• به انجمن خوش آمدید!
آیا می دانید ؟

خوش آمدید، دوست گرامی اگر اولین بار است وارد انجمن شده اید لطفا ابتدا با استفاده از گزینه ثبت نام در سایت عضو شوید در غیر اینصورت وارد شوید.
قوانين انجمن


لطفا براي مشاهده قوانين انجمن اينجارا کليک کنيدارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث  [ 1 پست ] 

 
نويسنده پيغام
پستارسال شده در: 19 خرداد ماه 1390 10:59 
آفلاين
آماتور
آماتور
تا رتبه بعدی: 58%
پست ها : 158
امتياز: 2400
عضویت: 30 تير ماه 1389 00:00
تشکر کرده: 1 دفعه
تشکر شده: 75 بار
آخرین بازدید: 21 مهر ماه 1390 16:34

جام جم آنلاين: رييس اداره بهداشت مواد غذايي و بهسازي اماكن عمومي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي با تاكيد بر رعايت بهداشت فردي در استخرها، سونا و جكوزي گفت: مراجعه كنندگان به استخرها براي رعايت بهداشت بايد حتما پيش و پس از شنا در استخر دوش بگيرند.
به گزارش ايرنا، رضا غلامي به مراجعه كنندگان به استخرها توصيه كرد، پيش از ورود به استخر از سلامت خود مطمئن شوند و نسبت به ابتلا به بيماري‌هاي قارچي، عفوني يا عفونت روده‌اي حساس باشند.
وي افزود: در استخرها نبايد از وسايل شخصي ديگران استفاده شود و افراد حتما بايد از حوضچه كلر كه مقدار كلر آن بسيار بالا است، عبور كنند.
رييس اداره بهداشت مواد غذايي و بهسازي اماكن عمومي وزارت بهداشت اظهار داشت: در صورت كدر بودن و تيرگي آب، نبايد وارد استخر شد چراكه اگر آب كدر و تيره باشد حتي افزودن مواد گندزدا يا ازن هم تاثيري بر كنترل آلودگي آب استخر ندارد.
وي همچنين به صاحبان استخرها نيز توصيه كرد، سيستم آب استخرها در گردش باشد، گندزدايي مستمر انجام گيرد و بهتر است از كلر براي گندزدايي استفاده شود چراكه كلر باقي مانده در آب، آلودگي ثانويه را از بين مي‌برد و همچنين نظافت اطراف استخرها و تاسيسات ضروري است.
رييس اداره بهداشت مواد غذايي و بهسازي اماكن عمومي وزارت بهداشت به والدين توصيه كرد، شيوه استفاده از استخر و بهداشت فردي مانند استفاده نكردن مواد غذايي در استخر و استفاده از توالت قبل از ورود به آب استخر را به كودكان خود آموزش دهند.
غلامي افزود: با توجه به شروع فصل گرما و استفاده مردم از استخرهاي عمومي شيوه نامه علمي و اجرايي در اين زمينه به دانشگاه‌هاي علوم پزشكي كشور ابلاغ شده است.
رييس اداره بهداشت مواد غذايي و بهسازي اماكن عمومي وزارت بهداشت يادآور شد: كارشناسان بهداشت محيط اين وزارتخانه بر استخرها نظارت دائمي و مستمر دارند و اين مكان ها را از نظر كلرسنجي و كدورت سنجي مورد آزمايش قرار مي‌دهند.
به گفته غلامي ، مقدار استاندارد كلر استفاده شده در آب استخرها، بين يك تا سه ميلي گرم در ليتر است.
رييس اداره بهداشت مواد غذايي و بهسازي اماكن عمومي وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكي تاكيد كرد: مردم در صورت مشاهده هرگونه موارد غيربهداشتي در اماكن عمومي شامل استخر، سونا و جكوزي مي‌توانند با شماره تلفن 09678 ستاد فوريت سلامت محيط و كار وزارت بهداشت تماس بگيرند.


شما سطح دسترسی مورد نیاز برای مشاهده و دریافت فایل های پیوست این پست را ندارید.


طاهره رمضاني-كارشناس بهداشت محيطبالا
  مشخصات ارسال پيغام خصوصي  
 
برای نویسنده این مطلب TAHEREH تشکر کننده ها:
 

aidinh (21 خرداد ماه 1390 07:49)

نمايش پست ها از پيشين:  مرتب سازي بر اساس  

ارسال مبحث جديد پاسخ به مبحث
 [ 1 پست ] 

ساعت سایت بر اساسUTC + 3:30 ساعت [ ساعت تابستانی ] تنظیم شده است


چه کسي حاضر است ؟

کاربران حاضر در اين انجمن: بدون كاربران آنلاين و 1 مهمانقوانين انجمن

شما نمي توانيد مبحث جديدي در اين انجمن ايجاد کنيد
شما نمي توانيد به مباحث در اين انجمن پاسخ دهيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن ويرايش کنيد
شما نمي توانيد پست هاي خود را در اين انجمن حذف کنيد
شما نمي توانيد فايل هاي پيوست در اين انجمن ارسال کنيد

جستجو براي:
انتقال به: