شيوع بيماريهاي شغلي در ميان مردان

در این انجمن به بیماریهای ناشی از کار در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

elham9192
مدیر بخش
مدیر بخش
پست: 184
تاریخ عضویت: چهار شنبه 16 تیر 1389, 12:00 am
تشکر کرده: 212 دفعه
تشکر شده: 152 دفعه

شيوع بيماريهاي شغلي در ميان مردان

پست توسط elham9192 »

شيوع بيماري‌هاي شغلي در ميان مردان

تعداد زيادي از مردان شاغل جامعه ساعات زيادي را در محيط كاري خود سپري مي‌كنند و به همين خاطر بيشتر از زنان در معرض بيماري‌هاي شغلي قرار دارند.

به گزارش خبرنگار وب‌دا جانشين رييس مركز سلامت محيط و كار وزارت بهداشت به مناسبت هفته سلامت مردان (1 تا 7 اسفند ماه) گفت: مهم‌ترين مسائلي كه ممكن است در محيط كار زمينه‌ساز ابتلا به بيماري باشد مربوط به موضوعات فيزيكي (سر و صدا، گرما) ، شيميايي (حلال‌ها، فلزات، گرد و غبار) بيولوژيك (باكتري‌ها و ويروس‌ها)، رواني ( استرس‌ها و اضطراب و ايركونوميك (عدم تناسب محيط كار با شاخص‌هاي جسمي و رواني فرد) است.
الهام ميرزا محمدي درباره بيماري‌هاي شغلي موثر بر سلامتي مردان ابراز داشت: بيماري‌هاي عضلاني و كمردرد كه در محيط كاري به وفور ديده مي‌شود از شايع‌ترين بيماري‌ها در محيط‌هاي كاري در ميان مردان است. همچنين بيماري‌هاي ريوي (مواجهه با محرك‌ها)، بيماري‌هاي پوستي، مشكلات شنوايي، مشكلات توليد مثل و وجود عوامل زمينه‌ساز براي ايجاد سرطان از جمله بيماري‌هاي شايع است كه در محيط‌هاي كاري مشاهده مي‌شود.
وي اضافه كرد: علاوه بر اينكه مصرف سيگار در تشديد اثر تجمع آلاينده‌ها موثر است، مواجهه طولاني مدت مردان در مقابل آفتاب باعث بروز سرطان پروستات، خون و پوست است و به همين خاطر به جامعه آقايان پيشنهاد مي‌شود تا با مصرف صحيح از وسايل حفاظت فردي در محيط‌هاي شغلي خود، ميزان بروز بيماري‌هاي مختلف در جامعه را كاهش دهند.

بازگشت به “بیماریهای ناشی از کار”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان