طب پیشگیری (Prevention medicine)

در این انجمن به دانستنی ها در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

نمایه کاربر
zibaara
جدید
جدید
پست: 22
تاریخ عضویت: سه شنبه 16 آبان 1396, 10:09 am

همه چیز درباره عمل لیپوساکشن!

پست توسط zibaara »

ليپوساكشن (liposuction) يك جراحي زيبايي براي از بين بردن توده هاي چربي در افراد چاق مي باشد. جراحي ليپوساكشن كه شامل خارج كردن چربي با استفاده از كانولاي متصل به پمپ تخليه كننده است، داراي عوارض بسيار زيادي مي باشد. در صورتي كه شما نيز به دنبال اطلاعات كاملي از اين نوع جراحي هستيد، مقاله زير را مطالعه كنيد.

مهم ترين موضوع در خصوص جراحي ليپوساكشن اين است كه اين جراجي نمي تواند روش مناسبي براي درمان چاقي باشد. ليپوساكشن فقط براي افرادي كه وزن نسبتا متعادلي دارند ولي بدنشان شكل مناسبي ندارد، توصيه مي شود. با اين حال باز هم به خاطر عوارض جانبي اين عمل بهتر است كه اشخاص براي خوش فرم كردن اندامشان از روش ديگري به جز ليپوساكشن استفاده نمايند.آيا عمل ليپوساكشن باعث كاهش وزن مي شود؟
نه! عمل ليپوساكشن هرگز باعث كاهش وزن در افراد نمي شود و فقط باعث كم كرد سايز بدن مي شود، بنابراين براي كساني كه چاق هستند و وزن بالاي 100 كيلو گرم دارند اصلا توصيه نمي شود به خاطر اينكه هرگز به وزن ايده آل و اندام مناسب نمي رسند. اين عمل بيشتر براي كساني كه وزن مناسب دارند ولي در بعضي از قسمت هاي بدنشان توده هاي چربي به وجود آمده است كه با ورزش و رژيم غذايي از بين نمي رود، مناسب است. ولي باز هم پزشكان توصيه مي كنند كه تا حد امكان از اين عمل جراحي براي شكل دادن بدنتان استفاده نكنيد زيرا كه عوارض بسيار زيادي مخصوصا براي كساني كه پوستشان شل مي باشد، دارد.جراحي ليپوساكشن چگونه انجام مي شود؟
از طريق برشهاي كوچك 3-4 ميلي متري و با استفاده از لوله هاي فلزي باريك و دستگاه مكنده چربي هاي عمقي برداشته ميشوند .
يكي از روشهاي جديد در ليپوساكشن ،استفاده از امواج صوتي (sound waves) است. به دليل وجود عوارض بيشتر استفاده از آن محدود به مناطقي از بدن است كه حاوي چربي متراكم بوده و با روش معمول قابل كشيدن نباشد.


آيا چربي مجددا بعد از ليپوساكشن باز مي گردد؟
تعداد سلولهاي چربي ثابت است و بعد از ليپوساكشن سلولهاي برداشته شده جايگزين نمي شوند، ولي در صورت عدم رعايت رژيم غذايي ،سلولهاي باقي مانده چربي اضافي را در خود ذخيره كرده و متورم ميشوند. اما در هر صورت چاق شدن مجدد فرد به شكي متناسب و در تمام سطح بدن رخ ميدهد.نوع بيهوشي در ليپوساكشن چگونه است؟
انواع مختلفي از روشهاي بيهوشي در ليپوساكشن به كار مي رود. اگر قرار است كه ليپوساكشن به صورت محدود و با حجم كم انجام شود، بي حسي موضعي كفايت مي كند، اما در صورت تمايل بيمار، به صورت همزمان از داروهاي آرام بخش و خواب آور نيز استفاده ميشود. در برخي موارد خصوصا با حجم هاي بالا ي ليپوساكشن ، بيهوشي عمومي كاربرد دارد.بعد از عمل ليپوساكشن چه اتفاقي رخ مي دهد؟
كساني كه قصد انجام دادن عمل ليپوساكشن را دارند، بهتر است به موارد زير توجه داشته باشند:ترشح بد بو از محل سوراخ ها در بدنتان
ورم بسيار زياد كه حتما براي كنترل اين ورم بايد از گن استفاده كنيد. معمولا اين ورم تا چندين ماه بعد از عمل ادامه دارد.
درد بعد از عمل شديد خواهد بود و در ضمن كبودي پوست ميتواند زياد باشد.
پوست بدنتان بسيار شل مي شود.


عوارض برداشتن چربي به روش ليپوساكشن
برداشتن چربي به روش ليپوساكشن عوارض و خطرات زيادي را به همراه دارد و فقط بايد در موارد خاص از جمله هنگامي كه بيمار به علت چاقي در حالت خفگي است انجام شود. بهتر است بدانيد در هر بار عمل، حداكثر 7 كيلوگرم چربي از بدن خارج مي شود. اين عمل به روش هاي متفاوتي از جمله امواج صوتي (sound waves) انجام مي شود كه عوارض خاصي به همراه دارد كه عبارت اند از:ورم ناشي از ايجاد حفره در بدن كه معمولا اين ورم ماندگار است.
سوختگي كه به خاطر حررات بالايي كه بدن داده مي شود تا چربي ها ذوب شوند و سپس تخليه شوند.
زخم هاي طولاني مدت كه در اثر عمل ليپوساكشن ايجاد مي شود.
صدمه هاي مكانيكي به ناحيه ايي كه عمل شده است مانند شكم، ران، باسن، سينه.
صدمه به عروق لنفاتيك
ايجاد فرو رفتگي در بافتي كه چربي آن برداشته شده است.


اگر شخصي كه عمل ساكشن را انجام داده است، بعد از عمل رژيم غذايي نداشته باشد، چربي باز مي گردد و ايجاد توده هاي چربي يكي از عوارضي است كه فرد بعد از عمل به آن دچار مي شود.جراحي ليپوساكشن براي چه افرادي مناسب نمي باشد؟
افرادي كه به علت چاقي دچار درد هاي استخواني و درد هاي ستون فقرات هستند.
اشخاصي كه مبتلا به بيماري ديابت مي باشند، هرگز نبايد اين عمل را انجام بدهند.
فردي كه فشار خون بالا دارد.
سن فاكتور مهمي در اين عمل دارد، بهتر است اشخاصي كه سن بالاي 40 دارند به اين عمل فكر نكنند، زيرا كه پوستشان انعطاف پذير نمي باشد.

در كل آن هايي كه بايد اين عمل را انجام دهند حتما قبل از انجام اين عمل، بدن را از نظر سيستم‌ هاي گوارشي و غدد بررسي كنند چرا كه گاهي اوقات افراد به كم كاري تيروئيد يا ديابت دچار هستند كه مي ‌توانند براي عمل ايجاد مشكل كنند. بهتر است، كساني كه مبتلا به ديابت و فشار خون مي باشند از انجام دادن اين عمل صرف نظر نمايند زيرا خطرات زيادي از جمله مرگ را به دنبال دارد.


نمایه کاربر
zibaara
جدید
جدید
پست: 22
تاریخ عضویت: سه شنبه 16 آبان 1396, 10:09 am

انجام جراحی سینه بعد از سرطان پستان!

پست توسط zibaara »

به طور كلي جراحي زيبايي سينه به سه دسته تقسيم بندي مي شود

پروتز سينه
ماموپلاستي
ماستوپكسي

بازسازي سينه پس از سرطان پستان
متاسفانه در كشور ما روز به روز جراحي سرطان سينه در حال افزايش است، يكي از نكاتي كه از پيشرفت بيماري پيشگيري مي كند اطلاع رساني در خصوص اين بيماري است ، زيرا سرطان سينه شايع ترين سرطان در ميان بانوان مي باشد، روش هاي مختلفي براي بازسازي سينه پس از سرطان وجود دارد كه استفاده از پروتز يكي از روش هاي بازسازي سينه پس از سرطان است.سوالات مختلفي در خصوص بازسازي سينه پس از پروتز بيان مي شود كه در ذيل برخي از آنها را شرح خواهيم داد.

چه مدت پس از جراحي سرطان سينه مي توان بازسازي سينه را انجام داد؟
مدت زمان بازسازي سينه پس سرطان بسته عوامل مختلفي دارد، در برخي از اشخاص مي توان همزمان با جراحي درمان سرطان سينه ، پروتز سينه را انجام داد،كه نيازمند شرايط خاصي مي باشد، اما در برخي از بيماران نياز است كه دوسال از عمل جراحي ماستكتومي سپري شده باشد تا بتوان پروتز سينه را انجام داد، علت اين امر احتمال عود كمتر سرطان در اين اشخاص مي باشد.

چگونه بازسازي سينه پس از سرطان پستان انجام مي شود
به شكل كلي بازسازي سينه را يا توسط پروتز انجام مي دهيم يا با كمك نسوج بخش هاي مختلف بدن و يا تركيب اين دو روش با يكديگر انجام مي دهيم.

براي اشخاصي كه راديوتراپي انجام نداده اند مي توان با در يك مرحله پروتز گذاري را انجام داد، البته اين امر نيازمند پوست كافي مي باشد،سپس در يك مرحله ديگر نياز است كه بازسازي نوك سينه انجام شود،بازسازي نوك سينه معمولا 6 ماه بعد انجام مي شود.

در صورتي كه پوست كافي نباشدبه كمك وسيله ي گشاد كننده پوست كه به آن Tissue expander مي گويند مي توان سايز مناسبي را ايجاد كرد و سپس پروتزگذاري را انجام داد .

اشخاصي كه راديوتراپي را انجام مي دهند، حتما بايد از نسوج بخش هاي مختلف استفاده شود. زيرا پوست خشك و سفت مي شود و خاصيت ارتجاعي خود را از دست داده است، معمولا از بخش هاي شكم ، عضله پشتي قفسه سينه استفاده مي شود.

آيا بازسازي سينه به بيمار توصيه مي شود
به تمامي بانواني كه سرطان سينه داشته اند توصيه مي شود كه بازسازي سينه پس از سرطان را انجام دهند، بازسازي پستان نه تنها در روحيه شخص بسيار تاثير گذار است بلكه سبب مي شود شخص اعتماد به نفس از دست رفته ي خود را مجددا به دست بياورد.

پروتز سينه
پروتز سينه يكي ازجراحي هاي محبوب است كه امروزه بسياري از بانوان از اين عمل استقبال كرده اند ، معمولا بانواني كه سايز سينه هاي آنها كوچك است براي اين جراحي كانديد مناسبي مي باشند ، با انجام پروتز سينه شخص اعتماد به نفس قابل توجهي پيدا مي كند زيرا اين عمل سبب جذابيت بيشتر شخص مي شود .

براي بزرگ كردن سينه ها و فرم دادن به آنها پروتز سينه يك روش ماندگار و مداوم است .

افتادگي سينه ها در اثر عوامل مختلفي نظير زايمان هاي متعدد ، شيردهي و بالا رفتن سن رخ مي دهد ، در برخي از مواقع اين عوامل سبب كوچك شدن سينه ها مي شود ، در برخي از مواقع زماني كه شخص كاهش وزن شديدي دارد حجم سينه ها نيز كاهش مي يابد ، در برخي از اشخاص كوچك شدن سينه ها به علت موروثي بودن است .

نحوه پروتز سينه
براي پروتز سينه نياز است كه يك برش در سينه ايجاد شود تا بتوان پروتز را در سينه قرار داد ، اين شكاف بايد بسيار ظريف باشد ، معمولا جراح سينه برش را در دور هاله ي سينه و يا در زير بغل ايجاد مي كند ، در اغلب موارد دكتر نصيري برش را در زير سينه ايجاد مي كند .

اندازه پروتزها
در ابتدا نياز است بدانيد كه پروتزها انواع مختلفي دارند برخي از پروتزها آب نمكي و برخي ديگر سيليكوني مي باشند ، دكتر نصيري با توجه به نياز بيمار يكي از پروتزها را براي بيمار در نظر مي گيرد .

سايز پروتزسينه را خود بيمار انتخاب مي نمايد ، پروتزها علاوه بر سايزهاي مختلف داراي اشكال مختلف نيز مي باشند ، برخي از پروتزها مخروطي و برخي ديگر از پروتزها گرد مي باشند ، البته برخي ديگر از پروتزها ممكن است به شكل قطره اشكي نيز باشند .
نمایه کاربر
talbari2191
جدید
جدید
پست: 20
تاریخ عضویت: شنبه 21 بهمن 1396, 12:26 am
تماس:

ونیر کامپوزیت

پست توسط talbari2191 »

ونیر کامپوزیت با لمینیت سرامیکی چه تفاوتی دارد و کاربرد آن

هدف اولیه از قرار دادن لامینیت یا ونیرها بهبود ظاهر دندانها است و برای درمان بعضی از انواع تغییر رنگها، بدشکلی های دندانی، لب پریدگیها و یا وجود فضای بین دندانها و یا نامرتبی های جزئی دندانها استفاده می شوند. هر دو اینها تنها روی سطح جلویی دندان قرار می گیرند و بقیه دندان دست نخورده باقی می ماند.


تفاوت ونیر های کامپوزیتی با لمینیت سرامیکی در چیست؟


لمینیت های سرامیکی پس از تراش سطح جلویی بیمار به اندازه ۰٫۵ تا ۰٫۷ میلیمتر و قالب گیری از دندانهای بیمار و انتخاب رنگ مدنظر شما در لابراتوار ساخته می شوند. بنابراین نیاز به دو جلسه حضور در مطب است. در این فاصله معمولاً روی دندانها یک روکش موقت قرار می گیرد. معمولاً بعد از یک هفته تا ده روز، کار از لابراتوار آمده و روی دندانها چسبانده می شود. تعیین فرم و رنگ دندانها بیشتر به عهده لابراتوار است.اما ونیر کامپوزیتها از جنس کامپوزیت هستند و دندانپزشک شما با توجه به نیاز شما و الگوی خط لبخندی که مدنظر دارد و با توجه به تجربه، علم و هنری که دارد در یک جلسه و در همان مطب ساخته می شوند و معمولاً نیازی به هیچ گونه تراشی روی سطح دندان نیست. تغییر در شکل و رنگ در هر مرحله با توجه به نظر شما و دندانپزشکتان به راحتی قابل تغییر است.


پرسلن ونیر ها گرانتر از انواع کامپوزیتی هستند. در صورت شکستن پرسلن ونیر ها به میزان کم با تکنیکهای خاصی قابل ترمیم هستند اما اکثراً نیاز به تعویض دارند اما انواع کامپوزیتی به راحتی قابل ترمیم هستند.
از آنجاییکه توانایی بازتابش نور در پرسلنها بسیار شبیه دندان است به همین دلیل ظاهری بسیار طبیعی و زنده به دندان می بخشند. به خاطر سطح شیشه مانندی که دارند در برابر جذب رنگدانه ها مقاوم هستند و تغییر رنگ کمتری نسبت به کامپوزیتها می دهند.
طول عمر، زیبایی و مقاومت در برابر جذب رنگدانه ها در انواع سرامیکی بهتر از ونیرهای کامپوزیتی است. اما ونیرهای کامپوزیتی هم درصورتیکه با رعایت اصول و مواد خوب و پالیش عالی انجام شوند از نظر زیبایی چیزی از سرامیکها کم ندارند و طول عمر بسیار خوبی دارند. معمولاً توصیه می شود هر شش ماه یکبار برای پالیش مجدد ونیر هایتان مراجعه کنید.
رعایت بهداشت بعد از گذاشتن هر نوع پروتزی بسیار مهم است. حتماً با استفاده از مسواک نرم و خمیر دندانهای غیر ساینده، روزی یک یا دو بار مسواک بزنید و نخ دندان را فراموش نکنید.
از گاز زدن چیزهای سخت خوداری کنید.
مصرف مواد غذایی حاوی رنگدانه را کمتر کنید و بعد از خوردن آنها دهانتان را با آب بشویید.
اگر دخانیات مصرف می کنید کاندید خوبی برای ونیر کامپوزیت نیستید چون نسبت به بقیه سریعتر دچار تغییر رنگ می شوید. در این موارد شاید نیاز باشد که فاصله بین دوره های پالیش را کمتر کنید.

از چه کامپوزیتی برای ونیر استفاده می کنید؟
این سوالی است که به کرات از ما پرسیده می شود، اما به واقع اهمیت این مطلب تا چه اندازه است؟
امروزه کمپانی های زیادی دست اندر کار تولید کامپوزیت هستند و به علت رقابتی که در بازار وجود دارد اکثر آنها سعی می کنند تا محصولاتشان را به روز کنند. کامپوزیت در واقع یک بیس رزینی دارد که حاوی ذرات یا به اصطلاح فیلرها می باشد. امروزه فیلرها در اندازه های میکرو و نانو تولید می شوند که این امر قدرت پالیش و در واقع تولید یک سطح براق را افزایش می دهد. برندهای زیادی هستند که چنین کامپوزیتهایی را تولید می کنند. از سوی دیگر هر چقدر محصولات یک برند طیف رنگی وسیعتری و رنگهای زنده تری داشته باشد تا بتوان ترمیم های طبیعی تری ایجاد کرد، بیشتر از سوی دندانپزشکان با استقبال روبرو می شود.
برندهایی مثل Voco ,Gc ,Cosmodent ,Ips ,Opalescent ,3M ,Ultradent , … تماماً دارای این خصوصیات هستند و دندانپزشک بنا بر راحتی کار با آن، در دسترس بودن و قیمت محصول ممکن است برندی را انتخاب کند. اما متاسفانه این روزها نوع ونیر کامپوزیت استفاده شده خود دلیلی برای تبلیغ بعضی دندانپزشکان قرار گرفته است، در حالیکه آن چیزی که مهم است رعایت اصول استفاده از کامپوزیتها, تجربه و مهارت دندانپزشک و هنر وی در ایجاد فرمی زیبا و در نهایت پولیش عالی کامپوزیت است.منبع: ونیر کامپوزیت دکتر احرار
آخرین ويرايش توسط 3 on talbari2191, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
talbari2191
جدید
جدید
پست: 20
تاریخ عضویت: شنبه 21 بهمن 1396, 12:26 am
تماس:

آنچه باید درباره کامپوزیت بدانید:

پست توسط talbari2191 »

آنچه باید درباره کامپوزیت بدانید

از محبوب ترین روش های ایجاد زیبایی در صورت و لبخند دندانپزشکی است که امروزه بسیار مورد توجه قرار می گیرد. از ونیر کامپوزیت دندانی می توان به عنوان یکی از روش های زیبایی دندان نام برد که درباره آن در ادامه مقاله توضیح می دهیم.

کامپوزیت چیست؟
اخیرأ در ساخت مواد دندان پزشکی پیشرفت هایی صورت گرفته که امکان درمان دندان های شکسته و بد رنگ و بد فرم که برای ما یک رویا بود را فراهم می کند. یکی از این مواد که امروزه کاربرد فراوانی دارد کامپوزیت است.

کامپوزیت موادی است خمیر مانند که برای رفع پوسیدگی دندان و برای ترمیم دندان استفاده می شود.
مواقعی که کامپوزیت مورد استفاده قرار می گیرد:

برای برداشتن پوسیدگی دندان و ترمیم دندان و یا زیبایی دندان از کامپوزیت استفاده می شود.
مواقعی که نمی توان از کامپوزیت استفاده کرد:

در بعضی مواقع با توجه به چگونگی قرار گرفتن دو فک و دندان ها روی هم نمی توان از کامپوزیت استفاده کرد که در این مواقع ارتودنسی را پیشنهاد میکنیم.
برای درمان زیبایی چگونه از کامپوزیت بهره مند شویم؟

برای دندان هایی که از آن ها به درستی مراقبت نشده مثلأ لب پر شدن دندان بر اثر زیاد خوردن تخمه از کامپوزیت استفاده می شود. به این گونه که گوشه های دندان با مواد هم رنگ ترمیم می شود. از کاپوزیت برای کارهای زیبایی مثل تغییر رنگ و فرم دندان نیز استفاده می شود.

بهترین برند های کامپوزیت:

از ایویکولار آی پی اس میتوان به عنوان بهترین برند کامپوزیت نام برد. کازمادنت و اولترادنت انواع دیگر کامپوزیت می باشند و همچنین در استحکام و رنگ پذیری دیسک های پرداخت اهمیت زیادی دارند. دیسک کازمادنت در رنگ های مختلف و دیسک بیسکو بهترین نوع دیسک ها هستند که در هر کامپوزیت قیمت دیسک ها متفاوت است.
معایب کامپوزیت:

در استفاده از کامپوزیت به دلیل تراشیدن دندان ممکن است به مینای دندان آسیب برسد که این از عیب های کامپوزیت می باشد، بنابراین سعی کنیم سلامت دندان را فدای زیبایی دندان هایمان نکنیم.
عوارض کامپوزیت:

در روش کار گذاشتن ونیر کامپوزیت، لثه بیش تر از دیگر نقاط دهان در معرض آسیب قرار دارد و اگر کامپوزیت به درستی روی دندان قرار نگیرد اولین آسیب را به لثه می زند و افرادی که کامپوزیت دندان انجام می دهند باید توجه داشته باشند که در صورت مشاهده تورم در لثه شان باید به پزشک متخصص لثه یا متخصص زیبایی مراجعه کنند و سریعأ اقدام به درمان لثه کنند.منبع:ونیر کامپوزیت دکتر احرار
آخرین ويرايش توسط 4 on talbari2191, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
talbari2191
جدید
جدید
پست: 20
تاریخ عضویت: شنبه 21 بهمن 1396, 12:26 am
تماس:

لامینیت های دندانی

پست توسط talbari2191 »

لامینیت ها یا ونیرها لایه نازکی از سرامیک یا کامپوزیت هستند که به منظور بهبود رنگ شکل و به طور کلی ظاهر دندان ساخته می شوند و به طور معمول ۰٫۵ تا ۰٫۶ میلیمتر ضخامت دارند. بعضی از انواع لامینیت مثل لومینیرها حتی بسیار نازکتر هستند. قرار دادن لامینیت می تواند تا حد زیادی نمای خنده فرد را بهبود بخشد.

لامینیت دندان در چه مواردی استفاده می شوند؟
هدف اولیه از قرار دادن لامینیت یا ونیرها بهبود ظاهر دندانها است و برای درمان بعضی از انواع تغییر رنگها، بدشکلی های دندانی، لب پریدگیها و یا وجود فضای بین دندانها ویا نامرتبی های جزئی دندانها استفاده می شوند.

تفاوت ونیر با روکش در چیست؟
اگر چه هر دو به یک اندازه زیبایی فراهم می کند اما برای روکش نیاز به تراش کل دندان می باشد در حالیکه ونیرها تنها نیاز به تراش سطح قدامی دندان دارند.

نفاوت ونیر های پرسلنی با کامپوزیتی در چیست؟
ونیر های سرامیکی پس از تراش و قالب گیری از دندانهای بیمار در لابراتوار ساخته می شوند و بنابراین نیاز به دو جلسه حضور در مطب است. اما ونیرهای کامپوزیتی در یک جلسه و در همان مطب ساخته می شوند.

پرسلن ونیر ها گرانتر از انواع کامپوزیتی هستند. در صورت شکستن پرسلن ونیر ها به میزان کم با تکنیکهای خاصی قابل ترمیم هستند اما اکثرا نیاز به تعویض دارند اما انواع کامپوزیتی به راحتی قابل ترمیم هستند. طول عمر- زیبایی و مقاومت در برابر جذب رنگدانه ها در انواع سرامیکی بهتر از ونیرهای کامپوزیتی است.

مزیت لامینیت های سرامیکی در چیست؟
۱- از آنجاییکه توانایی بازتابش نور در پرسلنها بسیار شبیه دندان است به همین دلیل ظاهری بسیار طبیعی و زنده به دندان می بخشند.

۲- به خاطر سطح شیشه مانند، سرامیکها در برابر جذب رنگدانه ها مقاوم هستند و تغییر رنگ کمتری نسبت به کامپوزیتها می دهند.


در چه مواردی لامینیت سرامیکی تجویز می شود؟
۱ -دندانهای با مقدار کمی سایش، لب پریدگی یا ناهنجاریهای سطحی یا شکل غیر طبیعی


۲-در موارد وجود فاصله بین دندانها


۳-دندانهایی که پرکردگیهای قدیمی کامپوزیتی دارند. از آنجاییکه ترمیم های کامپوزیتی همیشه در معرض تغییر رنگ هستند از این رو ونیر های سرامیکی گزینه بهتری هستند.

۴- لامینیتهای پرسلنی می توانند رنگ دندان را روشنتر کنند. این شامل تغییر رنگهای ناشی از تتراسایکلین، بعضی از انواع فلوروزیس و یا تیرگیهای ناشی از تروما و یا عصب کشی می شود و همین طور تغییر رنگهاییکه با بلیچینگ از بین نروند.

۵- نامنظمی های کم دندانها


در چه مواردی لامینیتها را تجویز نمی کنیم؟
۱- لامینیتها گزینه خوبی برای دندانهایی که خیلی تیره هستند نمی باشد، چونکه برای پوشاندن تیرگی نیاز به تراش زیادتر دندان و در نتیخه ضخیم شدن ونیر خواهد شد که در نتیجه شفافیت و ترانسلوسنسی ونیر کم خواهد شد. در این موارد بهتر است ابتدا درمانهای بلیچینگ برای این دندانها استفاده شود و بعد در صورت نیاز دندان روکش شود.
۲- اگر نامرتبی دندانها شدید باشد نباید از لمینت دندان استفاده شود چون برای رسیدن به نتیجه دلخواه نیاز به تراش زیاد دندان است و در این حالت طول عمر دندان مورد تهدید قرار خواهد گرفت.
۳- دندانهایی که مقدار زیادی از ساختمان خود را در اثر سایش، شکستگی و یا پرکردگیهای وسیع از دست داده اند. در این موارد روکش گزینه بهتری است و یا اگر مینای کمی از دندان باقی مانده باشد.

۴- افرادی که دچار براکسیسم یا عادت روی هم ساییدن یا فشار دادن دندانها روی یکدیگر هستند.

۵- و یا کسانی که دارای الگوی دندانی edge to edge هستند. در این موارد نیروهای وارده بر سرامیک موجب شکستن سرامیک خواهد شد که برای اینها ونیر های کامپوزیت توصیه می شود.


بعد از گذاشتن لامینیت چه مراقبتهایی لازم است؟
رعایت بهداشت و معاینات منظم دندانی حداقل سالی دو بارداشته باشید. باید از گاز گرفتن چیزهای سخت و یخ خودداری کنید.

برای کسب نتیجه زیباتر معمولا باید دندانهای در خط لبخند که معمولا ۸ تا ۱۰ عدد هستند را لامینیت کرد.


طول دوره درمان چقدر است؟
هر درمان معمولا حداقل باید ۸ تا ۱۲ سال در دهان بیمار باقی بماند.منبع:لمینت دندان دکتر احرار
آخرین ويرايش توسط 3 on talbari2191, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
talbari2191
جدید
جدید
پست: 20
تاریخ عضویت: شنبه 21 بهمن 1396, 12:26 am
تماس:

جواب سوالات شما درباره لمینت

پست توسط talbari2191 »

زیبایی دندان ها باعث چند برابر شدن زیبایی صورت می شود و از آنجا که همه افراد به زیبایی خود اهمیت می دهند و به دنبال سفید و مرتب کردن و لمينت دندان هستند و تبلیغات شبکه های اجتماعی و دندان پزشکان نیز مردم را بیشتر تشویق به لمينت کردن میکنند ولی باید توجه داشته باشیم که آیا لمینت برای همه دندان ها لازم است؟
چه افرادی متقاضی لمینت هستند:
برخی افراد به دلیل سایش یا ضربه و یا بد رنگ بودن دندان هایشان از دندان ها و لبخندشان رضایت ندارند و به دلیل موقعیت شغلی یا زمانی قادر به انجام ارتودنسی نیستند این افراد میخواهند از زمان 1 تا 2 ساله ارتودنسی دوری کنند و در مدت 1 تا 2 هفته به نتیجه دلخواه برسند بنابر این لمينت را انتخاب می کنند.
درباره لمينت :
در روش لمینت سطح بیرونی دندان ها با مواد مخصوص برای بهبود زیبایی و رفع آسیب های دندان پوشانده می شود .لمینت برای رفع مشکلات فیزیکی و زیبایی دندان های جلویی نیز می تواند مورد استفاده قرار گیرد.که البته تنها راه حل لمينت نیس و روش های دیگر جایگزین هم وجود دارد.
پس از لمینت چه مراقبت هایی لازم است؟
رعایت بهداشت دهان مثل مسواک زدن ،نخ دندان و استفاده از دهان شویه برای افرادی که لمینت می گذارند لازم است.این افراد باید از فشار بیش از حد روی دندان خودداری کنند و عادات بد مثل جوییدن اشیا و غذاهای سفت را کنار بگذارند زیرا لمینت در برابر ضربه بسیار حساس و آسیب پذیر است.همچنین ورزشکارانی که ورزش رزمی میکنند باید از محافظ دهانی مخصوص استفاده کنند یا از روش های دیگر جایگزین استفاده کنند.
ارتودنسی یا لمینت :
در مواقعی که رنگ و فرم دندان ها مشکلی ندارد و فقط به هم ریخته است یا بین دندان ها فاصله وجود دارد و یا در موقعیت نا مناسب قرار دارند با اندکی صبر بدون تراش دادن دندان با روش ارتودنسی میتوان به نتیجه دلخواه رسید.
انواع لمینت ؟
لمینت بر 2 نوع است.سرامیکی و کامپوزیتی.در نوع سرامیکی نسبت به کامپوزیتی دندان ها بیشتر تراش داده می شوند. در این روش دندان ها پس از تراش قالب گیری می شوند و در لابراتور کامپوزیت ساخته شده و در مطب روی دندان باند شوند. ولی لمینت کامپوزیتی مستقیمأ با کامپوزیت روی دندان در مطب ساخته میشود.البته نه در همه مواقع.
چه درمان هایی را می توان جایگزین لمينت کرد؟
ارتودنسی روش مناسبی برای جایگزین لمینت است در مواقعی که دندان ها شکل و موقعیت مناسبی ندارند ولی در مواقعی که دندان ها شکل و موقعیت مناسب دارند و فقط رنگ مناسب ندارند از بلیچینگ یا به عبارتی سفید کردن دندان می توان استفاده کرد.
طول عمر لمینت ؟
اگر لمینت سرامیکی خوب ساخته شود طول عمر آن به طور متوسط 16 سال و طول عمر لمینت کامپوزیتی 10 سال است و بعد از این مدت ممکن است به ترمیم یا تعوض لمینت دندان نیاز باشد.درلمینت های کامپوزیتی بعد از چند سال تغییر رنگ دیده می شود ولی لمینت سرامیکی تغییر رنگ نمیدهد ودوام خوبی دارد.
تفاوت لمینت سرامیکی و لمینت کامپوزیتی؟
عمر لمینت های سرامیکی بیشتر است و مراحل ساخت طولانی تری دارند و هزینه آن ها نیز بیشتر است.اما لمینت کامپوزیتی هزینه کمتری دارد و زمانئ کمتری صرف ساخت آن می شود و زودتر به ترمیم یا تعویض نیاز پیدا می کند.ساخت لمینت باید پس از صحبت و رسیدن به تفاهم بین پزشک و متقاضی انجام شود.
فرم لمينت بر چه اساسی تعیین میشود؟
عمده ترین عواملی که برای تعیین فرم لمینت مهم هستند عبلارتند از:فرم صورت،ارتفاع دندان ها،فاطله میان فک ها در حالت استراحت،فرم قوس فک،فرم لب ها در حالت لبخند و استراحت و غیره.منبع:لمینت دندان دکتر احرار
آخرین ويرايش توسط 3 on talbari2191, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
talbari2191
جدید
جدید
پست: 20
تاریخ عضویت: شنبه 21 بهمن 1396, 12:26 am
تماس:

لمینت برای کدام دندان ها نیاز است؟

پست توسط talbari2191 »

همانگونه که می دانید سفیدی و مرتب بودن دندان ها تأثیر بسزایی در زیبایی لبخند وچهره دارد. از لمینت برای سفید کردن دندان استفاده میشود. برای استفاده از لمینت روی دندان توسط پزشک لایه ای تراشیده می شود. لمینت ها جنس های متفاوت و رنگ های مختلفی دارند، ولی چه کسانی و چه دندان هایی نیاز به لمینت دارند؟
برای اصلاح شکل و رنگ دندان ها و برای رفع شکستگی ها و فرسایش های زیاد دندانی که با بالا رفتن سن در در دندان ها بوجود می آید از لمینت دندان استفاده می شود.

استفاده از قرص تتراسایکلین در زمان بارداری باعث تغییر رنگ دندان های نوزاد میشود، فلورایدهای موجود در آب چاه ها باعث ایجاد لکه های سفید رنگ روی دندان می شوند به همین دلیل افرادی که در جنوب کشور زندگی میکنند به دلیل استفاده از آب چاه روی دندان هایشان لکه های سفید ایجاد میشود و لمینت روشی مناسب برای از بین بردن این لکه ها است.

برای انجام لمینت دقت زیادی لازم است زیرا روی دندان به اندازه ۲ میلی متر تراش داده میشود و ممکن است لمینت شکسته شود و یا جدا شود. برای چسباندن لمینت باید از مواد مناسب استفاده شود که موجب تغییر رنگ چسب نشود و ظاهری ناخوشایند به وجود نیاید. همچنین در تراشیدن دندان باید دقت زیادی شود زیرا بیش از حد تراش دادن دندان باعث حساسیت و احساس تیر کشیدن دندان می شود.
می توان گفت تقریبأ نیمی از مراجعه کنندگان برای انجام لمینت نیازی به انجام این کار ندارند.

عموم افراد بدون تجربه و بدون دیدن آموزش کافی و طی دوره های دو، سه روزه آموزشی مبادرت به کار گذاشتن لمینت میکنند که صلاحیت انجام این کار را ندارند. بنابراین توصیه می شود کار گذاشتن لمینت توسط متخصص انجام شود.
به دلیل اینکه برای کار گذاشتن لمینت دندان ها تراش داده می شوند و امکان برگشت دندان به حالت قبل وجود ندارد برای دندان هایی که نقصی ندارند نباید از لمینت استفاده کرد.

برای اصلاح طرح لبخند و زیبا شدن لبخند باید از روش های ساده تر مثل کامپوزیت یا لمینت های تیکه ای و ساده استفاده کرد و در صورت نتیجه نگرفتن می توان از لمینت استفاده کرد.منبع: لمینت دندان دکتر احرار
آخرین ويرايش توسط 2 on talbari2191, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
talbari2191
جدید
جدید
پست: 20
تاریخ عضویت: شنبه 21 بهمن 1396, 12:26 am
تماس:

هفت نکته ای که باید در مورد سفید کردن دندان بدانیم

پست توسط talbari2191 »

۱- سفید کردن دندان در سطح مولکولی عمل می کند:

عامل فعال در سفید کردن، هیدروژن پروکساید است. مولکولهای هیدروژن پروکساید خیلی پایدار نیستند و تمایل دارند که خیلی سریع تجزیه شوند. در اثر تجزیه آنها، رادیکالهای آزاد تولید می شوند. این رادیکالهای آزاد به اندازه کافی کوچک هستتند که به داخل دندان و به رنگدانه حمله کنند. تجزیه رنگدانه ها موجب سفیدتر دیده شدن دندان خواهد شد.

۲- نتیجه سفید کردن دندان بستگی به میزان رنگدانه های موجود در دندان دارد:

تکنولوزی امروزه نمی تواند مقدار سفید شدن دندانها را تخمین بزند و به این دلیل است که نمی توانیم تعیین کنیم که چه مقدار از رنگ دندان بستگی به رنگدانه های داخل دندان دارد. افراد با رنگدانه های خیلی زیاد گاه تا ۲۰ درجه بعد از سفید کردن روشنتر می شوند، در حالیکه کسانی که به این اندازه رنگدانه ندارند ممکن است تنها به اندازه ۲ تا ۴ درجه روشنتر شوند.

۳- نقاط سفید دندان بعد از سفید کردن ممکن است بیشتر یه چشم آیند:

نقاط سفید روی دندان بسیار شایع هستند و معمولاً به علت کمبود کلسیم در مناطقی از مینای دندان ایجاد می شوند. دلایل زیادی برای تشکیل آنها وجود دارد، مثل ژنتیک، براکتهای ارتودنسی، اروژن دندان در اثر تجمع پلاک دندانی، فلوروزسیس، رفلاکس اسید معده و… . به هر علتی که این نقاط سفید ایجاد شده باشند، به علت از بین رفتن رنگدانه ها بعد از سفید کردن، این نقاط واضح تر خواهند شد و بیشتر به چشم خواهند آمد. از بین رفتن آنها چند روز بعد از سفید کردن دندانها به دنبال بازیابی رطوبت دندان آغاز می شود و در عرض چند هفته به اندازه نرمال نزدیک خواهد شد. به همین دلیل توصیه می کنیم که سفید کردن دندانهایتان را حداقل دو هفته قبل از هر مراسم مهم مثل ازدواج، عکس گرفتن و … انجام دهید.

نقاط سفید بعد از سفید کردن دندان۴- حساسیت بعد از سفید کردن دندان طبیعی است:

گاه مولکولهای هیدروژن پروکساید ممکن است از طریق مینا به پالپ نفوذ کنند که موجب حساسیت دندان خواهد شد. این حساسیت معمولاً بیشتر از یک روز طول نمی کشد. مهم است که بیماران بدانند که اگر حساسیت در حین کار بوجود آمد دندانپزشکتان را مطلع کنید تا پروسه را متوقف کند. با سفید کردن دندان با استفاده از دستگاههای سفید کننده به سه تا ۱۵ دقیقه نیاز است که در هر بار ژل سفید کننده جدیدی گذاشته می شود. منتهی در افراد با حساسیت زیاد تنها ۱ یا ۲ بار ژل جدید گذاشته می شود تا میزان حساسیت بعد از کار به حداقل برسد. استفاده از ژل سدیم فلوراید بعد از کار می تواند میزان حساسیت را کاهش دهد.

۵- بعد از سفید کردن از رژیم غذایی سفید استفاده کنید تا نتایج سفید کردن پایدار بماند:

این خیلی مهم است که حداقل در ۴۸ ساعت اول، از خوردن و نوشیدن غذاهای حاوی رنگدانه بپرهیزید. توبولهای مینایی در ۲ روز بعد از سفید کردن باز هستند و مستعد جذب رنگدانه ها هستند. نوع رژیم غذایی در پایدار ماندن نتایج سفید کردن بسیار مهم است. خوردن غذاهای حاوی رنگدانه نتایج سفید کردن را در عرض چند هفته از بین می برد. بهتر است برای خوردن قهوه و چای از نی استفاده شود. از سیگار کشیدن اجتناب شود و بلافاصله بعد از خوردن غذاها و نوشیدنیهای حاوی رنگدانه، آب نوشیده شود.

۶- سفید کردن داخل خانه به همان اندازه سفید کردن در مطب مفید است اما زمان بیشتری طول می کشد:

محصولات سفید کننده ای که از داروخانه ها تهیه می کنید حاوی کارباماید پروکساید است که سه بار ضعیفتر از هیدروژن پروکساید می باشد اما پایدارتر است. این به این معنی است که زمان بیشتری طول می کشد تا به همان نتیجه داخل مطب دست یابیم. از طرف دیگر اگر از ریهای پیش ساخته استفاده شود به علت فیت نبودن با دندانها احتمال عوارض ناخواسته مثل سوختن بافتهای اطراف بیشتر است.

سفید کردن دندان۷- سفید کردن دندان یک عمل زیبایی کاملاً ایمن است:

سفید کردن دندان ایمن ترین پروسه زیبایی است که شما می توانید در مطب انتخاب کنید، به نحوی که هیچ آسیبی به مینا و ساختار دندان وارد نمی شود. در صورتیکه سفید کردن دندان توسط تیم حرفه ای انجام شود هیچ آسیبی به لثه ها و بافتهای اطراف در اثر ژل سفید کننده وارد نمی شود و به غیر از حساسیت بعد از کار که معمولاً بعد از ۲۴ ساعت برطرف می شود عوارض دیگری ندارد.منبع:سفید کردن دندان دکتر احرار
آخرین ويرايش توسط 5 on talbari2191, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
talbari2191
جدید
جدید
پست: 20
تاریخ عضویت: شنبه 21 بهمن 1396, 12:26 am
تماس:

چرا هنرپیشه ها و هنرمندان دندان های سفید دارند؟

پست توسط talbari2191 »

سفیدی و زیبایی دندان های هنرپیشه ها در فیلم و سریال های خارجی توجه همه ما را به خود جلب کرده و همه ما به دنبال پیدا کردن راز این زیبایی هستیم.
همه هنرپیشه ها دندان های خود را ترمیم کرده اند

دندان ها و لبخندهای هنرپیشه های هالیوودی به قدری زیباست که لبخند هالیوودی به اصطلاحی عامیانه تبدیل شده است. خط لبخند خطی است که در هنگام خندیدن از گوشه لب ایجاد می شود که این خط باید موازی با دندان های بالایی باشد. همه هنرپیشه های هالیوودی دندان های خود را ترمیم کرده اند که ۹۰ درصد آن ها از روکش تشکیل شده است که این روش برای همه افراد توصیه نمی شود.

برخی افراد با وجود داشتن دندان های مرتب دوست دارند دندان های بزرگتر یا کوچکتر داشته باشند و یا به دنبال خط لبخند زیبا هستند که این کارها به سه روش لمینت سرامیکی، کامپوزیت و روکش های زیبایی قابل درمان است. در کشورهای خارجی بیشتر از روش سرامیکی استفاده می شود واستفاده از روش کامپوزیت در کشورهای دیگر کمتر دیده می شود. مواد شیمیای های جدیدی که به تازگی وارد داروخانه ها و بازار کشورمان شده به مدت چند ساعت دندان ها را سفید و مرتب نشان میدهند و با اولین مسواک اثر آن ها از بین میرود. لاک دندان، قلمهای سفید کننده و .. از نمونه های این مواد شیمیایی هستند.


برای مرتب شدن دندان هایتان از این روش ها استفاده کنید


اگر دندان های مرتب و سالم دارید از انواع بلیچینگ برای سفید شدن دندانتان استتفاده کنید و لبخندی زیبا داشته باشید، اما اگر دندان هایتان مرتب نیست و یا اندازه دندان هایتان نیاز به تغییر دارد باید از یکی از روش های لمینت یا کامپوزیت یا روکش استفاده کنید. در روش کامپوزیت دندان ها خیلی تراش داده نمی شوند و تراش کمتر و محافظه کارانه تری لازم است. برای استفاده از رنگ های سفید کردن دندان تر لازم است روی دندان ها را مقداری تراش داد که این تراش ها باعث آسیب رسیدن به دندان ها و ایجاد حساسیت نمی شود. فرم دهی به دندان و ایجاد تغییرات روی دندان بر عهده دندان پزشک است که طی ۱ یا ۲ جلسه انجام می شود.
لمینت سرامیکی روش دیگری برای مرتب کردن و زیبا کردن دندان است و به دلیل اینکه در لابراتور ساخته می شود هزینه بیشتری دارد. برای قالب گیری دندان ها در روش لمینت به تراش بیشتری نیاز است که عمق این تراش بسته به نوع لمینت متفاوت است. این روش برای دندان هایی که بدفرمی آن ها نیاز به ارتودنسی دارد یا احتیاج به تغییر رنگ زیادی دارند مناسب است.
و در نهایت روش سوم یعنی روکش های زیبایی برای دندان هایی مورد استفاده قرار می گیرد که عصب کشی شده و ریشه آن ها درمان شده و به تغییر رنگ زیادی احتیاج دارند و کسانی که به دلیل ناهنجاری های شدید فکی و پایه دندان هایشان نمی توانند از دو روش بالا استفاده کنند از این روش استفاده میکنند که در این روش لازم است تمام دندان را تراش داد و روی آن روکش قرار داد.بنابراین استفاده از کامپوزیت به دلیل تراش کمتر دندان بهترین درمان می تواند باشد.منبع:سفید کردن دندان دکتر احرار
آخرین ويرايش توسط 3 on talbari2191, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
talbari2191
جدید
جدید
پست: 20
تاریخ عضویت: شنبه 21 بهمن 1396, 12:26 am
تماس:

بهترين جراح پلاستيک بينی ايران را چگونه بشناسيم؟

پست توسط talbari2191 »

اخیراً سوالات زیادی از دكتر كاظمی جراح پلاستیک بینی می شود كه نحوه شناسایی بهترین جراح پلاستی; بینی ایران و تهران باید چگونه باشد؟

در جواب باید گفت جراحان گوش و حلق و بینی كه بورد تخصصی از دانشگاه های معتبر مثل تهران و شهید بهشتی دارند و سابقه كاری طولانی جراحی دارند بهترین افرادی هستند كه می توانید روی آنها سرمایه گذاری كنید و حساب باز كنید. این جراحان با سابقه هم هنر لازم و هم تجربه بالایی دارند و شما می توانید به مطب مراجعه كنید و نمونه كارهای آنها را از نزدیک ببینید یا امروزه در شبکه های اجتماعی مانند ایستاگرام آلبوم آنلاین انها را ببینید.
امروزه متاسفانه سایت هایی و صفحاتی از اینستاگرام شروع به بدگویی از جراحان پلاستیک عالی بینی در ایران و تهران می كنند، در حالی كه ایشان بیشترین تعداد بیمار را دارند. بهترین جراح پلاستیک ایران خوب بینی معمولاً بیش از دو هزار عمل جراحی كرده است. اصولا عمل بینی عملی بسیار حساس و دقیق و میلی متری هست لذا باید خیلی به دقت و وسواس و حوصله انجام شود. در ضمن یادآوری می كنم تنها گروه مجاز برای عمل بینی جراحان گوش و حلق و بینی هستند.
حساسترین قسمت عمل بینی قسمت نوک بینی و دقیق شكستن استخوان های بینی یا همان استئوتومی دقیق است. اصولا ترتیب و یا نحوه عمل بینی به قدری مشكل و پیچیده است كه نیاز به جراحی دارد كه با فیلد و محدوده مكرراً كار داشته باشد نه اینكه گاهی بینی عمل كند، گاهی ایمپلنت دندانی و گاهی شكم عمل كند. تمام این مجموعه فقط در جراحان گرش و حلق و بینی یافت می شود.


لذا برای یافتن بهترین جراح پلاستیک بینی تهران موارد زیر را مد نظر بگیرید:
- اول: حتما جراح گوش و حلق و بینی دارای بورد تخصصی باشد
- دوم: حتماً از دانشگاه معتبر فارغ التحصیل شده باشد یادتان باشد افرادی كه محل فارغ التحصیلی خود را ذكر نمی كنند به علت این است كه می خواهند ان را پنهان كنند
- سوم: سابقه و تجربه بیش از ده سال داشته باشد
- چهارم: بیمارانش را از نزدیك ببینید
- پنجم: اگر عکس می بینید عكس های اینستای او كمترین پوشش را داشته باشد و اصلاً فتوشاپ نشده باشد. ترجیحاً فیلم از بیماران ببینید اگر همه این موارد خوب بود شما توانسته اید جراح ایده ال بینی خود را بیابید.یادتان باشد برای ترمیم (جراحی بینی ترمیمی یا ثانویه) حتماً خیلی دقیق بگردید و به هیچ وجه عمل مجدد خود را به غیر از جراح گوش و حلق و بینی مجرب نسپارید. اخیراً تعدادی از دندانپزشكان شروع به تبلیغات با عنوان جراح زیبایی بینی و صورت كرده اند که همین جا اعلام می كنم جراحان زیبایی بینی و صورت حتماً از شاخه گوش و حلق و بینی هستند و اگر عنوان متخصص گوش و حلق و بینی قبل آن نباشد لطفا دقت فرمایید. منبع:بهترین جراح پلاستیک ایران دکتر کاظمی
آخرین ويرايش توسط 1 on talbari2191, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
talbari2191
جدید
جدید
پست: 20
تاریخ عضویت: شنبه 21 بهمن 1396, 12:26 am
تماس:

بهترین جراح زیبایی بینی بازیگران معروف در تهران و خصوصیات خو

پست توسط talbari2191 »

دکتر سید مجید کاظمی متولد تهران می باشد. ایشان پس از تحصیلات مقدماتی تحصیلات متوسطه را در دبیرستان ------ علی ابن موسی الرضا (قلهک) به اتمام رساند.

دکتر کاظمی با رتبه 100 وارد دانشگاه علوم پزشکی تهران شد و با کسب رتبه سوم پره انترنی دوره انترنی را در همان دانشگاه شروع کرد و با معدل الف دوره پزشکی عمومی را تمام کرد. سپس با کسب رتبه 50 وارد رشته تخصصی گوش و حلق و بینی و جراحی زیبایی صورت در دانشگاه تهران، بیمارستان امیراعلم شد. ایشان بهترین جراح پلاستیک تهران در طول دوره رزیدنتی علاوه بر انجام عملهای جراحی زیاد، تحقیقات زیادی در مورد گوش و حلق و بینی و به خصوص زیبایی انجام داد و چندین مقاله در زمینه زیبایی و بویایی در مجلات معتبر داخلی و خارجی نوشت (لینک مقالات در پایین موجود است).


دکتر کاظمی با رتبه سوم بورد فارغ التحصیل شد و از آن سال تاکنون مشغول انجام فعالیت های علمی و درمانی می باشند. ایشان سابقه عضویت هیات علمی دانشگاه و مدیر گروهی را نیز دارند و بهترین جراح بینی در کشور هستند که تا کنون بیش از 3000 عمل جراحی زیبایی انجام داده اند.

- عضو آکادمی جراحان گوش و گلو و بینی ایران
- عضو انجمن راینولوژی ایران
- عضو انجمن تحقیقات راینولوژی ایران
- عضو جامعه جراحان ایران
یکی از سوالاتی که به طور مکرر از دکتر کاظمی توسط بیماران محترم پرسیده می شود این است که خصوصیات بهترین جراح زیبایی بینی از نظر شما چیست در این جا سعی می شود به این سوال در حد امکان پاسخ داده شود .


مورد دومی که بیماران محترم باید حتماً توجه فرمایند سابقه و رضایت بیماران قبلی از پزشک می باشد که برای این موضوع می توانید مستقیماً به صفحه اصلی سایت پزشک مراجعه فرمایید و نظرات بیماران را مطالعه کنید یا خود اقدام به پرس و جو در مورد نظرات بیماران فرمایید

جهت شناسایی یک جراح بینی خوب باید به تجربیات و سالهایی که ایشان عمل کرده است دقت لازم را مبذول فرمایید. جراحان با تجربه معمولًا بالای ده سال سابقه جراحی فقط در زمینه جراحی بینی دارند. همین جا باید یادآوری کنم جراحی که زیبایی شکم و سینه انحام می دهد اصلاً انتخاب خوبی برای جراحی بینی شما نیست، زیرا بینی بافت بسیار حساس و ظریفی دارد و دقت بسیار در عمل می طلبد.

به عنوان نکته آخر در شناسایی جراح بینی خوب به وضعیت تنفسی بیماران بعد عمل حتماً توجه فرمایید. دیده شده جراحان زیر مجموعه دندانپزشکی و پزشکان عمومی در نتیجه عمل بینی مشکلات جدی تنفسی برای بیمار ایجاد می کنند در این مورد بهترین گزینه جراحان گوش وحلق وبینی هستند.

این روزها با توجه به تبلیغات نادرست ماهواره ای متاسفانه دخالت نابحا در جراحی بینی مشکلات وسیعی برای متقاضیان عمل جراحی بینی ایجاد کرده است. همین جا و در همین مقاله توجه بیماران را به نکات بالا در شناسایی یک جراح بینی خوب جلب می کنم.
آخرین ويرايش توسط 2 on talbari2191, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
talbari2191
جدید
جدید
پست: 20
تاریخ عضویت: شنبه 21 بهمن 1396, 12:26 am
تماس:

17 نکته درباره جراحی بینی

پست توسط talbari2191 »

کسانی که که جراحی بینی انجام داده یا قصد انجام جراحی دارند این نکات مهم را بخوانند:
1-در چند ماه ابتدای بعد از جراحی بینی،نوک بینی بیشترین ورم را دارد بنابراین اندکی شکیبا باشد.
2-نوک بینی تا مدتی پس از جراحی بالاتر از حد معمول خواهد بود وبه مرور نوک بینی به اندازه 1 تا 2 میلیمتر پایین تر خواهد آمد که البته ممکن است تا 6 ماه طول بکشد که بینی به حد مطلوب برسد. پس برای بالا بودن بینی نگران نباشید.
3-مقداری عدم تقارن در ابتدای پس از عمل طبیعی است.و پس از گذشت 3 ماه با از بین رفتن ورم بینی عدم تقارن بینی نیز به مرور رفع می شود و پس از 1 سال این عدم تقارن در بینی به ندرت دیده می شود.
4-فرم نهایی بینی پس از گذشت 6 ماه تا 1 سال پس از جراحی مشخص می شود بنابراین برای دیدن نتیجه نهایی بینی صبور باشید.
5-کسانی که پوست کلفتی دارند باید توجه کنند که زمان بیشتری باید صبر کنند تا ورم بینی شان برطرف شود زیرا پوست کلف تر بینی باعث می شود ورم بینی بیشتر باشد.
6-بینی های با انحراف و کجی شدید با ید پس از عمل دوباره یک عمل ترمیمی کوچک انجام دهند زیرا انحراف آن تا حدودی پس از جراحی باقی می ماند.
7-برخی بیماران از کجی بینی پس از جراحی شکایت دارند.که باید توجه داشته باشند که غیر متقارن بودن دو نیمه صورت می تواند علت این امر باشد که البته قبل از جراحی باید به این موضوع توجه کرد.
8-اگر قصد انجام عمل ترمیم بینی را دارید بهتر است پس از 1 سال مراجعه کنید زیرا فرم نهایی بینی و مشکلات بینی پس از 1 سال مشخص می شود.
9-پس از 1 سال مشکلات بینی اصلاح شده و با جراحی برطرف می شود.
10- کاهش حس بویایی پس از جراحی به دلیل ورم پوشش درون بینی است که از رسیدن ملکول ها به پایانه عصبی بویایی جلوگیری می کند که همین عمر باعث کاهش حس بویایی میشود که این مشکل موقتی و قابل بازگشت است.

11-خونریزی پس از جراحی به طور معمول اتفاق نمی افتد اما این احتمال وجود دارد که بیمار پس از جراحی و یا در حین جراحی خونریزی شدید داشته باشد که این خونریزی به چند دلیل می تواند باشد:بیمارانی که اختلالات انعقادی دارند-فشار خون بالا-استفاده از آسپرین-مصرف ویتامین ای و سیر.
12-کوچک شدن بیش از حد سوراخ بینی می تواند مشکلاتی مثل نزدیک شدن پره ها به تیغه بینی در هنگاه تنفس را در پی داشته باشد که این اتفاق یا به این دلیل است که پره های بینی بیمار از ابتدا ضعیف بوده و با جراحی ضعیف تر شده و یا به دلیل تقویت نشدن ساختار نگهدارنده بینی توسط دکتر جراح بینی است که در چنین مواقعی لازم است جراحی مجدد انجام شود و سوراخ های بینی بزرگ تر شود که برای این کار باید غضروفی از تیغه بینی برداشته و به سوراخ های بینی پیوند زده شود.

13-در صورت ایجاد عفونت باید آنتی بیوتیک مصرف شود که البته به طور معمول عفونت شایع نیست.اگر حفره بینی شسته نشود و ترشحات درون بینی باقی بماند باعث تجمع میکروب ها و در نتیجه ایجاد عفونت می شود و عدم درمان آن باعث چسبندگی می شود.
14 در پوست بینی احتمال بروز بی حسی و کاهش حس دائمی پس از جراحی وجود دارد که البته قابل پیش بینی نیست.
15-بیمارانی که قبل از جراحی بینی آلرژی داشته اند ممکن است به مدت چند هفته یا چند ماه آلرژی شان شدیدتر شود.برخی از بیماران ممکن است لازم باشد تا مدتی پس از جراحی با دهان نفس بکشند.
16- بهتر است بیمار پس از جراحی از فردای روز جراحی و یا حتی روز جراحی پیاده روی را آغاز کند.
17.تا حداقل 8 هفته پس از جراحی و تا زمان ترمیم استخوان بینی از انجام ورزشهای رزمی و و دیگر ورزش ها مثل فوتبال و والیبال و ... که ممکن است با بینی تماس داشته باشند اجتناب کنید. منبع: دکتر جراح بینی دکتر کاظمی
آخرین ويرايش توسط 1 on talbari2191, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
talbari2191
جدید
جدید
پست: 20
تاریخ عضویت: شنبه 21 بهمن 1396, 12:26 am
تماس:

با جراحی کدام عیب های بینی زیبا می شوند؟

پست توسط talbari2191 »

جراحی بینی یکی از محبوب ترین جراحی ها در بین 5 جراحی پلاستیک به شمار می آید اما ممکن است در مواقعی علاوه بر این که عیب های بینی را برطرف نکند هماهنگی صورت را نیز بر هم بزند و یا باعث بد فرمی بینی شود .

تغییرات شکل و اندازه بینی تأثیر بسیار زیادی بر ظاهر و تعادل ویژگی های صورت می تواند داشته باشد.

جالب است بدانی آمار عمل زیبایی بینی در ایران 7 برابر بیشتر از دیگر مردم جهان است که 50 درصد این آمار کسانی هستند که بینی آن ها نیازی به جراحی ندارد.طبق تحقیقات انجام شده بیش از 80 هزار نفر سالانه جراحی بینی انجام می دهند.طبق گفته روانشناسان بسیاری از افراد مراجعه کننده به دلیل نگاه غیر واقعی و یا حتی بیمارگونه به نا زیبایی بینیشان مراجعه میکنند و به همین دلیل است که برخی افراد پس از جراحی به نتیجه دلخواه خود نمیرسند ودر نتیجه عمری با عدم رضایت از بینی زندگی میکنند یا اقدام به عمل مجدد بینی می کنند.

اگر تصمیم به عمل زیبایی دارید بهتر است بدانید کدامیک از عیب های بینی با جراحی برطرف می شود

بینی پهن:

برای رفع پهنی بینی و کوچک کردن بینی های پهن دکتر جراح بینی جز برداشتن قسمت زیادی از گوشت بینی چاره دیگری ندارند .در برخی مواقع با جراحی این مشکل رفع می شود ولی در همه موارد اینگونه نیست.بنابر این اگر برای پهنی بینیتان مراجعه میکنید باید دعا کنید شانس با شما یار باشد.در این جراحی برای رفع پهنای بینی باید از پره های بینی برداشته شود و عضلات زیادی از بینی قطع می شود که این کار ممکن است به سلامت بینی آسیب بزند.

نتیجه جراحی:

برای نزدیک کردن پایه های بینی باید شرایط تنفس بیمار در نظر گرفته شود زیرا نزدیک کردن بیش از اندازه پایه بینی ممکن است باعث به وجود آمدن مشکلات تنفسی برای بیمار شود و حتی اگر انجام شود ممکن است صد درصد موفقیت آمیز نباشد

بینی قوزدار:

قوز بینی از بارزترین عیب های بینی است که این عیب تا حدود زیادی در جراحی بینی رفع می شود بنابراین نگران قوز بینی تان نباشید.قوز بینی بر اثر شکستگی در تصادف و یا حوادث دیگر به وجود می آید و یا از والدین به ارث می رسد.این عیب بینی در همه موارد قابل برطرف شدن است اما لازم است تعریف درستی از برطرف شدن قوز بینی قبل از انجام جراحی پیدا کنید.اگر قوز بینی بسیار زیاد باشد متخصص نمی تواند بیش از اندازه بینی را دستکاری و بینی بزرگ را بیش از اندازه کوچک کند.

نتیجه جراحی:

گاهی عیب بینی فقط مشکل قوز نیست و عیب های دیگری مثل کوتاهی استخوان بینی نیز دارد.در این مواقع لازم است برای هماهنگی بینی با چهره و ایجاد تناسب عمل های دیگری نیز روی بینی انجام شود.

بینی نا متقارن:

دلیل نا متقارن بودن بینی می تواند جراحی های اشتباه قبل باشد و یا ارثی باشد.

تناسب بین محور بینی و پره های بینی کمک می کند که با کم و یا زیاد کردن محور و پره های بینی این مشکل برطرف شود اما در همه مواقع چنین نیست و گاهی شبیه کردن دو طرف بینی به دلیل اینکه یکی از پره های بینی قوس بیشتری دارد و هر دو پره بر یک محور نیستند کار دشواری است.

نتیجه جراحی:

میتوان گفت همه بینی ها عدم تقارن دارند و درصدی از این غیر متقارن بودن طبیعی است.بنابر این بینی هایی نیاز به جراحی دارند که عدم تقارن در آن ها شدید است و باید به این نکته توجه کنید که این عدم تقارن در هیچ موردی به طور صد در صدی اصلاح نمی شود.منبع: دکتر جراح بینی دکتر کاظمی
آخرین ويرايش توسط 1 on talbari2191, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
talbari2191
جدید
جدید
پست: 20
تاریخ عضویت: شنبه 21 بهمن 1396, 12:26 am
تماس:

رعایت نکات ضروری پس از عمل بینی

پست توسط talbari2191 »

بعد از خروج از اتاق عمل به مدت 2 تا 3 ساعت ناشتا باشید.یک هفته اول بعد از عمل سرتان باید بالاتر از حد معمول باشد به همین دلیل در این مدت از 2 بالش استفاده کنید.از اسپری ها و قطره های باز کننده بینی بدون تجویز پزشک استفاده نکنید.
و اما مراقبت های لازم بعد از عمل بینی:
1-بعد از عمل بینی نیاز به استفاده از مسکن های قوی نیست به این علت که بعد از عمل بیمار درد ندارد و یا درد مختصری دارد که با مسکن ضعیف قابل کنترل است.
2-روز اول بعد از عمل را در تختخواب بمانید و استراحت کنید به صورتی که سر بالاتر از حد معمول قرار گیرد(به جای یک بالش از دو یا سه بالش استفاده کنید.
3-به دلیل ترشحات بینی پانسمان پایین بینی ممکن است کثیف شود در صورت کثیف شدن پانسمان می توانید پانسمان را عوض کنید تا زمانی که ترشحات بینی قطع شود.
4-برای خارج کردن پانسمان داخل بینی در زمانی که پزشک تعیین کرده به متخصص جراحی بینی مراجعه کنید.

5-قالب یا گچ روی بینی را خشک نگهدارید و تا زمانی که پزشک صلاح بداند به قالب دست نزنید زیرا قالب باید تا زمان دستور پزشک در محل خود قرار بگیرد.
6-برای کاهش تورم به مدت 2 روز زیر سرتان بالاتر از حد معمول قرار گیرد.
7-برای کاهش تورم و جلوگیری از تغییرات رنگ پوست از یخ بر روی گونه و چشم هایتان در دو روز اول بعد از عمل استفاده کنید.
8-با دهان بسته عطسه نکنید و برای عطسه کردن دهان خود را باز کنید.
9-تا چند روز بعد از عمل بینی سرتان را به جلو خم نکنید.
10-پس از یک روز بعد از عمل می توانید استحمام کنید ولی توجه داشته باشید که سرو صورتتان نباید خیس شود و اگر از مسکن استفاده کردید باید برای استحمام از کسی کمک بگیرید که زمین نخورید.
11-در صورت ترشح بینی در چند روز اول برای پاک کردن آن به بینی خود دست نزنید واز دستمال برای این کار استفاده کنید.
12-برای تمیز کردن بینی هیچ وسیله ای را داخل بینی نکنید.
13-به مدت یک یا دو روز بعد از عمل تا حد ممکن غذاهای سریع الهضم میل کنید و از خوردن غذاهایی که نیاز به جوییدن طولانی مدت دارند خودداری کنید.محدودیت غذایی دیگری ندارید.
14-در یک هفته اول بعد از عمل از حرکت دادن شدید عضلات صورت خودداری کنید و از خندیدن و صحبت کردن و گریه کردن زیاد بپرهیزید.منبع: متخصص جراحی بینی دکتر کاظمی
آخرین ويرايش توسط 1 on talbari2191, ويرايش شده در 0.
نمایه کاربر
talbari2191
جدید
جدید
پست: 20
تاریخ عضویت: شنبه 21 بهمن 1396, 12:26 am
تماس:

شرایط اقلیمی چه تأثیری بر فرم بینی دارد

پست توسط talbari2191 »

بینی یکی از اجزای زیبایی مهم در صورت است که امروزه توجه زیادی به آن می شود و می توان گفت بیشترین عمل های جراحی های زیبایی مربوط به بینی است.طبق نتایج به دست آمده از تحقیقات محققان شرایط اقلیمی تأثیر زیادی روی شکل بینی دارد.
بینی های گوناگون در چهره افراد مختلف دیده می شود. نتایج جالبی که از تحقیقات به دست آمده نشان می دهد که نوع آب و هوایی که در گذشته اجداد ما با آن مواجهه شده اند بر عرض سوراخ های بینی تأثیر دارند.
طبق این تحقیقات فرم بینی هر فرد حاصل از فرایند تکامل می باشد.که طی این فرایند بینی فرد فرمی می گیرد که در آن شرایط آب و هوایی بهترین کارکرد را برای نفس کشیدن داشته باشد.که این شرایط آب و هوایی می تواند سرد و خشک و یا گرم و مرطوب باشد.هرچند که ایجاد تمایز بین شکل های بینی در میان حیوانات کاری آسان است اما باید گفت اندازه و عرض بینی در میان همه موجودات و همچنین انسان دارای شکل و حالتی مشخص نبوده است. در فرضیه های گذشته گفته شده که درجه حرارت و رطوبتی که از ریه عبور می کند توسط بینی کنترل می شود اما در سال 2016 طبق مطالعات علمی این فرضیه رد شده.این تحقات نشان داده که سوراخ های بینی برای تنظیم ویژگی های هوایی کار بسیار کمی انجام می دهند.بنابراین فرم نا معمول بینی ممکن است ناشی از تغییراتی باشد که روی دیگر نقاط چهره صورت گرفته.هم اکنون محققان در حال تحقیق بر روی تأثیر شرایط جوی مثل دما و رطوبت بر شکل بینی و فاصله بین سوراخ های بینی و مقایسه این مواد با یکدیگر هستند.هرچند که تا قبل از این زمان نیز تحقیقاتی در این رابطه انجام شده اما می توان گفت که اکنون برای اولین بار چهره انسان زنده برای بررسی رابطه میان شکل بینی و شرایط اقلیمی مورد تحقیق قرار می گیرد.به گفته یکی از پژوهشگران تحقیقات زیادی روی جمجمه صورت گرفته اما تا کنون تحقیقاتی روی افراد زنده انجام نشده.ممکن است اندازه و شکل بینی ناشی از رانش ژنتیکی باشد.تغییرات به وجود آمده از فراوانی ژن های خاص در گروهای کوچک به علت مهاجرت و یا مرگ و میر تصادفی را رانش ژنتیکی می گویند.به همین دلیل پژوهشگران تصمیم گرفتند با اسکن چهره 476 نفر داوطلب که خود را اهل 4 منطقه جغرافیایی شمال اروپا وجنوب و شرق آسیا و غرب آفریقا معرفی کرده بودند و با استفاده از مدل های دیجیتال سه بعدی تغییرات موجود در ویژگی های بینی مثل عرض پایه قسمت گوشتی سوراخ های بینی که آلار گفته می شود و عرض سوراخ های بینی و برآمدگی های نوک بینی را اندازه گرفتند و آزمایشات برای تعیین احتمال رانش ژنتیکی انجام دادند و طبق نتیج به دست آمده از این آزمایشات نشان داده شد که تنها دو مورد از این ویژگی ها(آلار و سوراخ بینی) توسط فرآیند انتخاب طبیعی شکل گرفته.و ویژگی های دیگر مثل ارتفاع بینی ممکن است به دلیل فشارهای انتخابی درون جمعیت های تکامل یافته باشد.ولی روند متفاوتی در پیش گرفته و مانند دیگر مردمی که تغییر مکان می دهند از هم جدا نشده اند.در مرحله دیگری از تحقیقات محل تولد والدین 140 نفر از زنان ثبت و بر اساس شرایط اقلیمی(دما و رطوبت) منطقه به هر داوطلب عددی نسبت داده شد و به این نتیجه دست یافتند که متوسط دما و رطوبت مطلق(مقدار بخار آب در هوا بدون در نظر گرفتن درجه حرارت) محل با عرض سوراخ های بینی به شدت همبستگی دارد.به طوری که در منطق گرم و خشک بینی باریکتر و در مناطق گرم و مرطوب بینی پهن شایع تر است همانگونه کهآرتور تامپسون آناتومیست انگلیسی در سال 1800 میلادی بیان کرده بود. طبق گفته متخصص جراحی بینی ممکن است عوامل دیگری نیز بر شکل بینی تأثیر داشته باشند. محققان امیدوارند با مطالعات بیشتر روی جمعیت های گسترده تر از دیگر مناطع به نتایج جدید دست یابند. منبع: متخصص جراحی بینی دکتر کاظمی
آخرین ويرايش توسط 1 on talbari2191, ويرايش شده در 0.
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “دانستنی ها”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان