش ها را به وسیله گوگل یا ابزار کلمات کلیدی (google keyword tool) برای یافتن حجم جستجو، مشکلات کلمات کلیدی و موارد دیگر، ارزیابی کنید.
    شناساسایی اینکه کدام کلمات کلیدی (عبارات کلیدی) مناسب صفحه شما می باشد.
    سعی کنید کلمات کلیدی را در عناوین خود انتخاب کنید که در عین جذاب بودن، دوستانه تر هم باشد که البته این موارد نیاز به تجربه بالایی دارد.

برای مثال:

    عبارت جستجو شده: "مزایای موز"
    کلمه کلیدی (پس از تحقیق): "مزایای موز برای سلامتی"
    عنوان صفحه: "10 مزیت شگفت انگیز خوردن موز برای سلامتی"

توضیح متا: "خوردن روزانه موز برای سلامتی بدن مزایای زیادی به همراه دارد.سومین مزیت در این لیست 10 تایی، فوق العاده شگفت انگیز است و شما را متعجب خواهد کرد.متن را مطالعه کنید تا خودتان متوجه شوید."

تگ H1یک صفحه برای اینکه به بهترین شکل بهینه سازی شود، باید در آن فقط یک تگ h1 و چند تگ h2 و h3 وجود داشته باشد.تگ h1 عموما برای عنوان صفحه در نظر گرفته می شود.
یک راه سریع برای اینکه بفهمید صفحه شما از این قانون پیروی می کند یا خیر، اینست که روی صفحه کلیک راست کنیم و "View Source" را از منوی pop up انتخاب کنیم.سپس CTRL+F را بزنید تا منوی جستجو باز شود و سپس عبارت H1 را وارد کنید.اگر بیش از دو تگ <h1> و </h1> وجود دارد، حتما از توسعه دهنده وب خود باید درخواست کنید که این تعداد را فقط به یک تگ کاهش دهد.

Alt Text برای تصاویراگر در متون و محتوای خود از تصاویر استفاده می کنید (که این کار هم توصیه می شود)، باید اطمینان حاصل کنید که Alt Text هر تصویر تعریف مناسب و مرتبطی با محتوا دارد و موتورهای جستجو به راحتی می توانند آنرا Crawl کنند.Alt text همان نام یا توضیح عکس در سایت می باشد.

پیوندهای داخلیبسیاری از شرکت های طراحی سایت و بهینه سازی سایت هواداران لینک های داخلی می باشند چون:

    آنها تجربه کاربری را بهبود می دهند و باعث حرکت بیشتر آنها در سایت می شوند.
    برای سایت امن هستند.
    به موتورهای جستجو کمک می کنند تا صفحات بیشتری از سایت بیابند.
    به صاحبان وب سایت کمک می کند تا صفحات مرتبط دیگر را به کاربران سایت معرفی کنند.


دسترسیتمامی تکنیک های بالا زمانی که موتورهای جستجو نتوانند به سایت شما دسترسی داشته باشند، ناکارآمد خواهد بود.حتما اطمینان حاصل که به طور اتفاقی و سهوا، خزنده ها و ربات های گوگل را از دسترسی به سایت خود بلاک نکرده باشید.بهترین راه برای فهمیدن اینکه آیا دسترسی Crawler (خزنده) با مشکل مواجه هستند اینست که سایت را در Google Search Console ثبت کنیم و بخش "Fetch and Render " را اجرا کنیم و گزینه "Fetch as google" را انتخاب کنیم.
با این تست، گوگل اگر مشکل یا ممنوعیتی برای ایندکس کردن سایت وجود داشته باشد به ما خواهد گفت.همچنین می توان از Robots.txt که در بخش Crawl می باشد، می توان پی برد که همه چیز روبه راه است.

محتوانمی توان تصور کرد که محتوای با کیفیت، جذاب و منحصر به فرد در طول پروسه سئو تا چه حد مهم است!اگر شما محتوای کافی یا محتوایی با شرایط بالا که گفته شد ندارید، نه در سئو داخل صفحه و نه در سئو خارج صفحه هیچ موفقیتی کسب نخواهید کرد.
چه چیزی بهتر از این که محتوای شما در محیط وب و یا بازاریابی های اینترنتی بانام شما وجود دارد و با این اتفاق نام شما در اذهان به خاطر سپرده می شود.

ساختار URLشامل URLهایی که موتورهای جستجو به آن علاقه مندند، برای هر صفحه از سایت می باشد، که این URLهای مناسب باعث می شود تا کاوش آدرس صفحات بهتر انجام شود.برای مثال یکی از فاکتورهای مثبت در URLها که موتورهای جستجو عملکرد بهتری روی آنها دارند، کوتاه بودن URL می باشد.
همچنین URLهایی که از کلمات کلیدی تشکیل شده اند، کاربرد بهتری خواهند داشت؛ حتی محل قرار گیری این کلمات کلیدی در URL  می تواند تاثیرگذار باشد.

فاکتورهای دیگر سئو داخل صفحهبه جز عناصری که در بالا گفته شد، فاکتورهای دیگری در سئو داخل صفحه وجود دارد که باید به آنها هم توجه داشت:

    استفاده از ساختار داده و محتوایی و وجود نقشه سایت
    سرعت سایت
    نسخه موبایلی یا ریسپانسیو بودن سایت
    عدم وجود لینک های خراب
    پیکربندی درست صفحه 404 (404 Not Found)


سئو خارج صفحه چیست؟خب حالا باید به سراغ سئو خارج صفحه برویم.همانقدر که از اهمیت سئو داخل سایت برایتان گفتیم، سئو خارج سایت هم به همین اندازه دارای اهمیت و ضرورت می باشد.
سئو خارج صفحه به مجموعه اقداماتی می گویند که باعث می شود وب سایت در سطح وب ترویج داده شود.رایج ترین این روش ها عبارتند از:

    پیوندهایی که از سایت های دیگر به سایت ما اشاره دارند
    بازاریابی شبکه های اجتماعی


لینک سازیزمانی که کاربری در حال تایپ کردن در جعبه جستجو می باشد (در موتور جستجو)، این موتورها هستند که باید تصمیمی بگیرند که کدام سایت ها در موقعیت های بالا و رتبه های اول در نتایج جستجو نمایش داده شود.
گوگل نهایت تلاش را به منظور رتبه بندی درست سایت ها انجام می دهد تا کاربرانش را خشنود نگه دارد.گوگل بیش از 255 فاکتور برای رتبه بندی خود دارد که آنها را در الگوریتم های خود جای داده است.
الگوریتم ها از لینک هایی که به سایت های دیگر اشاره می کنند تحت تاثیر قرار می گیرند که این تاثیر می تواند مثبت یا منفی باشد.اگر لینک ها ازطرف سایت های قابل اطمینان و مرتبط باشند، این یک رای اعتماد و امتیاز مثبت برای سایتی که پیوند به آن وجود دارد محسوب می شود و می تواند رتبه سایت را ارتقا بدهد.در سوی دیگر اگر این لینکی که به سمت سایت وجود دارد از طرف یک وب سایت بی کیفیت باشد، رتبه وب سایت کاهش پیدا می کند و حتی می تواند سایت را با مشکلات بزرگتر مواجه کند (گوگل این دسته از سایت ها را جریمه می کند).
در طول عمر بهینه سازی سایت ها برای موتورهای جستجو، همیشه در مورد پیوندهای طبیعی و غیرطبیعی، شیوه های مجاز انجام آن و شیوه های غیر مجاز یا همان سئو کلاه سیاه، در جامعه سئو بحث بوده است؛ اما سوالی که همیشه در این بین وجود دارد اینست که چگونه می توان آن را به صورت اصولی انجام داد، که البته شرکت های کمی مانند شرکت طراحی سایت دارکوب هستند که می توانند این پروسه به صورت اصولی و استاندارد انجام دهند.
برای اینکه چگونگی لینک سازی درست را بدانید، باید بدانید که گوگل در مورد لینک چه چیزی می گوید.گوگل به لینک هایی که قصد دور زدن و دستکاری الگوریتم هایش را داشته باشد توجه خاص و ویژه ای دارد و این لینک های غیر طبیعی و سایت هایی که با آنها ارتباط دارند را به شدت جریمه خواهد کرد.
این اتفاق به این معنی هم می باشد که سایت ها نباید خرید، فروش یا تبادل لینک به منظور افزایش رتبه خود داشته باشند.
برای اینکه خیالمان بابت لینک سازی راحت باشد چه کنیم؟ کدام روش امن است؟
لینک هایتان را در سایت های با کیفیت و مطمئن و معتبر قرار دهید.تعداد لینک های کم اما با کیفیت بسیار بهتر از لینک های زیاد اما بی کیفیت است.لینک های طبیعی به لینک هایی گفته می شود که سایت های دیگر، خودشان آنها را به شما می دهند و آدرس صفحه شما را در محتوای خود قرار می دهند.این پیوند دهی برای این طبیعی نامیده می شود که، اینکار به دلیل کیفیت، جذابیت و ارزشمند بودن محتوای شما انجام شده است.پس بهتر است که اینگونه لینک های طبیعی را برای سایت خود بدست بیاوریم تا اینکه زمان و هزینه خود را در جایی بگذاریم که در آن احتمال دارد دچار دردسر شویم.
هر سایتی برای اینکه پیشرفت کند نیاز به لینک دارد، اما این پیوندی که دریافت می کند باید طبیعی باشد، البته دریافت لینک طبیعی بستگی به میزان و کیفیت محتوا دارد.سایت شما باید محتوای خوب و به اندازه ای داشته باشد تا سایت های دیگر پیوند صفحه شما را در سایتشان قرار دهند.
"بازاریابی محتوایی و تولید محتوا به صورت مداوم و با کیفیت، دست شما را برای تکنیک های بیشتری از سئو باز می گذارد."

لینک خوب، چه لینکی است؟خب گفتیم که لینک سازی خوب هیچ ارتباطی به تعداد و کمیت ندارد، بلکه در کل، در مبحث سئو، کیفیت بر کمیت اولویت دارد.
به عبارت دیگر، اینکه چند سایت به صفحه شما اشاره می کنند و پیوند صفحه شما را قرار داده اند خیلی مهم نیست، اما اینکه چه سایت هایی به شما لینک شده اند بسیار مهم است.برای مثال، ارزش لینک هایی که از سایت دارکوب دریافت می کنید بسیار با ارزش تر از پیوندی است که از سایت های غیر معتبر دریافت می کنید.

بازاریابی شبکه های اجتماعیبازاریابی شبکه های اجتماعی سریع ترین راه برای ارائه و ترویج محتوای سایت به کسانی است که ممکن است که به موضوع محتوای ما علاقه مند باشند.اما این کار همیشه آسان نیست، برای انجام اینکار نیاز به برنامه ریزی و اختصاص کمی هزینه می باشد؛ اما این روش همیشه جواب می دهد و بسیار امن می باشد.
برخی از آشنایی زیادی با مرورگر و وبسایت ها ندارند، این افراد باید ازطریق شبکه های اجتماعی با برند و کسب و کار ما آشنا شوند.

سئو داخل صفحه یا سئو خارج صفحه؟ ما کدام یک را نیاز داریم؟همانطور که در توضیحات مقاله مشخص بود، وبسایت ها به هر دوی آنها نیاز دارند.اولین چیزی که باید به آن توجه داشت اجرای درست سئو داخل صفحه می باشد تا موتورهای جستجو بتوانند محتوا را به راحتی درک کنند.زمانی که محتوای با کیفیت منتشر شد، حال می توان در حین تداوم اینکار به سمت سئو خارج صفحه رفت و می توانیم پیوند های قدرتمند از طریق محتوای قدرتمندمان دریافت کنیم.
sitedar.com


بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  
 
برای نویسنده این مطلب sitedar تشکر کننده ها: 0
 

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 28 بهمن ماه 1396 13:37 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید
تا رتبه بعدی: 6%
پست ها : 6
امتياز: 40
عضویت: 21 آذر ماه 1396 11:42
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
آخرین بازدید: 2 اسفند ماه 1396 14:54

سئو کلاه سیاه و چند تکنیک خطرناک در طراحی سایت
طراحی سایت: امروزه هر شخصی پس از طراحی سایت خواهان این است که سایت تازه ایجاد شده اش در صفحه ی اول گوگل قرار بگیرد . سوالی که مطرح میشود این است که ایا صفحه ی اول گوگل بیش از ۱۰ جا برای ارائه ی لینک سایت ها دارد؟ پاسخ به روشنی خیر خواهد بود. بنابراین سایت تازه ایجاد شده ی شما که تازه چند روزی از ایجاد و طراحی ان گذشته است با این زمان و فرصت اندک که تنها ۱۰ درصد راه را پیموده است نمی تواند به این سرعت با یک سایت که شاید سالها در این حوزه در حال فعالیت است و ۱۰۰ درصد این راه را پیموده است رغابت کند. بنابراین برای بهبود رتبه ی سئو سایت شمکا باید صبر بسیاری داشته باشید . صبور بودن و صرف وقت و زمان به مرور باعث بهبود رتبه و رنک سایت شما خواهد شد.

سئو کلاه سیاهطراحی وب سایت : همانطور که از نام ان بر می اید سئو کلاه سیاه یعنی رتبه گیری از راه های غیر قانونی و غیر رایج و راه هایی که گوگل تشخیص داده است که شما از مسیر منفی سئو سایت خود را در حال پیش بردن هستید .

طراحی وبیکی از این روش ها که گوگل به سئو سایت تازه تاسیس شما شک خواهد کرد این است که درحالی که تنها یک ماه یا چند هفته ازطراحی  سایت تان گذشته است توانسته اید از یک سایت دارای رتبه ی بالا لینک بگیرید . این موضوع باعث میشود که گوگل پی ببرد که شما از راه های غیر قانونی در حال گرفتن رتبه هستید.شرکت طراحی سایت ، شرکت طراحی سایت ، طراحی سایت
فروشگاهی ،  طراحی سایت تهران ، طراحی سایت تهران ، شرکت طراحی سایت ، طراحی سایت تهران ، طراحی سایت تهران
  

کابینت MDF

یکی از شیوه هایی که مرسوم است خریدن بک لینک می باشد . البته اینکار نیز اصول و شیوه ی درست خودش را دارد که باید بر اساس اصول خودش انجام شود . به عنوان مثال شما نباید از سایت های غیر مرتبط با موضوع سایت تان لینک بخرید و یا از یک سایت مشخص چندین لینک داشته باشید زیرا در اینصورت لینک دهی شما از روش های موسوم به سئو کلاه سیاه استفاده کرده اید .

طراحی سایتدر مورد تعداد لینک هایی که در هر مقاله درج میکنید محتاط عمل کنید . زیرا مقاله ی شما نباید پر از لینک باشد  و نباید سایت خود را به مزرعه ای از لینک ها ی مختلف تبدیل کنید  زیرا در این صورت بازهم شما از روش های سئو کلاه سیاه استفاده کرده اید .http://www.sitecode.ir/
http://www.npco.net/
https://www.limotorsh.com/
http://www.idea-soft.ir/بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  
 
برای نویسنده این مطلب forouzan99 تشکر کننده ها: 0
 

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 28 بهمن ماه 1396 13:38 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید
تا رتبه بعدی: 6%
پست ها : 6
امتياز: 40
عضویت: 21 آذر ماه 1396 11:42
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
آخرین بازدید: 2 اسفند ماه 1396 14:54

طراحی سایت نمایشگاه لوازم لوکساز آنجایی که انسانها و بخصوص ایرانی ها موجودات کمالگرا و زیبا پسندی هستند و همیشه برای منازل خود به دنبال وسایل شیک و لوکس هستند، به گونه ای داشتن منزلی زیبا از مهمترین اولویت های زندگی آن ها می باشد ، حال برای زیبا تر جلوه دادن خانه لوازم لوکسی همچون لوستر و لوازم تزیینی از اهمیت بسیار بالایی برخوردار هستند و در زیبایی بیشتر منزل تاثیر بسیار زیادی دارند و اکثر افراد به دنبال مکان هایی برای خریدن این نوع لوازم شیک و لوکس هستند.  
بیشتر افراد وقتی به دنبال اجناس مختلف و متنوعی هستند اکثر اوقات در اینترنت جستجو هایی میکنند زیرا در فضای مجازی و اینترنت هر چیزی از تنوع بسیار بالایی برخوردار است. حال شما قادر خواهید بود با
طراحی سایت
لوازم لوکس در دنیای اینترنت خود را در نتیجه ی جستجوی گوگل قرار داده و از این طریق به بازدیدکنندگان و مشتریان خود اجازه بازدید میدهید تا متناسب با سلیقه ی خود بهترین انتخاب را داشته باشند، این امر باعث افزایش سرعت در خرید مشتری و رضایت مندی او میشود.


طراحی
اپلیکیشن   طراحی سایت ، طراحی سایت ، طراحی سایت ، طراحی سایت ، طراحی وب سایت ، طراحی وب سایت
ثبت شرکت ، ترخیص کالا ، موکت ، لمینت ، دیوار پوش ، پارکت ، کاغذ دیواری  
چاپ مقاله
معمولا خانم ها در انتخاب های خود نسبت به آقاین از حساسیت و وسواس بیشتری برخوردار هستند و در خرید حضوری ممکن است نتوانند بهترین انتخاب را داشته باشند به همین دلیل
طراحی سایت
برای این افراد از بهترین گزینه ها میباشد زیرا در طراحی سایت از طریق گالری و اسلاید تصاویر میتوانند مدل های متنوعی را مشاهده کرده بعد از مطالعه توضیحات و جزییات آن ها بهترین انتخاب را داشته باشند و سپس به بازدید حضوری از فروشگاه موردنظر خود بپردازند از این طریق میتوانند بهترین تصمیم گیری را داشته باشند. پس یک طراحی سایت نمایشگاه لوازم لوکس به مشتریان شما این امکان را می دهد تا در کمترین زمان و بازدید حضوری بهترین انتخاب را داشته باشند.
معمولا برخی از ویژگی ها و امکانات طراحی سایت نمایشگاه لوازم لوکس عبارتند از:در
طراحی سایت
نمایشگاه لوازم لوکس سرعت بالای بارگذاری صفحات از اهمیت بسیاری برخوردار است، که در شرکت طراحی سایت نونگار این موضوع از اولویت های مهمی می باشد . به دلیل حجم بالای تصاویر در گالری طراحی سایت نمایشگاه لوازم لوکس به جهت فشرده سازی از تکنولوژی GZIP استفاده می شود.  
ظاهر گرافیکی زیبا و مناسب برای تمامی طراحی سایت ها از جمله طراحی سایت نمایشگاه لوازم لوکس باید رعایت شود و در نظر گرفته شود. شرکت
طراحی سایت
نونگار متناسب با نیاز و سفارشات و امکانات شما طرح اولیه سایت شما را اجرا میکند و اگر در نهایت به تایید شما دربیاید به اجرا و پیاده سازی آن اقدام می کند که همین امر مهم در جلب رضایت مشتریان تاثیر بسیار زیادی داشته است.http://www.sitecode.ir/
http://www.npco.net/
https://www.limotorsh.com/
http://www.idea-soft.ir/بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  
 
برای نویسنده این مطلب forouzan99 تشکر کننده ها: 0
 

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 2 اسفند ماه 1396 14:52 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید
تا رتبه بعدی: 6%
پست ها : 6
امتياز: 40
عضویت: 21 آذر ماه 1396 11:42
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
آخرین بازدید: 2 اسفند ماه 1396 14:54

سئو محلی به چه معناست

مفاهیم سئو سایت بسیار گسترده هستند و بررسی تمامی آنها در یک نوشتار امکان پذیر نیست و شاید یک کتاب هم نتواند به جزئیات سئو سایت به صورت کامل بپردازد. به همین خاطر در مقالات متعدد تلاش کرده ایم تا زوایای مختلف سئو سایت و اهمیت آن در طراحی سایت را توضیح داده و بررسی کنیم. سئوی محلی یا همان لوکال سئو ( Local SEO ) یکی از این مفاهیم با اهمیت در سئو سایت می باشد. سئو محلی روز به روز اهمیت بیشتری پیدا کرده است و عملکرد آن نیز به این صورت است که موتور جستجوی گوگل مختصات جغرافیایی طراحی سایت را تعیین می کند و مطابق با آن سوابق سایت را دریافت و ذخیره می نمایند و با توجه به IP هر کاربر اطلاعات و نتایج جستجوی گوگل در اختیار وی قرار می گیرد. این امر موجب می شود که کسب و کار های محلی و منطقه ای بهتر دیده شوند هر چند که مشکلات خاص خود را نیز دارد. بنابراین سئو محلی در طراحی سایت اهمیت بسیاری بالایی دارد.
تعریف سئو محلی

تعارف مختلفی از سئو محلی می شود که هر کدام نقاط ضعف و قوت خاص خود را دارند. هر فعالیت و کاری که در طراحی سایت شما انجام می گیرید طبیعتاً در بیشتر موارد محدوده و جغرافیای مشخصی را هدف قرار می دهد. بنابراین خزنده های گوگل این محل را تشخیص می دهند و رعایت کردن این موضوع سئو محلی نام دارد و تأثیرات بسیار زیادی در سئو سایت و بهبود ترافیک مفید و هدف دار سایت شما خواهد داشت. به به عبارتی دیگر اگر بخواهیم سئو محلی را توضیح دهیم می توان اینگونه گفت که در بهینه سازی سایت و سئو سایت شما باید یک برنامه مشخص اجرا گردد تا رتبه سایت شما در منطقه جغرافیایی خاصی برای کاربران آن منطقه بهبود پیدا کند که این امر تابع محل جغرافیایی کاربران سایت است.

شرکت طراحی سایت ، شرکت طراحی سایت ، طراحی سایت فروشگاهی ، طراحی سایت تهران ، طراحی سایت تهران ، شرکت طراحی سایت ، طراحی سایت تهران ، طراحی سایت تهرانکابینت MDFتبلیغ در گوگلسئو سایت ، بهینه سازی سایت ،
آغاز سئو محلی سایت

اما حال به مهم ترین بخش در مورد سئوی محلی سایت می رسیم. چگونه باید سایت خود را با مؤلفه های سئو محلی ( Local SEO ) منطبق کنیم. در ادامه این نوشتار و مقاله بعدی پاسخ این سوال را خواهیم داد. ابتدا به سراغ کلمات کلیدی بروید. در واقع شروع به کار سئو سایت و سئو محلی با انتخاب مناسب کلمات کلیدی می باشد. با توجه به حجم جستجوی کاربران بر اساس اعلام گوگل بیش از سی درصد از کاربران با هدف محلی به دنبال جستجوی کلماتی می باشند. ادامه این نوشتار را در بخش دوم سئو محلی مطالعه بفرمایید.http://www.sitecode.ir/
http://www.npco.net/
https://www.limotorsh.com/
http://www.idea-soft.ir/بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  
 
برای نویسنده این مطلب forouzan99 تشکر کننده ها: 0
 

نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 2 اسفند ماه 1396 14:53 
آفلاين
نماد کاربر
جدید
جدید
تا رتبه بعدی: 6%
پست ها : 6
امتياز: 40
عضویت: 21 آذر ماه 1396 11:42
تشکر کرده: 0 دفعه
تشکر شده: 0 دفعه
آخرین بازدید: 2 اسفند ماه 1396 14:54

جاوا اسکریپت و طراحی وب سایت


طراحی سایت : جاوا اسکریپت یک زبان برنامه نویسی محبوب و تحت وب است که طرفداران بسیار زیادی در حوزه ی وب دارد. و در حال حاضر تقریبا اکثر مرورگر های موجود از این زبان برنامه نویسی پشتیبانی می کنند. بهبود صفحات وب به صورت داینامیک دارا بودن بسیاری از افزونه ها و منو ها و همچنین تصاویر گرافیکی مورد پسند کاربران و بسیاری از موارد دیگر از جمله ی ویژگی ها و امکانات جاوا است .


سه همکاری در ایجاد صفحات طراحی سایت
طراحی وب سایت

اگر زبان اچ تی ام ال و سی اس اس را بخواهیم دو ضلع از اضلاع مثلث طراحی وب در نظر بگیریم باید بگوییم که زبان جاوا ضلع سوم و تکمیل کننده ی انها خواهد بود. این همکاری مناسب سبب ایجاد صفحات داینامیک و پویا خواهد شد .
طراحی اپلیکیشنطراحی سایت ، طراحی سایت ، طراحی سایت ، طراحی سایت ، طراحی وب سایت ، طراحی وب سایت
ثبت شرکت ، ترخیص کالا ، موکت ، لمینت ، دیوار پوش ، پارکت ، کاغذ دیواریچاپ مقالهطراحی سایت تهران


اچ تی ام ال یک صفحه را به طوری توصیف می نماید که شامل مواردی مانند نوع و اندازه ی متن و غیره خواهد شد. در صورتی که سی اس اس برای شخصی سازی کردن و بررسی ظاهری صفحات وب مورد استفاده قرار می گیرند. این ویژگی های ظاهری شامل رنگ صفحات و نوع فونت و مواردی از این قبیل می شود.
جاوا هم ویژگی ها ی پویا و المان ها را به صفحات وب اضافه می کند. در واقع بدون ضلع سوم این طراحی صفحات به خوبی برنامه پذیر نخواهند شد.

طراحی سایت با زبان کد نویسی XML

جاوا اسکریپت و چگونگی کارایی آن در طراحی سایت


هنگامی که یک مرورگر باز می شود تجزیه کننده و تحلیل گر اجزای کد های اچ تی ام را مورد بررسی و فراخوانی قرار می دهد. و با یک ساختار درختی مدلی به صورت شی گرا از ان ایجاد میکند. سپس نوبت به سی اس اس ویا جاوا می رسد. در این لحظه اجرای کدهای سی اس اس به موتور جاوا سپرده می شود. موتور جاوا کلیه کدهای داخلی و خارجی را بارگزاری مینماید. و سپس کلیه کد هارا اجرا مینماید البته قبل از اینکار صبر می نماید تا تمامی کد های اچ تی ام ال کامل شود و بلافاصله عملیات اجرا را اغاز نمی کند.

از جمله سایر قابلت های جاوا می توان به تعریف و فراخانی توابع و ذخیره و بازیابی مقادیر و نیز تعریف متغیر ها اشاره داشت. همچنین تعریف و استفاده از ماژول ها در جاوا که به سهولت برای کاربران ایجاد خواهد شد از جمله سایر ویژگی های زبان کاربرپسند و محبوب جاوا است .http://www.sitecode.ir/
http://www.npco.net/
https://www.limotorsh.com/
http://www.idea-soft.ir/بالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  
 
برای نویسنده این مطلب forouzan99 تشکر کننده ها: 0
 

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث
 [ 22 پست ]  برو به صفحه قبلي  1, 2

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 0 مهمانقوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به: