نظافت پورت های بلا استفاده

دراین بخش سخت افزار میپردازید

مدیر انجمن: naderloo

monaa
جدید
جدید
پست: 25
تاریخ عضویت: سه شنبه 19 مرداد 1389, 12:00 am
تشکر شده: 8 دفعه
تماس:

نظافت پورت های بلا استفاده

پست توسط monaa »
BLOCKQUOTE] center]/center] size=2]پورت ها يا درگاه ها براي اتصال تجهيزاتو ابزارهاي مختلف به كامپيوتر مورد استفاده قرار مي گيرند و معمولاً تعدادپورت ها بيش از آن است كه همه آنها استفاده شود و تعدادي از آنها غير قابلاستفاده باقي مي مانند و محل اتصال آنها در برابر گرد و غبار و آشغال بدونپوششي باقي مي ماند./size] size=2]اين پورت ها عبارتند از:/size] size=2]- پورت اترنت/size] size=2]- پورت USB/size] size=2]- پورت پارالل/size] size=2]- پورت سري (سريال)/size] size=2]نظافت پورت ها كار بسيار ساده اي است ولي قبل از شروع بايد نكاتي را رعايت كنيد تا كامپيوتر شما صدمه نبيند.

/size] size=2]قبل از تميز كاري كامپيوتر خود را شات داندهيد و كابل آن را از پريز برق جدا كنيد. اگر بيشتر كثيفي از گرد و غبارتشكيل شده است يك بلوئر هواي (دمنده هوا) مخصوص كامپيوتر خريداري كنيد ايندمنده ها خيلي گران نيستند و از آن براي تميز كاري داخل كامپيوتر هم ميتوانيد استفاده كنيد./size] size=2]اگر كثيفي ها كمي چسبناكتر هستند و با هواي فشرده نمي توانيد آنها را از بين ببريد بهتر است از يكمسواك استفاده كنيد تا كاملاً داخل شكاف ها را تميز كنيد. ولي اين كار رابه نرم و با حوصله انجام دهيد./size] size=2]تميز كننده هاي اسفنجي هم براي نظافت قسمت هايبزرگتر مي توانند استفاده شوند براي اين منظور اسفنج خود را به الكل آغشتهكنيد و سپس پورت مورد نظر را تميز كنيد قبل از اينكه دوباره از كامپيوتراستفاده كنيد اجازه دهيد تا پورت ها كاملاً خشك شوند./size] size=2]توضيحات فوق فقط براي نظافت پورت هاي خارجي بودكه با توجه به آنها مي توانيد به راحتي هر پورت خارجي كامپيوتر را بدونمشكل تميز كنيد.

/size] size=2]color=#000080]علي يزدي مقدم/color]


url=http://forum.irantrack.com/redirector.php?url=http%3A%2F%2Fwww.yadbegir.com%2Fmain%2Fhard2%2Fclean_ports.htm]یادبگیر/url]/size] /BLOCKQUOTE]
بازگشت به “رایانه و نرم افزار”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 0 مهمان