شورترين درياچه جهان كه حيات در آن جريان دارد warning

در این انجمن اخبار بهداشت محیط در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

chichini
جدید
جدید
پست: 78
تاریخ عضویت: سه شنبه 24 اسفند 1389, 12:00 am
حالت من: Badhal
محل اقامت: رشت
تشکر کرده: 24 دفعه
تشکر شده: 73 دفعه
تماس:

شورترين درياچه جهان كه حيات در آن جريان دارد warning

پست توسط chichini »

بهتر بدونید که دریاچه ارومیه با وجود داشتن ویژگی های زیر در حال خشک شدن ...

1) دریاچه ارومیه «دومين درياچه شور جهان»، «بزرگترين زيستگاه طبيعي آرتميا»، «بيستمين درياچه بزرگ جهان»، «شورترين درياچه جهان كه حيات در آن جريان دارد» و«بزرگترين درياچه داخلي ايران»


2) دریاچه ارومیه دریاچه ای است که در طول تاریخ حتی یک نفر را هم راغرق نکرده، چرا که اگر شنا هم بلد نباشید به سادگی می توانید روی آب شناور بمانید.


3) دریاچه ارومیه بزرگترين زيستگاه طبيعي آرتميا در جهان است (موجودي زنده که غذايماهي خاويار است) را دارد و قيمت آن تقريبا با ماهي خاويار برابری می کنه. با این وجودحتی در صورتی که بعدها هم دریاچه احیا شود دیگر اثری از این موجود نخواهد بود.


4)این دریاچه شورترين درياچه جهان كه حيات در آن جريان دارد.


5)تحقیقات نشان داده است که خواص طبي و درماني لجن و نمک درياچه اروميه بسيار شبيه با خواص نمک و لجن درياچه بحرالميت اردن است که کشورهاي خارجي بويژه فرانسه، انگليس و آلمان استفاده فراواني از آن مي کنند. لجن دریاچه ارومیه قابلیت چشمگیری در کاهش و تسکین درد داره و می توان از آن برای تهيه محصولات بهداشتي و آرايشي و همچنين احداث کلينيک هاي درماني استفاده کرد.


6) لجن دریاچه ارومیه قابلیت درمان و نیز جلوگیری از پیشروی بیمارهای پوستی را دارد

7)نمک دریاچه ارومیه مقادیر زیادی از مواد معدني از جمله کلر، سديم، پتاسيم، کلسيم، برم، سولفات ها و ديگر مواد معدني به همراه کتون دارد. بنابراین نمک اين درياچه برايبيماريهاي قارچي و پوستي، دردهاي عضلاني و مفصلي، رفع خستگي و استرس و همچنين بهبود پينه و ترک پا و دست تاثیر داره.

بد نیست بدونید که با وجود فواید بسیار و نقش عمده این دریاچه در اکوسیستم به دلیل اتخاذ سیاست های غلط سطح آب این دریاچه
7مترکاهش یافته است و برآوردمیشود تا سه سال آینده کاملا خشک شود چراکه دیگر خبری از آب 21 رودخانه و 39 مسيل به درياچه اروميه وارد می شد نیست


اما کاش با خشک شدن این دریاچه با ارزش که می توانست به منبعی برای جذب توریست و کمک به اقتصاد کشور تبدیل بشه فقط از موهبتی مجانی که در اختیارمان قرار داده شده بود بی بهره می شدیم اما خشک شدن آن علاوه بر از دست دادن مواهبش پیامدهای زیر را به دنبال خواهد داشت ......

1) زیستگاه بی نظیر اطراف دریاچه از حیات خالی خواهد شد.

2) گرد و غبار نمک دریاچه که بسیار خطرناک تر از گردو غبار خاک است ایران و کشورهای همسایه اش را تهدید خواهد کرد چراکه با وزش کمترین بادی ذرات نمک بلند خواهند شد. هرچند شاید گرفتن گرد نمک تفاوتی با گرفتن گرد خاک نداشته باشه ولی تصور کنیدبجای خاک نمک تو چشمتون بره....

3) نمک دریاچه خشک شده افزون بر به خطر انداختن سلامت جسمي و تنفسي،موجب از بين بردن زمين‌هاي کشاورزي هم خواهد شد. این نمک زمین های کشاورزی دست کم سه استان را از بین خواهد برد در حالی که این سه استان از شاهرگ های کشاورزی کشور محسوب می شوند تبدیل به گونه ای از بیابان خواهند شد.

درحالی که می توان با

1. پمپاژ بخشی از آب سدهای اطراف که در مسیر رودهای جاری دریاچه زده شده است

2. تزریق آب از دریای خزر و رود ارس

3. بارور نمودن ابرها و ایجاد ابرهای باران زا و باران های مصنوعی

جلوی این فاجعه جغرافیایی گرفت.شما که چندین بار برای تغیر نام خلیجتون اقدام کردید فکر نمی کنید باید آستین بالا بزنید تا از خشک شدن با ارزش ترین دریاچه کشورتون جلوگیری کنید.....

این ایمیل رو به دوستانتون و هر کس که فکر می کنید دغدغه وطن داره ارسال کنید.

به امید آن که بتونیم در کتاب های جغرافیایی فرزندانمون همچنان اسم دریاچه ارومیه رو به عنوان بزرگترین دریاچه داخلی کشور ببینیم.

از دوستانی که اطلاعات بیشتری در زمینه محیط زیست و بخصوص دریاچه ارومیه دارند خواهشمند است در زمینه اطلاع رسانی بیشتر در مورد دریاچه ارومیه و عواقب اسفبار خشک شدن دریاچه همکاری نمایند.


همه ي وقايع زندگي، درس هاييست كه خدا مي خواهد بياموزيم !
chichini
جدید
جدید
پست: 78
تاریخ عضویت: سه شنبه 24 اسفند 1389, 12:00 am
حالت من: Badhal
محل اقامت: رشت
تشکر کرده: 24 دفعه
تشکر شده: 73 دفعه
تماس:

Re: شورترين درياچه جهان كه حيات در آن جريان دارد warning

پست توسط chichini »

خطر انفجار بمب 8 میلیارد تنی در ارومیه !
تا کی میخواهیم دست دست کنیم و حرف بزنیم بخدا این بمب از بمب اتم هم بزرگتر و مهیبتره !! باور کنید فاجعه ای بزرگ خواهد بود اگر بفکرش نباشیم چندین سال هست هزاران مطلب و تصویر و همایش و.... میگذاریم ولی فرداش همه چیز از یاد میره !! امیدوارم از خواب غفلت بیدار بشیم و فکری اساسی در مورد این فاجعه عظیم بکنیم و بکنن ماکه کاری از دستمون نمیاد فقط میتونیم گوشزد کنیم . باشد که فکری به این بمب ساعتی کرده باشند.

TABLE]TR]TD]TABLE]TR]TD]TABLE]TR]TD]/TD]/TR]/TABLE]/TD]/TR]/TABLE]/TD]/TR]TR]TD]با بی‌توجهی به این امر فرصت‌ها را از دست می‌دهیم و خود را مورد مذمت تاریخ و نسل‌های آینده قرار می‌دهیم./TD]/TR]/TABLE]

نماینده مردم ارومیه گفت: اولین خطر عدم توجه به خشک‌سالی دریاچه ارومیه، انفجار بمب
۸
میلیارد تنی نمک دریاچه ارومیه توسط بادهای فصلی خواهد بودکه جان
۱۵
میلیون نفر را تهدید کرده و قطب کشاورزی استان‌ها را از بین می‌برد.


سید سلمان ذاکر نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی امروز چهارشنبه طی نطق میان دستور در صحن علنی مجلس با بیان اینکه امکانات و حقوق مردم در دست کارمندان و مسئولین است، اظهار داشت: مانند نظارت انتظامی بر رفتار قضات، باید برای نظارت کارمندان و مسئولین کشور دادسرای انتظامی تشکیل شود زیرا پس از گذشت
۳۲
سال از انقلاب هنوز تکریم ارباب رجوع در اداره‌ها جا نیفتاده است، قدرت برای حل مشکل است نه برای ایجاد مشکل، قدرت برای تکریم است نه برای تحقیر و قدرت برای تعدیل است نه برای تبعیض.


وی افزود: وحدت بدون محور نمی‌شود بلکه پراکندگی، دلهره، انفصال و شکافته شدن را در پی دارد و به خاطر همین باید ریسمانی باشد تا انسانی را از گمراهی و تفرقه نجات دهد و همه می‌دانیم که ریسمان نجات ما اسلام، قرآن واهل بیت و ولایت مستمر فقیه است و هر کسی که از این مسیر غافل شود، مجازات او انحراف و طغیان بر علیه حق و منافع مردم و در نهایت بر حکومت اسلامی خواهد بود.


ذاکر ادامه داد: بر اساس ماده
۱۸۰
قانون برنامه
۵
ساله پنجم توسعه و اصل
۴۸
قانون اساسی
۲
درصد از اعتبارات بودجه عمومی دولت باید هزینه مناطق کمتر توسعه یافته شود و فاصله استان‌ها را در بخش‌های اقتصادی و زیربنایی و امنیتی
۱۰
درصد در هر سال کاهش دهد.

نماینده مردم ارومیه با بیان اینکه اگر تقسیم بودجه سال
۹۰
برخلاف منافع مناطق کمتر توسعه یافته باشد، برخورد قانونی خواهیم کرد، گفت: عقب‌ماندگی مزمن تاریخی ارومیه و صدمه در سایه دفاع از نظام و ایجاد امنیت در این استان پرواضح است.


وی به معضل بیکاری در این استان اشاره کرد و اظهار داشت: برابر مشاهده عینی و نظر کارشناسان از سال
۴۲
آب دریاچه ارومیه رو به کاهش بوده و در حال حاضر در مرحله احتضار است و نفس‌های آخر خود را می‌کشد که اولین خطر عدم توجه به این موضوع، انفجار بمب
۸

میلیارد تنی نمک دریاچه ارومیه توسط بادهای فصلی خواهد بودکه جان
۱۵
میلیون نفر را تهدید کرده و قطب کشاورزی استان‌ها را از بین می‌برد.

ذاکر خطاب به مسوولین کشور گفت: با بی‌توجهی به این امر فرصت‌ها را از دست می‌دهیم و خود را مورد مذمت تاریخ و نسل‌های آینده قرار می‌دهیم، از مسولان می‌خواهم به داد دریاچه ارومیه برسند و با تخصیص منابع ویژه هم دریاچه ارومیه و هم خودتان را نجات دهید.

تصاویر تکان‌دهنده از خشک شدن دریاچه ارومیهاینجا زمانی زیر آب بود!دریاچه‌ای که به شوره‌زار تبدیل می‌شودتوده های نمکاحتمالا، آخرین آرتمیاهای زندهغروبی غم انگیزشوره زارهای جدیدسرنوشت ارومیا آرتمیا گونه‌ای منحصر به فرد ار موجودات زنده که اکنون مرده‌اند


واقعا" تصاویر غم انگیز هستن !!
همه ي وقايع زندگي، درس هاييست كه خدا مي خواهد بياموزيم !
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “اخبار بهداشت محیط”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 3 مهمان