فقط پنیر پاستوریزه بخورید

در این انجمن به کنترل بهداشتی مواد غذایی در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

نمایه کاربر
rouhallah
جدید
جدید
پست: 46
تاریخ عضویت: چهار شنبه 30 تیر 1389, 12:00 am
تشکر کرده: 3 دفعه
تشکر شده: 37 دفعه
تماس:

فقط پنیر پاستوریزه بخورید

پست توسط rouhallah »

فقط پنیر پاستوریزه بخورید

دکتر محمود نراقی ، معاون مدیریت بیماری ‌های واگیردار وزارت بهداشت در گفتگو با ایسنا، با بیان این که هم اکنون اداره بهداشت برای دادن مجوز به استان هایی که پنیر سنتی تولید می کنند، آن ها را وادار می کند تا به مدت 3 ماه پنیر را در آب نمک 20 درصد نگه داری نمایند، گفت:

حتی در این حالت نیز با آنکه 95 درصد عامل ایجاد کننده ی تب مالت از بین می رود، اما 5 درصد آن باقی می ماند.

بسیاری از مردم، پنیر سنتی را خوش طعم تر از پنیر پاستوریزه می دانند، ولی با این همه باید از خوش طعمی پنیر سنتی صرف نظر کنند و فقط پنیر پاستوریزه بخورند.

هم اکنون سعی می شود با اضافه کردن مخمرها، طعم پنیر پاستوریزه بهبود یابد.
پرهیز از مصرف پنیر سنتی برای حفظ سلامت افراد ضروری است ، زیرا بیماری تب مالت ناتوان کننده است و 2 تا 3 ماه نیاز به درمان دارد. لذا مردم در صورت ابتلا با مشکلات متعددی روبرو می شوند.

نحوه جمع آوری شیر در روستا که معمولا به صورت شیربهره انجام می شود، یکی از راه های احتمالی آلوده شدن پنیر سنتی است. در این شیوه، هر بار یکی از خانواده ها شیر گوسفندان چند خانواده را با هم می دوشند، لذا اگر دو راس از دام یک خانواده آلوده باشند، تمام شیرها آلوده می شوند.

نگهداری پنیرهای سنتی در آب نمک، عامل انتقال تب مالت را از بین نمی برد.

کنترل چنین مواردی با تبدیل روستاها به بخش و صنعتی شدن دامداری ها ممکن می شود و در غیر این صورت، با پراکندگی گله های عشایر، دامپزشکی توان استخدام نیروی چند هزار نفری برای واکسینه کردن این دام ها را ندارد.
حرکت به سمت مکانیزاسیون و توسعه، بسیاری از مسایل این چنینی را حل می کند.


بازگشت به “کنترل بهداشتی مواد غذایی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان