تغییر رشته از بهداشت محیط به پرستاری

در این انجمن به مهندسی بهداشت محیط در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.

مدیر انجمن: naderloo

نمایه کاربر
sajad223
جدید
جدید
پست: 3
تاریخ عضویت: چهار شنبه 13 اردیبهشت 1391, 4:45 am
تشکر شده: 1 دفعه
تماس:

تغییر رشته از بهداشت محیط به پرستاری

پست توسط sajad223 »

سلام خدمت همه دوستان بهداشتی و خسته نباشید خدمت اقای نادرلو
من کارشناسی بهداشت محیط دارم و الان در حال گدراندن طرحم ولی هیچ امیدی به استخدام نیست خواستم نظر دوستان عزیزمو در مورد تغییر رشته به پرستاری بدونم !
دوستان بهداشتی عزیز من این پست رو گذاشتم که از نظراتتون استفاده کنم پس خواهشا وقتی مطلبو میخونین یه نظر هم بدین ممنون میشم

دوستان بهداشتی تا الان نزدیک 800 نفر بازدید کردن خداوکیلی فقط 3 نفر از دوستان نظر دادن :53: من این پستو جهت استفاده از نظراتتون گداشتم پس لطفا همکاری کنین :53:
آخرین ويرايش توسط 2 on sajad223, ويرايش شده در 0.


نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3250
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2128 دفعه
تماس:

Re: تغییر رشته از بهداشت محیط به پرستاری

پست توسط naderloo »

sajad223 نوشته شده:سلام خدمت همه دوستان بهداشتی و خسته نباشید خدمت اقای نادرلو
من کارشناسی بهداشت محیط دارم و الان در حال گدراندن طرحم ولی هیچ امیدی به استخدام نیست خواستم نظر دوستان عزیزمو در مورد تغییر رشته به پرستاری بدم

سلام، حق با شماست موقعیت های کاری در رشته بهداشت محیط در حال حاضر کم شده است ولی دوست گرامی باید عرض کنم که در این وضعیت موجود (تحریم ها، و ...) تقریبا تمامی رشته ها از بازار کاری خوبی برخوردار نیستند چرا که کارهای عمرانی کاهش یافته است

ولی دوست عزیز به خودتون و علاقه و عشقتون مراجعه کنید بهداشت محیط و پرستاری و پزشکی و ... همه اینها یک بهانه برای گرفتن روزی هستند و روزی رسان کس دیگه هست.


به لینک های ذیل هم سری بزنید
کارآفرینی در حیطه مهندسی بهداشت محیط
خبر خوب:تصویب عنوان مهندسی کارشناسی بهداشت محیط
نظام مهندسی یا نظام بهداشت برای مهندسی بهداشت محیط
وضعیت شغلی کارشناس بهداشت محیط در کارخانه ها

این هم مواردی که قبلا طرح شده است: کارآفرینی در حیطه مهندسی بهداشت محیط

برخی از طرح های اشتغالزایی جهت فارغ التحصیلانمهندسی بهداشت محیط:

مدیریت انرژی های پاک در صنایع کشور:
صنایع کشور میتوانند در فرآیند های مدیریت انرژی خود که در حال حاضر بدلیل بحث هدفمند شدن یارانه ها، از اهمیت زیادی برخوردار شده (و در صورتیکه صنایع به طور جدی به آن توجه ننمایند بیم ورشکستگی آنان میرود.) از کاشناسان مهندسی بهداشت محیط بهره بگیرند.میتوان گفت که کارشناسان بهداشت محیط علاوه بر اینکه تسلط کاملی به مدیریت انرژی های آب، بخار، هوای فشرده و تا حدی برق دارند و از نحوه استفاده از انرژی های پاک هم مطلع هستند و طبعا میتوانند در این خصوص فعالیت نمایند.

مدیریت بهره برداری از سیستم های آبرسانی و انتقال و توزیع آب:
مدیریت سیستم های آبرسانی و شبکه های انتقال و توزیع آب در مناطق شهری و صنعتی و بازیافت مجدد آب در صنایع از طریق کاهش تلفات آب در شبکه های توزیع، سیستم های تصفیه ، فرآیند های تولید،سیرکولاسیون آب در سیستم های خنک کننده و ... همه و همه میتواند توسط کارشناسان بهداشت صورت پذیرد.باید به نحوی عمل شود که چارت بهره برداری از تصفیه خانه ها اصلاح شده و لزوم بکار گیری کارشناسان بهداشت محیط در مدیریت تصفیه خانه ها و همچنین کادر آزمایشگاه آب آن اجرایی گردد.

مدیریت بهره برداری از سیستم های فاضلاب:
مدیریت سیستم های تصفیه فاضلاب در مناطق شهری و صنعیت ، نظارت بر باریابی مجدد فاضلاب های تصفیه شده و مدیریت بر نحوه تصفیه فاضلاب.در این مورد هم همانند مورد فوق باید به نحوی عمل شود که چارت بهره برداری از تصفیه خانه ها فاضلاب اصلاح شده و لزوم بکار گیری کارشناسان بهداشت محیط در مدیریت تصفیه خانه ها و همچنین کادر آزمایشگاه فاضلاب آن اجرایی گردد.

صرفه جویی وبهینه سازی سوخت:
اندازی گیری راندمان سوخت مورد استفاده در دیگ های بخار از طریق اندازه گیری آلاینده های خروجی از دودکش و ارائه پیشنهادات اصلاحی جهت افزایش راندمان سوخت و کاهش تلفات سوخت های فسیلی.
اندازه گیری میزان گازهای خروجی از دودکش کارخانه های محصولات بینا بینی نظیر اسید سولفوریک و نیتریک و مشخص کردن بالاترین راندمان سوخت و دمای مورد نیاز برای تولید کمترین آلودگی که نسبت مستقیمی با کنترل دما در رآکتور های این کارخانه ها دارد و از طرفی جلوگیری از هدر رفتن مواد اولیه بدلیل عدم کنترل احتراق در سیستم
نظارت بر وضعیت آب های مورد استفاده دیگ های بخار و همه و همه میتواند توسط کارشناسان بهداشت محیط صورت پذیرد.

مدیریت شهری در شهرداری ها
شاید به جرات بتوان گفت که رشته مهندسی بهداشت محیط در شهرداری ها از توان بالقوه بسیار بالایی بر خورد دار است و میتواند در فعالیت های
مدیریت زباله و مواد زائد جامد
بازیافت زباله
کمپوست
به عنوانی رکن جدایی نا پذیر این فعالیت ها محسوب گردد.

شرکت های معتمد سازمان محیط زیست:
در حال حاضر اغلب صنایع و ... جهت آزمایشات و اندازه گیری های زیست محیطی، آب و فاضلاب و... با شرکت های خصوصی معتمد سازمان حفاظت محیط زیست قرار داد دارند ولی وارد این شرکت ها که میشوید، تنها تخصصی که ندارند تخصص بهداشت محیط است ، دوستان فعال در زمینه آزمایشات آب و فاضلاب در این شرکت ها دارای تخصص های متفاوت بهداشت مواد غذایی، تغذیه، علوم آزمایشگاهی، شیمی ، دامپزشکی و پزشک های عمومی هستند و در برخی موارد کارشناسان بهداشت حرفه ای نیز با اینا همکاری دارند ولی از کارشناسان مهندسی بهداشت محیط خبری نیست.کارشناسان بهداشت محیط میتوانند به صورت انفرادی و یا گروهی نسبت به تاسیس این گونه شرکت ها براحتی اقدام نموده و از پس فعالیت ها با همکاری فارغ التحصیلان سایر رشته های مرتبط نظیر بهداشت حرفه ای برآیند.لذا میتوان دستورالعملی به سازمان محیط زیست پیشنهاد داد که طی آن تنها فارغ التحصیلان مهندسی بهداشت محیط به همراه کارشناسان بهداشت حرفه ای بتوانند این گونه شرکت های خاص را تاسیس نمایند.و یا با توجه به اینکه متولی اصلی امور بهداشت آب و فاضلاب، زباله و به قول محیط زیستی ها ، محیط زیست انسانی وزارت بهداشت و درمان است چه لزومی دارد که سازمان محیط زیست مجوز اینگونه فعالیت ها را صادر کند، یا حتی چه ایرادی دارد که وزارت بهداشت امکان مجوز دهی صرف خدمات بهداشتی را به صورت جداگانه صادر کند .

شرکت های مهندسی مشاور و پیمانکاران طرح و تاسیسات آب و فاضلاب:
باید تدابیری اتخاذ شود که رشته بهداشت محیط زیست، بالاترین امتیاز جهت رتبه بندی و احراز صلاحیت این گونه شرکت ها را بدست آورد تا زمینه همکاری و جذب فارغ التحصیلان این رشته در این شرکتها فراهم آید.لازم به توضیح است که در حال حاضر امتیاز رشته بهداشت محیط زیست در تاسیسات شهری 60 ، در تاسیسات و تجهیزات تصفیه خانه های بزرگ آب و فاضلاب 50، حفاری اکتشاف و بهره برداری آب 40، تاسیسات اعلام و اطفاء حریق 45 و تنها کارهای کشاورزی و فضای سبز 100 میباشد که بایست اصلاح شده و امتیاز این رشته در این فعالیت ها به 100 تغییر یابد.و حتی شرایط احراز باید حضور تعداد مشخص از کارشناسان بهداشت محیط در این گونه شرکت ها باشد.

سازمان های بازیافت و تبدیل مواد:
در این خصوص فعالیت ها باید به گونه ای هدف مند شود که تنها شرایط احراز این سازمانها وجود فارغ التحصیلان بهداشت محیط در بدنه مدیریت آن باشد. یعنی اینکه شرایط احراز این سازمان ها تنها از طریق انتصاب فارغ التحصیلان بهداشتی به مدیریت عاملی این گونه سازمانها و استفاده از کارشناسان مذکور در بدنه اجرایی است.

سازمان محیط زیست:
دستورالعملی باید تهیه شده و توسط معاونت بهداشت وزارت بهداشت و درمان و آموزش پزشکی به سازمان مذکور ارائه گردد به نحوی که سازمان مذکور ملزم گردد که در بخش محیط زیست انسانی خودتنها از فارغالتحصیلان مهندسی بهداشت محیط را بکار گیرد و از استخدام سایر رشته ها در این معاونت مختص به فعالیت های بهداشت محیط ممانعت بعمل َآورد
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
gilhmard
جدید
جدید
پست: 5
تاریخ عضویت: شنبه 4 مهر 1388, 12:00 am
تشکر شده: 4 دفعه
تماس:

Re: تغییر رشته از بهداشت محیط به پرستاری

پست توسط gilhmard »

دوست عزیز اگه تونستی ارشد مهندسی محیط زیست گرایش آب و فاضلاب بخون. 90 درصد بچه های این رشته بهداشت محیطی ان. تو وزارت بهداشت واسه بهداشت محیط اهمیتی قایل نیستن
نمایه کاربر
sajad223
جدید
جدید
پست: 3
تاریخ عضویت: چهار شنبه 13 اردیبهشت 1391, 4:45 am
تشکر شده: 1 دفعه
تماس:

Re: تغییر رشته از بهداشت محیط به پرستاری

پست توسط sajad223 »

دوستان بهداشتی عزیز من این پست رو گذاشتم که از نظراتتون استفاده کنم پس خواهشا وقتی مطلبو میخونین یه نظر هم بدین ممنون میشم
نمایه کاربر
shimaa
آماتور
آماتور
پست: 129
تاریخ عضویت: دو شنبه 25 شهریور 1392, 10:32 pm
تشکر کرده: 47 دفعه
تشکر شده: 40 دفعه
تماس:

Re: تغییر رشته از بهداشت محیط به پرستاری

پست توسط shimaa »

چشم. نظر من اینه که همین حالا که نسبت به این رشته دودل شدید بچسبید به درس و یک رشته ی دیگه رو دنبالشو بگیرید
و ایشالا موفق هم باشید' پرستاری هم که گفتید از لحاظ موقعیت کار و شانس استخدامی و شاغل شدن عالیه و تقریبا حتمیه
برای خانومها مامایی هم الان تقریبا همینطوره' البته یه نکته ی مهمی که به نظرم باید حتما به خاطر داشته باشید اینکه همونطور که گفتم موقعیت شغلی پرستاری الانه که اینطور خوب و به قول معروف رو بورسه ولی شما درنظر داشته باشید تا تصمیم بگیرید و بخونید و قبول بشید و دوباره فارغ التحصیل بشید بیاین ۴سالی لااقل گذشته شاید اون موقع دیگه این رشته تو وضعیت الانش نباشه'و اون هم اشباع شده باشه' میدونین چی میگم?
اینم نظر من'فکر کنم دیگه کافی باشه
موفق باشید
این نیز بگذرد....
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “مهندسی بهداشت محیط”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان