استرس

در این انجمن به مهندسی بهداشت حرفه ای در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.
tex_mojtaba
جدید
جدید
پست: 19
تاریخ عضویت: سه شنبه 2 شهریور 1389, 12:00 am
حالت من: Badhal
تشکر شده: 3 دفعه
تماس:

استرس

پست توسط tex_mojtaba »

اطلاعات بین الملل : تا چه حد دچار هيجان و استرس هستيد؟ برخي در پاسخ به اين سئوال مي گويند مگر زندگي بدون استرس هم وجود دارد؟ اين حرف چندان هم دور از واقعيت نيست. اما به هرحال استرس محيط كار به علاوه مسائل خاص روزانه، مي تواند هر آدم حتي قوي النفسي را نيز از كار بيندازد.

آيا تصور مي كنيد تأثيرپذيري ديگران از شما نيز به اندازهٌ همان استرسي است كه در محيط كار با آن روبرو هستيد؟ بسياري از مردم، توان آرام كردن محيط و دوري از استرس را ندارند و در واقع مي توان گفت كه خود، استرس زا هستند! شما چطور؟ آيا شما نيز در كارهايتان بيش از حد استرس داريد؟ براي دستيابي به پاسخ اين سئوال آزمون زير را با ما انجام دهيد تا موقعيت خود را بهتر بشناسيد.
سئوالات آزمون
1ـ شرايط محيط كار بسيار ناخوشايند و در بعضي موارد ناامن و غير قابل تحمل است.
هرگز
بندرت
برخي اوقات
غالباً
در بيشتر موارد
2ـ احساس مي كنم كه شغلم مرا جسماً و روحاً خسته و مريض مي كند.
هرگز
بندرت
برخي اوقات
غالباً
در بيشتر موارد
3ـ مقدار زيادي كار انجام نشده دارم.
هرگز
بندرت
برخي اوقات
غالباً
در بيشتر موارد
4ـ من مي توانم عقايد و احساسات خود دربارهٌ كارم را به رئيسم القا كنم.
هرگز
بندرت
برخي اوقات
غالباً
در بيشتر موارد
5ـ هميشه كار و مسائل كاري ام با مسائل خانوادگي يا زندگي شخصي ام تداخل دارد.
هرگز
بندرت
برخي اوقات
غالباً
در بيشتر موارد
6ـ در تمام ساعتي كه سر كار هستم، بر زندگي شخصي ام اشراف دارم.
هرگز
بندرت
برخي اوقات
غالباً
در بيشتر موارد
7ـ هميشه براي انجام كارهاي خوب و پيشرفت كاري ام پاداش مي گيرم.
هرگز
بندرت
برخي اوقات
غالباً
در بيشتر موارد
8ـ سعي مي كنم به هنگام كار از تمام استعداد، هوش و توانايي ام استفاده كنم.
هرگز
بندرت
برخي اوقات
غالباً
در بيشتر موارد
امتيازات
در هر سئوال، چنانچه پاسخ شما مورد 4 و 5 باشد، به هر كدام 3 امتياز، چنانچه مورد 3 باشد، 5 امتياز، مورد 2،7 امتياز و مورد 1، 10 امتياز تعلق مي گيرد.
تفسير امتيازات
بين 60 تا 80 امتياز
مي توان به شما آفرين گفت، شما نه تنها با استرس تقريباً بيگانه هستيد، بلكه سعي مي كنيد محيط را نيز بدون استرس كنترل كنيد. شما جزو آن دسته از افرادي هستيد كه مي توانند از راه دور نيز بر اوضاع كنترل داشته باشند، شما مي توانيد با خونسردي خود، محيط را به وضعيتي خوب بازگردانيد. از نظر شما، استرس در محيط كار معنا و مفهومي ندارد و با كمي مدارا، مي توان موقعيتي بهتر را فراهم كرد.
بين 40 تا 60 امتياز
به رغم آن كه اجازه نمي دهيد استرس در فكر و روان شما منزل كند، با اين حال نمي توانيد خود را كاملاً از آن دور كنيد. برخي اوقات مسائل روزمره، چه در محيط كاري و چه در خانواده، آنچنان تأثير شگرفي بر روح و روان شما مي گذارد كه همه چيز را فراموش مي كنيد و خود را به دست استرس مي سپاريد! سعي كنيد كمي واقع نگر باشيد!
بين 20 تا 40 امتياز
ميانه شما با استرس بهتر از ديگر موارد است! تا به حال از خود پرسيده ايد چرا؟! در واقع، شخصي كه بيشتر مواقع دچار استرس مي شود، خودبه وجود آورندهٌ اين محيط استرس زاست. بايد سعي كنيد تنشها را از خود دور كرده و چندان به مسائل ناراحت كننده، بويژه در محيط كاري كه بيشتر ساعات شما را شامل مي شود، فكر نكنيد. امتحان كنيد، چندان سخت نيست، حتماً موفق مي شويد.
كمتر از 20 امتياز
زندگي در يك محيط پر استرس باعث شده كه هميشه نسبت به بقيه عقب باشيد. هميشه كار عقب افتاده داريد و ضرب الاجلهاي تعيين شده اي كه هيچ گاه نيز موفق به انجام آن نخواهيد شد. در اين صورت، حرفهايتان نيز تأثيرگذار نخواهد بود. تا دير نشده به خود آييد و موقعيت خود در محل كار و منزل را تغيير دهيد كه به نفع شما و دوستانتان است.


بازگشت به “مهندسی بهداشت حرفه ای”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان