راه های مقابله با کک

در این انجمن به سلامت اخبار بهداشت بهداشت مدارس ارشد بهداشت دکتری بهداشت همایش بهداشت استخدام بهداشت استاندارد بهداشت میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

موضوع جدید ارسال پست
نمایه کاربر
parastoo36
جدید
جدید
پست: 1
تاریخ عضویت: سه شنبه 18 خرداد 1400, 1:26 pm
حالت من: Badhal
تماس:

راه های مقابله با کک

پست توسط parastoo36 »

کک‌ها، حشراتی بسیار کوچکی هستند که به سختی دیده می شوند، به همین دلیل گرفتن این موجودات کار بسیار دشواری است. محل مناسب تکثیر کک در روستا‌ها و به طور کلی‌تر، در مناطقی است که دام‌ها وجود دارند. کک‌ها از خون پرندگان نیز تغذیه می‌کنند؛  گاهی دیده می‌شود افرادی که برای تفریح به مناطق روستایی می‌روند، دچار کک زدگی می‌شوند، اما جای نگرانی برای این موجودات ریز نیست چرا که ما در این مطلب راه‌های از بین بردن کک را به شما می‌گوییم و در صورت بروز چنین مشکلی با دانستن این راه حل ها می توانید از شر آنها خلاص شوید.
برای مقابله با کک چه باید کرد؟
پس از ورود کک ها به خانه خارج کردن آنها دشوار است زیرا تخم گذاری کرده و در قسمت های مختلف خانه پراکنده می شوند. اما نگران نباشید، لازم نیست برای رهایی از شر آنها متخصص را خبر کنید، بلکه خودتان می توانید این حشره را از بین ببرید.
  • به‌محض احساس حرکت کک روی بدن، بدن‌تان را خیس کرده و موجود را بگیرید. متأسفانه کک‌ها قهرمان پرش هستند و در صورت خشک بودن بدن گرفتن آن سخت است. سعی کنید به حمام بروید و زیر دوش، لباس‌های خود را دربیاورید چون آب، کک‌ها را بی‌حرکت و درنهایت نابود می‌کند.
  •  برای از بین بردن کک‌ها، تخم‌ها، لاروها و پیله‌ها، مرتب فرش‌ها را با جاروبرقی تمیز کنید چون محل موردعلاقه کک‌ها بین پرزهای فرش است.
  •  شب از پتوهای پرزدار استفاده نکنید.
  •  لباس‌ها را در آب جوش انداخته و در فضای باز خشک ‌کنید.
  •  اگر شما متوجه گزش کک شدید، محل زخم را با آب و صابون بشویید. کمی لوسیون بمالید تا از شدت خارش کم نماید. همچنین می‌توانید جهت درمان محل خارش از پماد کالامین استفاده کنید. هیچ‌گاه سعی نکنید محل زخم را خیلی زیاد بخارانید، چون ممکن است سبب عفونی شدن آن شود.
  • خانه را اسپری کنید: برای کل خانه از اسپری ضدکک استفاده کنید. طبق دستور آن را به کار برده و برای تمام اتاق ها استفاده کنید، تنها قسمت های مورد استفاده شده توسط حیوانات را تمیز نکنید زیرا کک ها می توانند از طریق لباس و کفش ها به قسمت های دیگر سرایت کنند. اسپری برای قسمت های خارج از دسترس خانه نیز مناسب است.
  • گاهی نیز ممکن است کک، از طریق حیوانات خانگی مانند سگ و گربه به خانه شما منتقل شوند. در این شرایط، استفاده از اسپری‌های ضد کک ضروری است.
  • کمدها را نیز پاکسازی کنید: به تمام قسمت های گرم و نرم خانه که برای بقای کک ها ضروری هستند توجه کنید. یکی از این فضاها برای سمپاشی  کردن کمد و قفسه است. تمام پارچه های موجود در آن را با آب داغ شسته و کمد و قفسه را اسپری کنید.


موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “بهداشت”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان