نظرسنجی هفتمین جشنواره علمی بهداشت محیط ایران

در این انجمن به همایش ها در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3152
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2128 دفعه
تماس:

نظرسنجی هفتمین جشنواره علمی بهداشت محیط ایران

پست توسط naderloo »

سلام دوستان همانطور که مستحضرید تاکنون پنج دوره از جشنواره مذکور با موفقیت برگزار شده است، نخستین جشنواره علمی بهداشت محیط ایران در سال 1388، دومين جشنواره علمي بهداشت محيط ايران درسال 89، سومين جشنواره علمي بهداشت محيط ايران در سال 90 و چهارمين جشنواره علمی بهداشت محیط ایران در سال 91 و لازم به ذکر است برگزاری پنجمین جشنواره علمی بهداشت محیط که قرار بود 11 اسفند سال 1392 برگزار گردد به دلیل تغییر مناسبت جشنواره از روز ملی بهداشت محیط به روز جهانی بهداشت محیط همزمان با ششمین جشنواره علمی بهداشت محیط ایران در سال 1393 برگزار گردید.دبیر اجرایی هر چهار دوره جشنواره های قبلی بر عهده آقای دکتر اکبر اسلامی عضو هیات علمی دانشکده بهداشت دانشگاه شهید بهشتی و همچنین دبیر اجرایی ششمین جشنواره علمی بهداشت محیط ایران بر عهده دکتر مختاری بوده است.امید است این جشنواره که به منظور كمك به ارتقاء سطح بهداشت محيط كشور هدف گزاری شده است با موفقیت برگزار گردد.
سایت موژ پس از بررسی اولین و دومین جشنواره، سومين جشنواره علمي بهداشت محيط ايران و چهارمین جشنواره علمی بهداشت محیط قصد دارد به نظرسنجی ششمین و هفتمین جشنواره علمی بهداشت محیط ایران بپردازد، بازهم اشاره میکنم که قصد سیاه نمایی نداریم همانند بحث و تبادل نظر در خصوص چهاردهمين همايش ملی بهداشت محيط - یزد که به نقاط ضعف و قوت چهاردهمین همایش بهداشت محیط ایران که در یزد برگزار گردید پرداختیم میخواهیم در فضایی مناسب به بحث پیرامون این جشنواره ها بپردازیم،هدف جشنواره بهداشت محیط تشويق محققان عنوان شده است و تلاشهای انجمن علمی بهداشت محیط علاوه بر برگزاری شانزده همایش ملی بهداشت محیط ایران تاکنون شامل پنج جشنواره بهداشت محیط در روز بهداشت محیط و یک جلسه هم انديشي آلودگي هوا پس از بحران آلودگی هوای تهران بوده است شما با بررسی این همایش ها و جشنواره ها در حقیقت فعالیتهای انجمن علمی بهداشت محیط ایران را مورد واکاوی قرار داده اید
منتظر نظرات، انتقادات و واکاوی های شما هستیم.

پاره از نظرات قبلی شما به شرح ذیل است:
farshid نوشته شده:متاسفانه هنوز که هنوزه تعریف نقد اشتباه برداشت می شود. در نقد حتما باید نکات منفی را دید در نقد از روش سلبی استفاده می شود. نکات مثبت را گفتن که نقد نیست تعریف و تمجید است. باز اشاره می کنم من فقط این مقاله را مطالعه کردم، و به اشتباهش پی بردم. بقیه مقالات را نمی دونم.اما یک نکته جالب، دیروز مقالات همایش محیط زیست در دانشگاه تهران به دستم رسید باز گلی به جمال همایش بهداشت محیط.بنده با آقای ندرلو موافقم باید راه را پیمود.اگر از بنده خرده می گیرید که مدام به خارجی ها!!! ارجاع می دهم فقط به این دلیل است که اونا بیشتر می دونند و بشتر کار می کنند همین.در آخر می خواستم بگم در داخل، بچه های شیمی کاربردی در زمینه محیط زیست به مراتب قوی تر از ما کار می کنند.خدا آقای دکتر دانشور را رحمت کند. (اینم از داخلی ها)

برای شروع موارد ذیل پیشنهاد میشود:
1.چرا جشنواره در قالب همایش های ملی بهداشت محیط ایران برگزار نمیشود و چه لزومی دارد که جشنواره به صورت مجزا برگزار شود چرا که میتوان ساعاتی از همایش ملی بهداشت محیط را به برگزاری جشنواره که عمدتا به تقدیر از فعالیت های برتر بهداشت محیطی میپردازد پرداخت و داوری فعالیت ها نیز با مقالات همایش صورت پذیرد تا نگاه جامع تری هم به فعالیت ها داشت.

2.نحوه داوری در جشنواره به چه شکلی است و آیا انتقادات دکتر مختاری:
mhimokhtari نوشته شده:متاسفانه سیستم جامعی برای داوری مقالات همایشها در کشور ما وجود ندارد. عدم دسترسی به مقاله کامل برای داوران در مرحله داوری، شاید مهمترین دلیل این مشکل باشد. در کنار این مسئله، فقدان بانک اطلاعاتی جامع مقالات همایشهای داخلی، دور شدن از بحث اخلاق در پژوهش توسط برخی اشخاص، عدم نظارت برخی اساتید بر مقالات چاپ شده توسط دانشجویان، تعجیل در فرستادن مقاله برای همایش و .... میتواند باعث بروز چنین اتفاقات ناخوشایند باشد. همه اینها که گفتم تفاوت ما با دنیای امروز است و فرسنگها فاصله ما با دنیای باصداقت علم امروز. به رتبه بندی برترین دانشگاههای دنیا نگاه کنید. ما کجا هستیم وآنها کجا!! تفاوت ما و آنها در همین هاست. اما باید تلاش کنیم تا روز به روز بهتر شویم.

شامل جشنواره بهداشت محیط نیز هست و یا نه جشنواره بهداشت محیط سیستم جامع تری در داروی پیش رو دارد

3.آیا اشتباهات داوری همایشهای ملی بهداشت محیط در داوری جشنواره نیز تکرار میشود:
farshid نوشته شده:بنده در زمینه ای درحال مطالعه هستم به مدت زیاد؟؟؟؟؟؟
در همایش مقاله ای دیدم در همین زمینه که به کل اشتباه بود!!!!!!! خیلی تعجب کردم،اسمهای بزرگی هم در مقاله دیده شد.میخواستم بگم داوری مقاله با نقد مقاله خیلی متفاوت است. داور(referee) به معنی مرجع است یعنی کسی که در زمینه ای متخصص است و قادر به حکم صادر کردن است. اما منتقد با هر دانایی قادر به انتقاد از کار هست و به نظر شخصی نزدیک است. حالا حرف این است اگر از این اشتباهات در دیگر مقالات هم باشد اون وقت تکلیف چیست؟
چاپ و ارائه این دست مقالات بر عهده کیه؟ نشر اشتباهات از خود اشتباه ..............
به هر حال من در زمینه های دیگه هیچ اطلاعی ندارم؟
اما بر حسب علاقه شخصی اون مقاله رو خوندم البته ممکن است مقالات عیب هایی داشته باشند اما اشتباه در روش کار ، تحلیل آن، .... بسیار سوال برانگیز است.
farshid نوشته شده:بنده نظرم اینه که عملا داوری وجود ندارد، مگر می شود شخصی درباره همه علوم محیطی اطلاع داشته باشد وقتی شخصی به عنوان داور، مقاله هایی درباره مواد زائد ،آلودگی هوا ، انواع روشهای تصفیه فاضلاب و ....را داوری میکند نتیجه اش می شود اون مقاله که گفتم. داوران عزیز حتی زحمت یک مرور در رفرنسهای مقالات هم نمی دهند بارها گفتم مقالات فارسی بی تردید ایراد دارند چون در سیستم مناسبی انتشار نمی یابند. حرف آقای مختاری درست است بحث اخلاق همیشه نادیده گرفته می شود. بنده به شخصه مطمئنم که اگر این مقالات را به اهلش می دادند خیلی از آنها قابلیت ارائه نداشتند. امیدوارم در همایش بعدی از این دست ایرادات نبینیم.(البته بعید می دانم)

4.مرجع اعتراض به داوری مقالات کیست؟
اگر کسی به داوری مقاله خود اعتراض داشت چه کند اعتراض خود را به چه مرجعی و چطور اعلام نماید.
در همایش چهاردهم معترضانی به داوری مقالات وجود داشت که چون نمیدانستند اعتراض خود را کجا ببرند و چطور مطرح نمایند کل همایش چهارهم و همایشهای قبلی بهداشت محیط را زیر سوال میبردند لذا میبایست سیستم کاملی برای رسیدگی به اعتراضات داوری بوجود آید

5.سایت جشنواره کجاست؟؟؟
آیا به اعتقاد برگزار کنندگان جشنواره تنها یک فراخوان در سایت پربازدید انجمن؟؟ کفایت میکند و اطلاع رسانی صحیحی انجام شده است.
به قول معروف بازهم صد رحمت به همایش چهاردهم که حداقل یک ساب دومین داشت
mmaroosi نوشته شده:یکی از ایرادات این همایش سایت!!! همایش است.در واقع این سایت هیچ چیز خاصی ندارد و از وجنات آن پیداست که به خوبی بروز رسانی نشده و مشکل هاستینگ و به روز رسانی دارد. در بسیاری از مواقع هم از دسترس خارج است و خطاهای دسترسی زیادی می دهد.که با تمام احترامی که برای برگزارکنندگان قائلم سایت م ز خ ر ف ی است البته لازم به ذکر است که مدیریت سایت از دسترس برگزارکنندگان هماش و مدیر اجرایی آن خارج است!!!؟؟!!!
کلا برگزاری همایش در ایران ظاهرا با اعمال شاقه است.
یه روز قیف هست قیر نیست یه روز قیر هست قیف نیست و...
جا دارد که انجمن علمی برای سایت همایش ها یه فکر اساسی بکند.
با توجه به اینکه این همایش هر ساله برگزار می شود و به نوعی نمود عینی انجمن علمی بهداشت محیط همین همایش ملی است.
پیشنهاد:
بهتر است یه سایت خوب و قوی با دیتابیس قوی و وب هاست خوب ویژه مستندات علمی همایش ایجاد شده و موضوع ثبت نام های سالانه همایش در آن دیده شود. به عبارت دیگر به جای ایجاد سایت های ضعیف سالانه یک سایت متمرکز طراحی شده و در هر همایش در اختیار برگزار کنندگان آن سال قرار داده شود.
طراحی چنین سایتی چند مزیت دارد:
صرفه جویی در هزینه طراحی سایت و خرید دامنه و فضا
ایجاد یک پایگاه داده معتبر در خصوص مقالات ارائه شده در همایش
شناسایی متمرکز محققان بهداشت محیط و ایجاد پایگاه داده جهت آنان
افزایش احتمال رجوع به مقالات بهداشت محیط
افزایش احتمال تبادل علمی بین محققان بهداشت محیط
جلوگیری از دوباره کاری در انجام تحقیقات
و...

6.آرم و پوستر جشنواره ....؟؟
در خصوص تصاویر و آرم جشنواره ققط باید بگم متاسفم؟؟

farshid نوشته شده:سلام معمولا باید نحوه برگزاری جشنواره با همایش متفاوت باشد.
همایش جنبه آکادمیک دارد و برای ارائه مطالب علمی جدید برگزار می شود به خصوص که همایش جنبه ملی و بین المللی داشته باشد.
اما جشنواره در حقیقت حضور افراد هم صنف در مراسمی نه چندان رسمی برای تقدیر و تشکر از فعالیت های انجام شده است.
بنده به شخصه با این جور جشنواره ها موافق هستم. اما پیشنهاد می کنم جشنواره در هر سال فقط در یک مکان برگزار شود چون جشنواره محدود به مکان و زمان خاصی است.
این نکته ای است که همیشه فراموش می شود.
اگر به خاطر روز ملی بهداشت محیط است بهتر است هر ساله در یک مکان ویژه برگزار شود. همچنین با توجه به اینکه علوم محیط زیست جنبه های متفاوتی دارد بهتر است در زمینه های فرهنگی و ترکیب علوم مختلف نیز فعالیت هایی در نظر گرفته شود.
به امید پایداری جشنواره ها و جشن ها
nad نوشته شده:سلام، ممنون از این مبحث به نظر من هم جا داره فعالیت های انجمن علمی بهداشت محیط و اقدامات اون به خصوص برگزاری همایش ها و جشنواره ها مورد واکاوی قرار بگیره کاری که کمتر کسی به اون پرداخته باید اساتید ما در انجمن پاسخگوی انتقادات و پذیرای پیشنهادات باشند تا بتوانیم انجمن پویاتری را بسازیم
در خصوص جشنواره امسال فکر میکنم شدیدا از بودجه رنج میبره و به قول شما از نداشتن سایت و آرم و این جور چیزها کاملا روشنه معمولا یه جشنواره کیفیتش به بودجه اونه و متولیان برگزاری جشنواره داره ولی بنده هم موافق با ادام شدن اون در همایش علمی بهداشت محیط هستم باید بیشتر بررسی بشه و ...ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3152
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2128 دفعه
تماس:

Re: نظرسنجی ششمین و هفتمین جشنواره علمی بهداشت محیط

پست توسط naderloo »

.آرم و پوستر جشنواره ....؟؟ در خصوص تصاویر و آرم جشنواره های قبلی ققط باید بگم متاسفم؟؟

دوستان مژده که هفتمین جشنواره علمی بهداشت محیط دارای پوستر مناسبی است که میتوانید از لینک ذیل دریافت کنید


دریافت اصل پوستر هفتمین جشنواره علمی بهداشت محیط ایران

ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “همایش ها”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان