مصاحبه با اساتید، دانشجویان و دریافت 200 امتیاز کاربری

در این انجمن اخبار بهداشت محیط در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تماس:

مصاحبه با اساتید، دانشجویان و دریافت 200 امتیاز کاربری

پست توسط naderloo »

[JUSTIFY]یکی از کاربران محترم سایت پیشنهادی ارائه نمودند که به شرح ذیل ایفاد میگردد:
"با سلام از دوستاني كه دانشجويافارغ التحصيل ارشد يا دكتراي بهداشت محيط هستند بخواييد كه نحوه مطالعه ومنابع مورد مطالعه شون رو توضيح بدن. مصاحبه كنين خيلي بهتره."[/JUSTIFY][FONT=tahoma,sans-serif]لذابا توجه به اینکه این اقدام میتواند سبب انتقال تجربیات اساتید این رشته به علاقه مندان، دانشجویان و فارغ التحصیلان رشته های بهداشت محیط، ایمنی ، بهداشت حرفه ای و محیط زیست بشود، از پیشنهاد ایشان استقبال مینماییم:

[/FONT][FONT=tahoma,sans-serif]برخی از سوالات مصاحبه های قبلی به همراه سوالات جدید در ذیل آورده شده است تا علاقه مندان بتوانند در مصاحبه شرکت نمایند،در ضمن شرکت اساتید و دانشجویان دکترا و کارشناسی ارشد، و همچنین کارشناسی در این مصاحبه 200 امتیاز کاربری در سایت موژ خواهد داشت که شرکت کنندگان بلافاصله پس از درج کامل مصاحبه خود از آن برخوردار خواهند گردید امتیاز 200 در سایت به معنی عبور از کلیه محدودیت های سایت موژ میباشد.

[/FONT]پاره ای از سوالات:
در صورتیکه سوالات را کافی نمیدانید سوالات مورد نظر خود را اعلام نمایید
  • [FONT=tahoma,sans-serif]چرا این رشته،؟ انتخاب یا سرنوشت؟[/FONT]
  • [FONT=tahoma,sans-serif]اگه این رشته را نمی خوندید دوست داشتید چه رشته ای بخونید؟[/FONT][FONT=tahoma,sans-serif]با این همه قابلیتهایی که این رشته ها دارن چرا وقتی از رشته آنها پرسیده میشود میگند مهندسی محیط زیست، مهندسی ...؟[/FONT]
  • [FONT=tahoma,sans-serif]چه باید کرد تا این رشته را اون طوریکه شایسته اش است شناسوند ؟[/FONT][FONT=tahoma,sans-serif] از مقاله و پروژه چه خبر؟[/FONT]
  • [FONT=tahoma,sans-serif]آینده این رشته را چطوری می بینید؟[/FONT]
  • [FONT=tahoma,sans-serif]چرا فارغ التحصیلان این رشته بیشتر تمایل دارند در آب و فاضلاب یا محیط زیست استخدام بشوند در حالیکه بیشتر استخدامی در مراکز بهداشتی است؟[/FONT]
  • [FONT=tahoma,sans-serif]مقطع کاردانی برای این رشته بهتر است یا کارشناسی، از ریاضی فیزیک یا علوم تجربی؟[/FONT][FONT=Tahoma]اندکی در باره خود بگویید[/FONT][FONT=Tahoma]نحوه مطالعه شما به چه سبک بوده است[/FONT][FONT=Tahoma]از چه منابعی جهت شرکت در مقاطع مختلف استفاده نمودید؟؟[/FONT][FONT=Tahoma]منابع پیشنهادی شما برای مقاطع کارشناسی، کارشناسی ارشد، و دکترا ؟؟[/FONT][FONT=Tahoma]تالیفات شما؟؟[/FONT]
  • [FONT=Tahoma]کاربرد های بهداشت ، ایمنی و محیط زیست در جامعه ما[/FONT]
  • [FONT=Tahoma]حرف آخر؟[/FONT]
آخرین ويرايش توسط 1 on naderloo, ويرايش شده در 16.
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
sim725
جدید
جدید
حالت من: Badhal
تماس:

پست توسط sim725 »

بنده سيد اسماعيل مصطفوي كارشناس ارشد رشته مديريت محيط زيست هستم كه در اداره ايمني، بهداشت ومحيط زيست (HSE) شركت ملي مناطق نفتخيز جنوب به عنوان كارشناس محيط زيست انجام وظيفه مي نمايم.
من عاشق محيط زيست هستم كه حتي با توجه به اينكه در دانشگاه تهران قبول شدم ولي رشته محيط زيست دانشگاه آزاد را انتخاب كردم و هم اكنون نيز از تصميم خود بسيار راضي هستم.
من چون علايق فني هم دارم دوست داشتم در رشته هاي برق و مكانيك تحصيل مي كردم.البته همچين فكري را هم دارم تا از نو يكي از اين رشته را بخوانم.
بايد تا جايي كه مي توانيم مردم را با محيط زيست و فوايد آن و مشكلات ناشي از تخريب آن آشنا كرده و فرهنگ زيست محيطي را در آنها تقويت كنيم.
بنده آينده اين رشته بسيار مهم و موثر در مناسبات بين المللي ارزيابي مي كنم.
شايد به دليل عدم تجربه و صرفاً به اين دليل كه همنام رشته شان است چنين فكري را در سر مي پرورانند.
در رشته من بايستي تا دكتري پيش رفت تا به كمال برسي.من هميشه خودم درس ميخواندم و به كلاس خصوصي اعتقادي نداشتم ولي براي كارشناسي ارشد منابع و جزوات سنجش تكميلي را خواندم و بسيار در موفقيت من تاثير داشت.
در تمام مراحل زندگي روزمره كاربرد دارد يا بهتر است بگويم با جان ما سروكار دارد

اميدوارم روزي شاهد اعتلاي فرهنگ حفاظت از محيط زيست در ميان مردم شريف ايران باشيم و به اميد هواي پاك
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

سلام و ضمن تشکر 200 امتیاز یه امتیازات شما اضافه گردید.
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
nargess58
جدید
جدید
تماس:

پست توسط nargess58 »

سلام من مسئول بهداشت یکی از بیمارستانهای دولتی شهر مشهد مقدس هستم و مدرک کارشناس خودم رو از دانشگاه علوم پزشکی اصفهان گرفتم و بهمن 81 فارغ التحصیل شدم من جز معدود خانم هایی هستم که می گن عاشق رشتشون هستن
من واقعا عاشق رشته ام هستم و خیلی باعلاقه در محیط کارم فعالیت می کنم
ولی تازگی ها احساس رکود می کنم فکر می کنم از دنیای علم و اطلاعات دور افتادم خیلی درگیر کارم شدم و فرصت مطالعه هم خیلی کم دارم از طرفی دوست دارم اطلاعاتم رو به روز کنم از اخبار جدید بهداشت محیطی با خبر بشم و در زمینه کاری خودم که بیمارستان هست نمونه بشم
کار کردن در این بیمارستان به جهت اینکه دولتی هست و از نظر مالی مشکلاتی وجود دارد خیلی سخته چون بهداشت محیط یعنی بهسازی و تجهیز وسایل و خیلی چیزهایی که همه مستلزم وجود اعتبار مالی است مدتی هست که هیچ کاری انجام نمی شه و من احساس خستگی می کنم خیلی دوست دارم خودم رو به مدارج بالاتر برسونم نمی دونم ارزش داره کاره دولتی رو ول کنم برم دوباره دنبال تحصیل و .... برم

می خواستم اگه امکان داره هر چی اطلاعات جدید بهداشت محیطی هست برای منم ارسال کنید بخصوص اگه ترجمه کتاب سالواتو رو دارین برای منم بفرستید ما که تاحالا سعادت نداشتیم اونو بخونیم
در مورد اطفا حریق در و نکات ایمنی در محیط بیمارستان نیز اگه چیزی دارین ممنون می شم
از اساتید محرتمچند سوال دارم اونم این هست که:
[*][font=tahoma,sans-serif]چه باید کرد تا این رشته را اون طوریکه شایسته اش است شناسوند ؟[/font][font=tahoma,sans-serif] از مقاله و پروژه چه خبر؟[/font]
[*][font=tahoma,sans-serif]آینده این رشته را چطوری می بینید؟[/font]
[*][font=tahoma,sans-serif]چرا فارغ التحصیلان این رشته بیشتر تمایل دارند در آب و فاضلاب یا محیط زیست استخدام بشوند در حالیکه بیشتر استخدامی در مراکز بهداشتی است؟[/font]
[*][font=Tahoma]کاربرد های بهداشت ، ایمنی و محیط زیست در جامعه ما[/font]
mojtaba1001a
جدید
جدید
تماس:

پست توسط mojtaba1001a »

اینجانب مجتبی محمودی کارشناس ارشد بهداشت محیط هستم که تا کارشناسی در دانشکده بهداشت شهید بهشتی بودم و حالا در کرمانشاه. این رشته را به دلیل اینکه پدرم فارغ التحصیل همین رشته بود انتخاب کردم. تلاش در هر زمینه ای به موفقیت می انجامد. دوستانی که نیاز به منابع دارن می تونن رو کمک من حساب کنن. ولی در هر صورت خواندن کتب مرجع بهتر است.
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

کاربر محترم nargess58 با توجه به اینکه به تمام سوالات پاسخ ندادید تنها 100 امتیاز به شما افزوده میگردد.
کاربر محترم mojtaba1001a لطفا به همه سوالات پاسخ کامل ارائه فرمایید و منابع قید شده را نیز معرفی کنید، مطلب ارسالی تنها معرفی شما میباشد و جواب کامل سوالات ما نیست.
آخرین ويرايش توسط 1 on naderloo, ويرايش شده در 24.
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
rouhallah
جدید
جدید
تماس:

پست توسط rouhallah »

[JUSTIFY]با سلام و خسته نباشید و همچنین تشکر می کنم از سایت پربارتان
من کارشناس بهداشت محیط شاغل در یکی از شهرهای جنوبی و محروم استان کرمان هستم
می خواهم به سولات داده شده پاسخ دهم
-حقیقت را بخواهید من در ابتدا از این رشته اطلاع چندانی نداشتم ولی با ورود و ادامه تحصیل در مقطع کارشناسی در کرمان متوجه شدم بهترین رشته دنیاست و تمایل به ادامه در مقاطع بالاتر می باشم . و از شغلم نیز کاملا راضی هستم.
-به نظر من غیر از این رشته دوست ندارم
-از طریق آموزش و اطلاع رسانی و افزایش دانش آموختگان این رشته .
-آینده رشته را روشن می بینم
-به خاطر اینکه اولا مطالبی که در دوران تحصیل می خوانیم بیشتر در زمینه آب و فاضلاب و محیط زیست می باشد و همچنین مزایای کاری و کیفیت کاری در آب وفاضلاب و محیط زیست بیشتر می باشد
-به نظر من کارشناسی بهتر است .و اینجانب برای کارشناسی از کتب منابع و تستهای خانیران استفاده کردم
-به امید آینده بهتر و درخشان برای زحمتکشان عرصه بهداشت محیط و محیط زیست[/JUSTIFY]
alif
جدید
جدید
محل اقامت: قم
تماس:

مصاحبه

پست توسط alif »

[JUSTIFY]سلام من علی فروغی کارشناس بهداشت محیط(نیروی ستادی)شهرستان شبستر و کارشناس ماظر بهداشت محیط بیمارستان 96 تختخوابی شبستر و به عنوان ارزیاب بهداشت محیط بیمارستانهای شهرستان مرند - جلفا و شبستر مشغول وظیفه هستم. در این سایت با نام مستعار alif عضو هستم.
در انتخاب این رشته آگاهی کافی نداشتم و صرفا برای ورود به دانشگاه و خلاصی از شرایط آن موقع انتخاب کردم .و لی بی شک با توجه به روحیات فردی خودم این رشته در نظرم زیبا و مورد پسند آمد. از اینکه نقش کنترلی و نظارتی بر معیارهای سلامت افراد دارد. ولی اگر این رشته را نمی خواندم دوست داشتم پزشکی یا دندانپزشی بخوانم. برای ترقی این رشته باید گروه های فعال هم در ساختار سیاست گذاری باشند و هم اتحادیه های علمی و انجمن ها و ngo ها را شکل بدهند. سمینارهای مختلف علمی و مجلات داشته باشند. البته کم و بیش وجود دارد. تا به حال چندین ترجمه مفاله داشته ام در وبلاگtasouj.blogfa.com که وبلاگ شخص ام هست منتشر کرده ام. همچنین با حضور در شهر بم و ارائه گزارشهای علمی و راهکار های مفید منطبق با جامعه ایران مقاله ای داشته ام که در مجله فرهنگ و ایمنی به چاپ رسید و فعلا در حال انجام کارهای مقدماتی روی اصلاح سیستم تصفیه خانه بیمارستان شبستر هستم- البته با کمک بسیار زیاد آقای مهندس فهیمی نیا عضو عیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی قم- هستم. فارغ آلتحصیلان این رشته به علت گذراندن دوره های فنی در دانشگاه و کسب مهارت لازم علاقمند می شوند این تحصیلات با تجربیات به درد بخور آمیخته شود و این مشکل تنها در آن سازمانها امکان پذیر است نه در سیستم علوم پزشکی. مطمئنا مقطع کارشناسی برای این رشته بهتر به نظر می رسد و با توجه به دروس میکروبیولوژی و زیستی این رشته از طریق علوم تجربی بهتر به نظر می رسد. کاربردهای این رشته در موازات رشته های عمران و محیط زیست و همراستا با فعالیتهای اداره محیط زیست -دامپزشکی - شهرداریها و .... جدایی ناپذیر است. البته در انتها لازم به ذکر است که مصاحبه ای نیز با اساتید دانشگاه خواهم داشت که بعدا ارسال خواهم نمود. با تشکر از سایت عالی و مدیریان محترم و اعضای این وب سایت.alif
[/JUSTIFY]
tasouj.blogfa.com
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

سلام

با توجه به پاسخ های ارئه شده توسط کاربران محترم alif و rouhallah صد امتیاز به هر یک از کاربران مذکور اضافه گردید.
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
yeka6363
جدید
جدید
محل اقامت: کرج
تماس:

پست توسط yeka6363 »

سایت خوبی دارید
naene
فعال
فعال
تماس:

پست توسط naene »

[JUSTIFY]با سلام واحترام
اینجانب کارشناس بهداشت محیط شاغل در بهداشت و درمان می باشم
بعد از سه سال دوری از کنکور و کتب درسی در کنکور سراسری شرکت نموده و لی نتوانستم رتبه لازم برای رشته های مورد علاقه ام ( تغذیه و مهندسی کشاورزی صنایع غذایی ) را بدست بیاورم در صدد برامدم رشته ای را انتخاب کنم کهدر صورت اشتغال بعد از فارغ التحصیلی کمترین محدودیت را داشته باشد و صرفا" کاری کلیشه ای و اداری نباشد با تحقیق رشته مورد نظر را انتخاب نمودم
در حال حاظر با بازدید کارشناسی و ارائه راهکارهای بهداشتی فعالیت دارم ( در بیمارستان و همچنین مرکز بهداشتی درمانی )
به نظر من فارغ التحصیلان این رشته تمایل بیشتر به شرکت های آب فاضلاب دارند چون در وزارت بهداشت تعریف درستی از این رشته نگردیده و متاسفانه با کم توجهی عده ای از دوستان بهداشت محیط را تنها بازرس می دانند که می تواند محل کسبی را پلمب کند و دیگر ... وبا این کار باعث شده اعتبار این رشته زیر سوال رود
منابعی که اینجانب مورد مطالعه قرار دادم صرفا" جهت قبولی در کنکور ارتقا" رشته نبوده و بیشتر می خواستم سطح اطلاعاتم را افزایش دهم برای همین هیچگونه کتاب تستی را استفاده نکردم و از کتابهای چون مهندسی فاضلاب ( متکف ) آبرسانی شهری وجمع آوری فاضلاب از دکتر منزوی میکروبیولوژی میترا غلامی و ....
آینده این رشته بستگی به ما فارغ التحصیلان این رشته و همچنین مسئولان ذیربط دارد فقط کافیست آنگونه رشته خود را بپذیریم که واقعیت دارد و با تلاش و پشتکار این رشته را به جامعه نیز معرفی کنیم
راهکار این کار افزایش فرصت های مطالعاتی است که متاسفانه در وزارت بهداشت بعد از اینکه فرد استخدام شد از محیط آموزشی و دانشگاهی کم کم فاصله می گیر و در حد همان بازدید و قانون ماده 13 باقی می ماند

به امید روزی که واقعا" بهداشت محیطیها به ارزش واقعی خود برسند
[/JUSTIFY]
هیچگاه به خاطر “هیچکس” دست از “ارزشهایت” نکش …
چون زمانی که آن فرد از تو دست بکشد ، تو می مانی و یک “من” بی ارزش !

الهه السادات امیری نایینی
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

سلام 200 امتیاز یه امتیازات شما اضافه گردید.
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
نمایه کاربر
yeka6363
جدید
جدید
محل اقامت: کرج
تماس:

پست توسط yeka6363 »

[JUSTIFY][font=Tahoma]اینجانب یوسف غلامی رشته مهندسی بهداشت و مسئول تصفیه خانه فاضلاب شهری کرج هستم و با توجه به علاقه ای که به بخش آب و فاضلاب داشتم و راهنمایی های آشنایان و متخصصین این رشته وارد این رشته شدم و در دانشگاه با راهنمایی های اساتید بزرگی چون مهندس پیدا توانستم به موفقیت های زیادی در این رشته برسم و در قسمتی که علاقه به ان دارم یعنی تصفیه خانه و ان هم فاضلاب برسم به نظر بنده این رشته به خصوص در مقطع کارشناسی واقعا مهندسی هست و دانشجویان و کارشناسان مهندسی بهداشت بایستی با بالا بردن توان علمی و عملی خود برای هر چه بیشتر حمایت کردن این رشته دست به دست هم دهند و در زمینه های کاری خود بیشتر از هم رشته ای های خود کمک گیرند تا از رشته خود حمایت کنند بنده در پروژه ها ی مختلفی کار کردم و دوره ای تخصصی بهرهبرداری شبکه فاضلاب و تصفیه خانه را در موسسه تحقیقات وزارت نیرو در امور آب وفاضلاب غرب استان تهران گذرانده ام و در صورت نیاز در حد توتن دوستان و همکاران را راهنمایی میکنم رشته مهندسی بهداشت محیط رشته سیع و گسترده ای است و در حقیقت اقیانوسی است به عمق کم که کارشناسان این رشته بایستی به ان عمق دهند به نظر بنده را ه برای رشته مهندسی بهداشت محیط حالا حالاها باز است و بهتر بود این رشته را در مقاطع بالاتر تفکیکک و تخصصی تر کنند تا فارغ التحصیلان بتوانند در یک زمینه پیش رفته و به اطلاعات خود عمق دهند تا متخصصان کارشناس را وارد عرصه فعالیت نمایند به دلیل این که رشته مهندسی بهداشت در بر گیرنده تقریبا 70% مباحث آب و فاضلاب می باشد لذا در این بخش متقاضی زیادی دارد منابع مطالعاتی برای مقاطع بالا در این رشته بیشتر مطالب انگلیسی هست و البته ترجمه ها هم می توانند مک موثری در این زمینه نمایند همانطور که همه می دانیم بهداشت محیط بدون اغراق تقریبا در همه جا دستی در اتش داشته و جزو لاینفک در انجام هرگونه مطالعات و پروژه ها می باشد و نکته مهمی که کارشناسان این رشته بایستی به آن توجه نمایند در وهله اول در نظر گرفتین ایمنی و بهداشت در انجام هر کاری و سپس بالا بردن توان علمی مهندسی و بکارگیری صحیح آن با داشتن اعتماد به نفسی بالا می باشد فلذا بایستی مدیر خوبی هم باشیم با ارزوی موفقیت برای همه به خصوص جامعه مهندسین بهداشت محیط.[/font]
[/JUSTIFY]
peygeer
جدید
جدید
محل اقامت: شهرستان تربت جام
تماس:

پست توسط peygeer »

[JUSTIFY]سلام-سئوالات بسیار خوبی مطرح شده .این سئوالات مطمئنا درگیری ذهنی همه فارغ التحصیلان این رته رو بارها درگیر خودش کرده ،کارمندانی رو دیدم که در شرف بازنشستگی اند ولی باز هم این سئوالات وموارد در خصوص آنها صدق می کند .بنده فارغ التحصیل کارشناسی بهداشت محیط از تهران هستم ودر شرکت آب وفاضلاب مشغولم .بچه بهداشت محیط در شرکت ما الحمدلله زیادند وخوب هم جواب دادند پستهای بسیار مهمی در معاونت مهندسی را کسب نموده اند وهیچ رقیبی هم از رشته های دیگه ندارند ونخواهند داشت .ولی علیرغم اینکه تلاش می کنند این چنین جلوه نکند ولی باز هم می توان فهمید که ناراحتند از اینکه توانایی شان در حد اعتقاد همکاران وشناخت سایرین از زشته آنها نیست واین طوری است که درمواقع که اسم از رشته می آید یا دیگر نیستند یا موضوع راعوض می کنند . می دانید چرا؟؟؟؟؟؟؟
همسر بنده مهندس عمران آب وفاضلاب است ومن دروسی را که خوانده واساتیدی که داشته و... وقتی با بهداشت محیط مقایسه می کنم از توانایی های خودمون لذت می برم .
علت را می توان در طرز تلقی عموم جستجو کرد آنها از بهداشت توقع بهداشت تلقی جامعه را دارند مثل بازدید مغازه ها ،تاریخ مصرف ،کیفیت و... آنها باورشان نمی شود که این رشته در شهرداری ،در بازیافت ، رئیس ناحیه وسرپرست مهندس عمران ،در شرکت آب وفاضلاب ،طراح شبکه آب ،طراح شبکه فاضلاب طراح تصفیه خانه ،ناظر حفاری چاهها و...کارکند واظهار نظر کند واز همه مهمتر از سایر رشته ها که اسم تخصصی تری دارد توانا تر باشد.وپاسخ به علت می تواند :1- [COLOR=#ff0000]اساتید وبزرگان این رشته[/COLOR] باشد که آنها هم نمی خواهند با نام این رشته شناخته شوند (چند وقت پیش در یک کتاب یا جزوه مهندس هنری با اسم مهندس محیط یست معرفی شده بود)2- وزارت بهداشت ،که نمی دانم چه خصومتی با خودش دارد ونمی تواند یا نمی خواهد این رشته را توانمند بپذیرد .مدیر گروه بهداشت محیط استان را پزشک عمومی انتخاب می کندویا از توانایی های رشته کمترین سود را می برد .در حالی که می توانست ارزش وزارت خود را با با لا بردن ارزش این رشته ها بالاتر ببرد.و... سخن بسیار است ومجال کم .ان شاءالله که مورد استفاده شنونده های واقعی قار گیرد
[/JUSTIFY]
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
تماس:

پست توسط naderloo »

سلام

با توجه به پاسخ های ارئه شده توسط کاربران محترم peygeer و yeka6363 صد و پنجاه امتیاز به هر یک از کاربران مذکور اضافه گردید.
[CENTER]
تصویر

تصویر
[/CENTER]
ارسال پست

بازگشت به “اخبار بهداشت محیط”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 4 مهمان