نکات مهم خرید دستگاه تصفیه هوا

در این انجمن به آلودگی هوا و کنترل آن در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.
نمایه کاربر
hses
حرفه ای
حرفه ای
پست: 611
تاریخ عضویت: پنج شنبه 16 مرداد 1393, 12:15 pm
تشکر کرده: 8 دفعه
تشکر شده: 43 دفعه
تماس:

نکات مهم خرید دستگاه تصفیه هوا

پست توسط hses »

در تهیه دستگاه تصفیه هوا لازم است به چند نکته توجه شود
اول اینکه تصفیه هوا برای چه مدل آلودگی هوایی خریداری می شود. برای هر مدل آلودگی فیلتر و یا روش تصفیه خودش باید ملاک قرار گیرد، اگر تصفیه هوا برای غلبه بر آلودگی هوای بیرون خریداری می شود، دستگاه شیاومی می تواند یگی از گزینه های مناسب باشد.
عمده آلودگی هوای بیرون در شهرهای بزرگ کشور ذرات معلق کوچکتر از 2.5 میکرون می باشد که با pm2.5 می شناسیم. یعنی در روزهایی که هوای بیرون شهری مثل تهران در محدوده ناسالم و یا شاخص کیفیت هوا بالای 150 قرار می گیردعامل اصلی آن ذرات معلق می باشد که در تابلوهای نمایشگر هوا در نقاط مختلف شهر قابل رویت می باشد. بنابراین باید دستگاهی تهیه شود که بتواند این آلودگی را فیلتر کند، عمدتا فیلترهای هپا این قابلیت را دارند و سایر فیلترهایی که برای بو و یا آلاینده های تولید شده در داخل خانه نظیر دود سیگار و مواد شوینده و ... در دستگاههای تصفیه هوا وجود دارد در این زمینه کارایی ندارند. پس اگر برای آلودگی هوای بیرون اقدام به تهیه دستگاه تصفیه می کنیم لازم است دستگاه تصفیه هوا قابلیت حذف ذرات معلق pm2.5 را داشته باشد.
موضوع دوم توجه به مساحت اتاقی که هوای آنرا تصفیه می کنیم با توان پالایش دستگاه می باشد، معمولا ظرفیت دستگاهها با CADR و بر حسب مترمکعب بر ساعت بیان می شود چنانچه ظرفیت هوادهی دستگاه را در 0.12 ضرب کنیم حداکثر حجم فضای اتاق بدست می اید یعنی دستگاه شیامی پرو می تواند برای یک فضای حداکثر تا 60 مترمربع کارایی داشته باشد، که یکی از دستگاههای با ظرفیت بالا در این حوزه می باشد.
موضوع سوم که باید در نظر گرفته شود، این دستگاهها هر چقدر هم توانایی داشته باشند، چنانچه هوای بیرون از درزهای ساختمان وارد فضای داخلی شود، آلودگی همواره وارد می شود و کارایی دستگاه با مشکل مواجه می شود، بنابراین خیلی مهم است که درزهای ساختمان مسدود گردد و یا در مواقعی که هوا آلوده است، یک اتاقکه دارای پنجره کمتری است برای این منظور در نظر گرفته شود.
موضوع چهارم: در هر صورت تمامی دستگاههای تصفیه هوا، که هوای داخل را فیلتر می کنند، امکان تامین اکسیژن لازم و یا کاهش میزان دی اکسید کربن و یا جلوگیری از ورود هوای خارج به داخل را ندارند، بنابراین برای حذف آلودگی هوای بیرون لازم است دستگاهی استفاده شود که هوای بیرون را گرفته و از فیلتر عبور دهد و بعد وارد فضای داخلی کند، در اینصورت هم اکسیژن کافی وارد می شود و هم آلاینده ها حذف می شود و هم بدلیل اینکه فشار داخلی ساختمان به دلیل تزریق هوای بیرون به داخل ساختمان مقدار جزیی مثبت می شود، امکان نفوذ هوای بیرون به داخل ساختمان از طریق درز پنجره ها وجود ندارد و کارایی دستگاه کامل می شود.
در خاتمه دستگاه شیاومی یکی از بهترین دستگاههای تصفیه هوا برای حذف ذرات pm2.5 می باشد.


بازگشت به “آلودگی هوا و کنترل آن”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان