استاندارد آبهای آشامیدنی

در این انجمن به تصفیه آب در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

ارسال پست
javid_entezar
جدید
جدید
حالت من: Badhal
محل اقامت: urmia,tehran
تماس:

استاندارد آبهای آشامیدنی

پست توسط javid_entezar »

استاندارد آبهای آشامیدنی
شما دسترسی جهت مشاهده فایل پیوست این پست را ندارید.
naene
فعال
فعال
تماس:

خطر دستگاه‌های تصفیه کننده آب برای بیماران قلبی

پست توسط naene »

دکتر درستي مطلق افزود: دستگاه‌هاي تصفيه كننده آب 2 دسته هستند كه دسته اول كار مهمي انجام نمي‌دهند و فقط ذرات جزئي آب را مي‌گيرند كه مصرف آنها براي سلامت افراد ضرري نمي‌رسانند. اما دسته دوم كه به دستگاه‌هاي تصفيه كننده سخت آب معروف هستند كار اضافي انجام مي‌دهند و برخي از مواد معدني را به آب اضافه مي‌كنند.
وي ادامه داد: اين تصفيه كننده هاي سخت آب براي كاهش سختي آب استفاده مي‌كنند، يعني كلسيم اضافي آب را مي‌گيرند كه موجب كاهش جرم در لوله‌هاي آب مي‌شود. ولي با اين كار موجب جايگزين شدن سديم به جاي كليسم در آب مي‌شوند و بروز عوارضي براي مصرف كنندگان را به همراه دارند.
اين عضو هيئت علمي دانشگاه علوم پزشكي تهران اظهار داشت: آبي كه از اين دستگاه به دست مي‌آيد، شور نيست ولي به دليل اينكه سديم آن زياد است، براي مبتلايان به فشار خون و بيماران قلبي مفيد نيست و حتي افراد سالم با مصرف آن نيز در معرض بيماري‌هاي قلبي قرار مي‌‌دهد.
وي تاکيد کرد: اين گونه تصفيه كننده‌هاي آب بيشتر در شهرهايي بايد استفاده ‌شود كه آب آن‌ها سخت است و نيز در موتورخانه‌ها براي كاهش جرم لوله‌هاي آب از اين دستگاه‌ها استفاده مي‌كنند.
هیچگاه به خاطر “هیچکس” دست از “ارزشهایت” نکش …
چون زمانی که آن فرد از تو دست بکشد ، تو می مانی و یک “من” بی ارزش !

الهه السادات امیری نایینی
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط naderloo »

سلام

در حال حاضر دستگاههایی که در بازار وجود دارد مجهز به سیستم اسمز معکوس یا واحد ممبران میباشند که این ممبران مذکور در صورتی که از نوع مناسبی انتخاب شود میتوانند کلیه املاح موجود در آب از جمله کلسیم و ... را از آب حذف کند.و با توجه به اینکه اساس کار این دستگاه ها اسمز معکوس است و نه تبادل یون املاحی مثل سدیم و ... به آب اضافه نمیشود

مهم این است که در خرید این سیستم ها دقت کامل به عمل آید.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
naene
فعال
فعال
تماس:

پست توسط naene »

با سلام و احترام
باتشکر از راهنمایی جناب عالی
سوالی نیز از خدمت شما دارم آیا آبی که از این طریق فاقد یون می گردد خورنده نبوده و می توان علاوه بر آشامیدن در تهیه غذا نیز استفاده کرد ( به دلیل استفاده از ظروف فلزی )
مزید تشکر و امتنان از راهنمایی شما
هیچگاه به خاطر “هیچکس” دست از “ارزشهایت” نکش …
چون زمانی که آن فرد از تو دست بکشد ، تو می مانی و یک “من” بی ارزش !

الهه السادات امیری نایینی
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

پست توسط naderloo »

[JUSTIFY]آب خروجی از سیستم های اسمز معکوس یا RO فاقد یون میباشد لذا در اغلب اینگونه دستگاهها قسمتی تعبیه شده است که میتوان آب بدون یون را با آب تصفیه نشده مخلوط نمود و میزان این اختلاط نیز قابل تنظیم است
همانطور که میدانید میزان حداکثر مطلوب سختی آب آشایدنی صد میلیگرم در لیتر است، لذا تنظیم مربوطه باید به نحوی صورت گیرد که کیفیت آب خروجی از سیستم مذکور از نظر سختی کمتر صد میلیگرم در لیتر نگردد.
هیچ مشکلی در خصوص استفاده از این آب که بدین ترتیب تهیه گردید است برای شستشوی ظروف وجود ندارد.
[/JUSTIFY]
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
sarafattahi
جدید
جدید
محل اقامت: اصفهان