8 بیمارستان پایتخت تصفیه خانه فاضلاب ندارند

در این انجمن به تصفیه فاضلاب شهری و صنعتی در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

نمایه کاربر
hses
حرفه ای
حرفه ای
پست: 611
تاریخ عضویت: پنج شنبه 16 مرداد 1393, 12:15 pm
تشکر کرده: 8 دفعه
تشکر شده: 43 دفعه
تماس:

8 بیمارستان پایتخت تصفیه خانه فاضلاب ندارند

پست توسط hses »

تهران- ایرنا- رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران گفت: هشت واحد بیمارستانی فاقد تصفیه خانه فاضلاب هستند یا عملکرد مطلوبی در زمینه مدیریت پسماندهای خود انجام نمی دهند.
محمدحسین بازگیر روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه هفت هزار مرکز درمانی در شهر تهران فعال است افزود: از این تعداد 160 مورد آن بیمارستان های بزرگ است که باید پسماندهای خود را کامل مدیریت کنند.
وی با بیان اینکه پیش بینی می شود میزان پسماندهای مراکز درمانی شهر تهران بیش از 90 تن باشد تصریح کرد: برخی پسماندهای پزشکی بدون مدیریت و پیش از بی خطرسازی همراه با زباله های شبه خانگی دفن می شود.
بازگیر با بیان اینکه پساب ها و پسماند های مراکز درمانی، سلامت انسان ها و محیط زیست را تهدید می کند گفت: ما مکلف ایم براساس تکالیف قانونی خود با مراکز درمانی متخلف که پساب ها و پسماندهای خود را به درستی مدیریت نمی کنند برخورد کنیم.
رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان تهران افزود: تعداد زیادی از مراکز درمانی نسبت به مدیریت پسماندهای خود اهتمام جدی دارند و اقدام مطلوبی را در این راستا انجام می دهند ولی حدود هشت واحد بیمارستانی فاقد تصفیه خانه فاضلاب هستند یا عملکرد مطلوبی را در این زمینه انجام نمی دهند.
بازگیر خاطرنشان کرد: هم اکنون 30 درصد از مراکز درمانی تهران مورد پایش قرار گرفته که نقص هایی در عملکرد برخی از آنها وجود دارد و به آنها تذکر و اخطار های قانونی داده شده و پیگیری های لازم در جهت رفع مشکلات زیست محیطی آنها در دستور کار این اداره قرار گرفته است.
وی نقص در دستگاه های امحاء پسماند مراکز درمانی، نبود دستگاه های بی خطر ساز، تفکیک نکردن مناسب، وجود اتاق های نامناسب نگهداری موقت و ناهمخوانی دستگاه های بی خطرساز با میزان تولید پسماند را از مشکلات مراکز درمانی در مدیریت پسماندهای پزشکی برشمرد.
بازگیر گفت: اداره حفاظت محیط زیست شهر تهران بعد از ابلاغ اخطاریه و مهلت یک تا دو ماهه به مراکز درمانی برای رفع مشکلات موجود، در صورتی که این واحدها نسبت به رفع مشکلات زیست محیطی خود اقدام نکند از طریق مراجع قاونی با آنها برخورد خواهد کرد.
وی با بیان اینکه اتفاقات خوبی در راستای مدیریت پسماندهای پزشکی در حال تحقق است افزود: وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با شهرداری تهران در حال انعقاد قراردادی همه جانبه برای ساماندهی پسماندهای مراکز درمانی و بیمارستانی است.


نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3251
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2129 دفعه
تماس:

Re: 8 بیمارستان پایتخت تصفیه خانه فاضلاب ندارند

پست توسط naderloo »

بیمارستان های فاقد تصفیه خانه استاندارد تعطیل می شوند
تهران- ایرنا- معاون محیط زیست انسانی سازمان حفاظت محیط زیست گفت: بیمارستان هایی که سیستم تصفیه فاضلاب آنها مطابق با استانداردهای سازمان محیط زیست نباشد اخطار خواهند گرفت و تا تعطیلی آنها پیش خواهیم می رویم.
سعید متصدی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار علمی ایرنا افزود: مدیریت و امحای فاضلاب و پسماند هر بیمارستان بر عهده همان واحد درمانی و موظف است این روند را مدیریت کند.
وی تاکید کرد:در صورتی که بیمارستان ها نتوانند تصفیه خانه ها و روش امحای پسماندهای خود را مدیریت کنند قطعا به آنها اخطار و زمان برایشان در نظر گرفته می شود و در صورت اصلاح نکردن روند کار خود در مهلت تعیین شده تعطیل خواهند شد.
متصدی اظهار کرد: به طوری کلی ادارات کل استانی مباحث اجرایی مربوط به فعالیت های شهری را در دستور کار خود دارند که یکی از آنها مباحث مربوط به پسماند های بیمارستانی، پساب ها و فاضلاب های بیمارستانی است که باید کنترل شوند.
وی ادامه داد: بدون شک در جاهایی که تخلیه پساب ها و فاضلاب ها خارج از استاندارد باشد تذکر داده می شود و در برخی موارد نیز اخطار تعطیلی به آنها داده شده است که این کار در تهران به صورت ویژه پیگیری می شود.
برخی از بیمارستان ها در مناطق مختلف تهران دارای تصفیه خانه هایی هستند که در زمان کار بوی بسیار نامطبوعی به همراه دارند که موجب ایجاد مشکلات برای اهالی منطقه می شود.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “تصفیه فاضلاب شهری و صنعتی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان