آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران

در این انجمن به آلودگی هوا و کنترل آن در موژ مهندسی بهداشت ایمنی و محیط زیست در مورد بهداشت ایمنی محیط زیست بهداشت محیط مهندسی بهداشت محیط بهداشت حرفه ای تصفیه آب تصفیه فاضلاب جزوه ارشد محیط زیست ایمنی میپردازید.
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3251
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2129 دفعه
تماس:

هوای تهران برای پنجمین روز پیاپی ناسالم است

پست توسط naderloo »

به گزارش موژ و به نقل از ایرنا، کیفیت هوای تهران صبح دوشنبه در پنجمین روز پیاپی، با شاخص 147 برای گروه های حساس، ناسالم است.

« مدارس شهرستان های تابعه استان تهران(غیر از فیروزکوه و دماوند) طی دیروز و امروز به دلیل افزایش غلظت آلاینده های جوی، تعطیل شدند».
معاون نظارت و پایش محیط زیست استان تهران روز دوشنبه با اشاره به شرایط کیفی هوای پایتخت به خبرنگار ایرنا گفت: میانگین غلظت آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 2.5 میکرون هوای شهر تهران در 24 ساعت گذشته منتهی به ساعت 8 امروز با 4عدد افزایش بر روی عدد 147 قرار گرفته و برای گروه های حساس ناسالم است.
محمد رستگاری با اشاره به اینکه غلظت آلاینده منوکسید کربن نیز دراین مدت از 54 به 55 افزایش یافته، افزود: میزان آلاینده ذرات معلق با قطر کمتر از 10 میکرون نیز در 24 ساعت گذشته از 86 به 92 افزایش یافته است.
وی اظهار کرد: ایستگاه پیروزی (منطقه 13) با شاخص 180، تربیت مدرس (منطقه 6) با شاخص 170 و شهرداری منطقه 11 با شاخص 169 بیشترین میزان آلودگی شهر تهران در 24 ساعت گذشته را داشتند.
وی گفت: ایستگاههای شهرداری منطقه 16، پونک و شهرداری منطقه 19 نیز به ترتیب با شاخص 77، 73 و 78 کمترین میزان آلودگی شهر تهران را دراین مدت داشتند.
معاون پایش اداره کل محیط زیست استان تهران تصریح کرد: با توجه به افزایش غلظت آلاینده های جوی، به گروه های حساس( کودکان و سالمندان) و افراد مبتلا به بیماری های قلبی و تنفسی توصیه می شود از فعالیت و تردد غیرضروری در فضای باز خودداری کنند.
به گزارش ایرنا، براساس مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوا، طرح زوج و فرد امروز - دوشنبه - از در منازل اجرا می شود، ضمن اینکه فروش روزانه طرح ترافیک نیز تا پایان هفته ممنوع شده است.
ممنوعیت فعالیت معادن شن و ماسه، بتن و آسفالت تا پایان هفته جاری نیز از دیگر مصوبات کمیته اضطرار آلودگی هوای تهران است.
«شاخص کیفیت هوا (Air Quality Index = AQI) معیاری برای تعیین روزانه کیفیت هوا و میزان ارتباط آن با سطوح سلامتی افراد است که به ترتیب از صفر تا 50 در شرایط پاک (سبز)، 51 تا 100 در شرایط سالم (زرد) (حدمجاز استاندارد یا حد سلامت)، 101 تا 150 در شرایط ناسالم برای گروه حساس (نارنجی)، 151 تا 200 در شرایط ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 در شرایط بسیار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرایط خطرناک (ارغوانی) تعیین شده است».
جدول شاخص کیفیت هوا (AQI) تهران به تفکیک هر ایستگاه
شاخص کیفیت هوای تهران


ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
نمایه کاربر
naderloo
مدیر کل
مدیر کل
پست: 3251
تاریخ عضویت: شنبه 18 آبان 1387, 12:00 am
حالت من: Khaste
محل اقامت: تهران
تشکر کرده: 1418 دفعه
تشکر شده: 2129 دفعه
تماس:

آخرین وضعیت کیفیت هوای تهران

پست توسط naderloo »

آلودگی هوای تهران در آستانه وضعیت بنفش قرار گرفت

🟣 پیروزی بنفش شد و با شاخص آلودگی ٢٠٩ در وضعیت بسیار ناسالم قرار دارد
 
🔴هم اکنون، میانگین شاخص رسمی آلودگی هوای تهران روی عدد ۱۷۸ و در شرایط ناسالم و قرمز برای همه است

🔻ببینیم متولیان امر چه گفته‌اند:

🔚حسینی‌میلانی، عضو شورای شهر تهران با هشداری توییتری نوشت:«فقط ظرف ۷۲ ساعت اخیر کیفیت هوای تهران ۴۰ درصد بدتر شده و به شرایط قرمز رسیده.»

🔚استانداری تهران هم برای آلودگی هوا نسخه منع تردد کامیون‌های با عمر بالای ۲۰ سال؛ موتورسیکلت‌های بدون معاینه‌فنی را پیچیده

🔚رئیس سازمان حفاظت محیط زیست هم گفته:«ما نمی توانیم به صرف تولید برق، مازوت بدهیم و هوای شهر را به این روز بندازیم. قانون هوای پاک جاری است و استانداران در این خصوص مسئولیت دارند اما متأسفانه امروز در تهران قانون زیر پا گذاشته شده است و دادستانی کل باید به این موضوع رسیدگی  کند
جدول شاخص کیفیت هوا (AQI) تهران به تفکیک هر ایستگاه
شاخص کیفیت هوای تهران
ما زنده به آنیم که آرام نگیریم
موجیم که آسودگی ما عدم ماست
موضوع جدید ارسال پست

بازگشت به “آلودگی هوا و کنترل آن”

چه کسی حاضر است؟

کاربران حاضر در این انجمن: کاربر جدیدی وجود ندارد. و 1 مهمان