گوشت چرخ‌ کرده آماده از قصابی نخرید

در این انجمن به کنترل بهداشتی مواد غذایی در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

نمایه کاربر
rouhallah
جدید
جدید
پست: 46
تاریخ عضویت: چهار شنبه 30 تیر 1389, 12:00 am
تشکر کرده: 3 دفعه
تشکر شده: 37 دفعه
تماس:

گوشت چرخ‌ کرده آماده از قصابی نخرید

پست توسط rouhallah »

گوشت چرخ‌ کرده آماده از قصابی نخرید

رئیس اداره ی بیماری‌ های مشترک انسان و حیوان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی گفت: هموطنان برای پیشگیری از ابتلا به بیماری تب برفکی، از خرید گوشت چرخ کرده ی آماده از قصابی ‌ها خودداری کنند.

محمدرضا شیرزادی در گفتگو با ایرنا افزود: تب برفکی یک بیماری حاد و واگیردار دام به ویژه حیوانات اهلی مانند گاو، گوسفند و بز است.

به گفته ی وی، این بیماری از طریق باد، آب، گوشت و شیر آلوده در دام‌ ها منتشر می ‌شود و موجب لنگی پا، زخم و تاول در دهان و زبان دام می ‌شود.


این مقام مسوول در وزارت بهداشت با بیان این ‌که مردم گوشت را حتما از کشتارگاه‌ های مورد تایید سازمان دامپزشکی تهیه کنند، گفت: به دلیل واگیردار بودن این بیماری، بهتر است مردم گوشت چرخ کرده را نیز به صورت بسته‌ بندی با مُهر مورد تایید سازمان دامپزشکی خرید کنند.

شیرزدای تصریح کرد: اگر فردی نیز تمایل دارد گوشت چرخ کرده را از قصابی تهیه کند، اول گوشت را ملاحظه کرده و در حضور وی، قصاب، گوشت را چرخ کند.

وی درباره ی خبر شیوع تب برفکی در برخی دا‌م‌ های کشور با اطمینان به مردم گفت که جای نگرانی نیست، فقط مردم حتما از گوشت ‌های مورد تایید سازمان دامپزشکی استفاده کنند.


بازگشت به “کنترل بهداشتی مواد غذایی”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان